Foobar jeho nastavenia a vylepsenia

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 17. 8. 2013 18:37

Ked som porovnaval ILTW DAC a HRT MS II vo Foobar2000 a JRiver Media Center, dospel som ku nerovnakym vysledkom: viewtopic.php?f=1920&t=1177480&p=9106580#p9106580
Tieto 2 zariadenia vsak pouzivali celkom ine drivery v PC. Zaroven mikrokod v zariadeniach, ktory obsluhoval asynchronnu komunikaciu s PC cez USB, bol urcite tiez rozny. Cize neda sa celkom zovseobecnovat a povedat, ze WASAPI ma byt lepsie nez ASIO ci ASIO4ALL - zavisi to od toho ktoreho zariadenia.

Tak jsem zkusil nainstalovat ASIO4ALL, které sice funguje a nepraská, ale pokud prohlížím třeba net, tak často vypadává zvuk. Když zapnu youtube, tak to přestane jít úplně.

S WASAPI ti v prehliadaci youtube videa hraju, akurat to puka? Mas svoj Xonar U1 nastaveny ako default audio device?

Pre istotu este aj zakladna otazka ... mas nainstalovany najnovsi driver odtialto?
http://support.asus.com/download.aspx?S ... r+U1&os=22
(vyber si svoj OS)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palkic 17. 8. 2013 20:13

Když pustím youtube s WASAPI, tak FOOBAR pořád hraje a youtube nejde. To mi nevadí, ale alespon nepřestává hrát FOOBAR. Přijde mi, že WASAPI i ASIO jsou aktivní jen když mam zaplý FOOBAR. Výchozí zařízení je digitální zařízení Asus a ostatní zvuky jsou přes windows ztlumit. Jen ten FOOBAR ne. Ted jde o to, jestli to má cenu řešit, když hudbu mam 44,1 kHz a ta zvukovka to stejně chroupe do 48, protože jinou vzorkovací frekvenci neumí. Ovladače mam poslední
palkic
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 17. 8. 2013 21:22

ASIO aj WASAPI aj Kerlel Streaming zabezpecuju vylucny pristup tej ktorej aplikacie ku zvukovemu zariadeniu. To znamena, ze ked je zariadenie vyuzivane cez napr. WASAPI aplikaciou foobar2000, ziadna ina aplikacia, ani v internetovom prehliadaci pusteny youtube, nema ku zariadeniu pristup. Cize takto to ma byt.

Ak by si chcel mat mixovany vystup z 2 aplikacii, napr. foobaru2000 aj prehliadac (youtube), nemozes pouzit ani jednu z vyssie menovanych 3 moznosti.
Ak ani jednu z tych moznosti nepouzijes, zvuky vsetkych aplikacii sa prevzorkuju na spolocnu vzorkovaciu frekvenciu napr. 48k a spoja sa v systemovom mixeri.

Cize:
Ked prestanes prehravat vo foobare2000 a az potom pustis youtube video, malo by to ist.
Alebo nastav vo Foobar2000 DirectSound namiesto WASAPI alebo ASIO4ALL a potom by foobar2000 aj youtube mohli hrat aj sucasne.
Naposledy upravil bogino dne 17. 8. 2013 21:31, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palkic 17. 8. 2013 21:29

Jo to chápu, že nemůžu mít zvuk z youtube i z FOOBARU najednou. Spíš jsem myslel, že u ASIO mi vadí, že když jakákoliv jiná aplikace vydá nějaký zvuk, tak FOOBAR přestane hrát. U WASAPI jiné zvuky nejsou slyšet, ale FOOBAR pořád hraje. Jen v tom zas praská.
palkic
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 17. 8. 2013 21:40

Vo foobare v Preferences / Output je take tiahlo na nastavenie velosti buffra. Vyskusaj s WASAPI, aj s ASIO4ALL, ci sa nieco zmeni. Inak s foobar2000 mozes vyskusat aj Kernel Streaming, ked si nainstalujes prislusny komponent.

ASIO4ALL poskytuje kopec nastaveni buffrov, ktore mozu ovplyvnit napr. schopnost kontinualne prehravat pocas zataze PC. Ked pustis vo foobar2000 hudbu cez ASIO4ALL, v System Tray pribudne zelena ikona pre ASIO4ALL. Klikni na nu, otvori sa okno ASIO4ALL. V nom klikni vpravo dole na Advanced. Potom mozes skusat menit velkosti buffrov. Napr. maximalizuj Kernel Buffers a skus experimentovat so spodnym ASIO Buffer size. Zmen hodnotu, zastav prehravanie vo Foobar2000 a pusti znova prehravanie. Az vtedy sa zmena uplatni. Mozno sa ti to podari zoptimalizovat.

Skus hladat na diskusnych forach informacie o nastaveni tvojho Xonar U1, je mozne, ze tu ho z prispievatelov nikto nema.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palkic 18. 8. 2013 10:12

Tak jsem si vzpomněl, že notebook má taky optický výstup, co umí až 192kHz/24 bit. Tak jsem jen přepojil optiku z Asusky do notebooku a praskání je pryč. Pro upřesnění tu zvukovku Asus mam propojenou přes optiku se zesilovačem, který má svoje D/A převodníky. Mam jí připojenou přes 5 m USB repeater, abych připoslouchání muziky nemusel mít notebook u zesilovače (takže jen takový tansport dig. dat do zesilovače). Tak jsem myslel, že muže být problém v tom, ale i když jsem zkusil zvukovku připojit přímo, tak v tom praskalo. Podle mě je problém v tom, že ta zkukovka umí jen 48 kHz a všechna hudba je 44,1 kHz, takže to praskání vzniká při převzorkování. Nebo je ta zvukovka prostě krám a i ten notas má lepší digitální výstup.

Edit: Když už jsme u toho Foobaru, tak neví někdo, kde se nastavují parametry, podle kterých se vkládají skladby do playlistu, když je tam přetáhnu z album listu? Potřeboval bych, aby se řadily ty skladby podle složek a názvů souborů. Ne ve všech skladbách mam v ID3 tagu číslo skladby a potom se to řadí abecdně podle názvu písničky. V názvu souboru mám číslo skladby vždycky. Winamp to tak řadí, ale tady nemůžu najít, kde to nastavení je.
palkic
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 18. 8. 2013 19:11

Nie je dovod, aby pri prevzorkovani vznikalo pukanie. A tazko mi je uverit, ze vsetky U1 cez USB pukaju. Taky model by asi nemohli predavat.

Pouzi normalny USB kabel, pripadne standardny napajany USB hub ale urcite nie 5m dlzky.

palkic píše:Tak jsem jen přepojil optiku z Asusky do notebooku a praskání je pryč. Pro upřesnění tu zvukovku Asus mam propojenou přes optiku se zesilovačem, který má svoje D/A převodníky.

Ako mas spojeny U1 s tym zosilnovacom? O aky zosilnovac ide?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palkic 18. 8. 2013 19:20

Zesík mam propojenej optikou s U1. Je to Akai AM-67. Zkoušel jsem to i bez dlouhýho kabelu a bez hubu na přímo. A dělalo to pořád. Praská to jen přes WASAPI, jinak ne. U Asio zas pořád vypadává zvuk, stačí jen prohlížet net.
palkic
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 18. 8. 2013 19:41

Este by som vyskusal napajanu USB hub s kratkym USB kablom.
Urcite by som pozrel na webe diskusie o U1.

Nerozumiem, naco mas medzi PC a AKAI este U1, ked z PC ides cez optiku a do AKAI ides tiez optikou. Nedava mi to zmysel.

Ide o toto:
- co je lepsi digitalny transport do prevodnika: optika z integrovanej zvukovky alebo USB do U1
- co je lepsi prevodnik, ci U1 alebo ten AKAI
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palkic 18. 8. 2013 19:51

Mám to takhle, abych nemusel mít notebook u zesilovače. Proto mám tu zvukovku na 5m repeteru. Mohl bych mít asi i 5m optickej kabel rovnou z notebooku, ale třčel by mi zepředu notebooku kabel a neveřim, že by ta optika vydržela dlouho. S notebookem hýbu často a ukroutilo se i USB a musel jsem měnit konektor. Mám repeater, pak napájený hub a v něm zvukovku a ještě dálkové k notebooku. D/A převodník bude mít lepší ten zesík asi a rozdíl v transportu asi nemám šanci poznat.
palkic
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 18. 8. 2013 20:14

palkic píše:D/A převodník bude mít lepší ten zesík asi a rozdíl v transportu asi nemám šanci poznat.

Nemas sancu poznat to, co si zvukovo neporovnaval.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palkic 18. 8. 2013 20:20

Nenapsal jsem, že jsem to nezkoušel. Ty transporty jsem porovnával zrovna dneska, když jsem to zkoušel. Krom toho praskání jsem nepoznal rozdíl. A jestli je lepší zvuk integrovaného D/A a nebo zvukovky nedokážu posoudit. Musel bych udělat slepý test, takle by to bylo subjektivní.
palkic
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 18. 8. 2013 20:56

OK, som rad, ze si to zvukovo porovnal, to je spravny pristup k veci. :)
Rozoznal si nejaky zvukovy rozdiel pri pouziti kratkeho USB kabla a toho 5m USB repeatera?
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palkic 19. 8. 2013 07:28

Rozdíl jsem nepoznal. Nejsem žádný netopýr a i sestava by musela býz z jiné cenové kategorie. I potom by to chtělo slepý test a ve více lidech. Takhle by to bylo pořád jen subjektivní hodnocení.
palkic
Junior

Odeslat příspěvekod zimcol 2. 9. 2013 10:25

Zdravím,
využívam ovládanie Foobaru smartfonom cez "foobar2000 controller". Všetko funguje OK. Len mám jeden problém a síce ten, že mám dynamickú IP adresu (TELEKOM, Turbo 2). Po reštarte PC sa zmení aj jeho IP adresa a musím nanovo nastavovať IP v samotnom foobare a aj vo foobar controller-i, aby to zase fungovalo. Ako to riešite vy? Dá sa to nejako obísť - aby mal server, z ktorého ide hudba (PC) stálu IP adresu?

----------------edit o 45 min neskôr-----------------

Tak trochu unáhlená otázka z mojej strany. Stačilo trošku viac "polaborovať" :-[
V nastavení routru sa dá rezervovať IP adresa jednotlivých PC v sieti. K tomu, z ktorého púšťam hudbu, som si priradil podľa MAC jednu IP adresu a teraz už ju bude mať stále rovnakú.
PHILIPS 65OLED707►Marantz SR-6011►Creek 5350SE►5.1.4 Q Acoustics 3050/3090/3020+Magnat Interior for Atmos; REL HT/1003
HRT MS II►C&C BH►HE-400i
FiiO X3 2nd►VISO HP50/Custom Art FIBAE 3
zimcol
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků