Light Dims - Zkroťte diody!

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 5. 12. 2013 17:29

Rozhodl jsem se rozšířit povědomí o produktu který již delší dobu spokojeně používám.

O co jde?
Jedná se o samolepky Light Dims které jsou určeny k snížení světelného vyzařování (například indikačních diod na AV přístrojích). Já osobně diody nesnáším a výrobce kteří si myslí že ideální inteznita je o síle majáku proklínám. Úplnou náhodou jsem narazil na tyto samolepky které lze zakoupit na http://www.lightdims.com a jsem s nimi naprosto spokojen.

Můžete koupit buď již nařezané kusy a nebo plát v celku který si až sami nastříháte, jak to vypadá je vidět na přiloženém obrázku.

K dispozici jsou tři verze:
1) klasická černá - ztlumí o 50-80% - tuto verzi používám na více přístrojích již nekolik let a naprostá spokojenost
2) plně černá - 100% ztlumení, dioda vůbec není vidět
3) stříbrná - ztlumí o 80-90% - novinka která mě velmi potěšila, pro představu jak se jim povedlo trefit barvu přikládám fotku

Klady
+funguje skvěle
+drží a nepadá
+jde kdykoliv odlepit a nezanechává po sobě žádné lepidlo
+verze pro černé i stříbrné přístroje
+102 samolepek i s dopravou za 7USD

Zápory
-žádný mě nenapadá

Na obrázku přikládám fotku balíčku všech druhů samolepek za 14.99USD a 0.99USD poštovné do ČR, platit je možné přes paypal a přišli asi za týden. Třeba se díky mému popisu najde nějaký další spokojený uživatel ;-)
Přílohy
všechny druhy 1.JPG
stříbrná 1.JPG
obálka 1.JPG
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ThalesX 5. 12. 2013 22:23

Ale jo proč ne, někomu to může pomoci. Hlavně ty polopropustné. Já to řeším odporem protože představa čehokoliv onálepekovaného mě děsí, ale já se pájky nebojím, což se o běžném uživateli asi povědět nedá. Na druhou stranu než abych vyhodil 145Kč za pár černých nálepek tak si raději koupím černou izolačku za 20Kč od 3M, která také drží výborně nenechává žádné stopy po lepidle (na rozdíl od těch levných za 9Kč). Jediná výhoda tedy zůstává v té polopropustné verzi.
ThalesX
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 5. 12. 2013 23:32

Ahoj, ono "polopropustná" není úplně přesné.. nejen že to ztlumí samotné světlo (o víc jak polovinu) ale zároveň ho to jakoby rozprostře po té nálepce (jako by bylo za mléčným sklem) takže je vidět že svítí, ale nezáří do místnosti. Například jeden větší kus mám například i na settopboxu kde dřív zelené hodiny hrozně svítili a nyní je to akorát, navíc že je to nálepka není na černém displayi vůbec vidět. Máš pravdu že mě jako běžného uživatele děsí představa že bych rozebral zesilovač a pájel tam odpor. Ohledně ceny.. je to i s cestou z ameriky za cenu pěti piv a pokud ty (nepoužité) samolepky neztratíš (jako já.. proto jsem kupoval nové) tak ti takové balení musí vydržet hrozně dlouho, přeci jen je jich tam požehnaně. Já jsem na tohle citlivý a diody mě vyloženě štvou, takže pro mě to za ty peníze určitě stojí. ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 12. 2013 08:07

To jsou starosti. Já vezmu nůžky a izolačku a nemusím nic extra kupovat.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 6. 12. 2013 09:53

Já bych to viděl taky jako přínos - obyčejná izolačka je na něco moc radikální, občas je potřeba nechat aspoň trochu světla prosvítat a když se nechá superjasná LED olepená izolačkou do uzounký škvírečky, tak to pak obzvlášť ve tmě působí při náhodným pohledu přímo do osy toho uzounkýho paprsku jako pohled přes štěrbinu do nitra jadernýho výbuchu - máte pocit, že se vám ta modrá LEDka propaluje někam do lebeční kosti za očima. Jiný barvy to snad ani tolik nedělají, ale nejhorší jsou supersvítivý BLUE - mě v tu chvíli spíš napadá BLÉÉÉ :-! :-! :-! :-! ...

A pak ta neoddiskutovatelná věc s montáží odporů (pro zmenšení proudu = jasu LEDky) - 99% uživatelů AV techniky nemá takovou náturu, aby si hned po vybalení zařízení z krabice na něj vzali šroubovák a páječku, nemluvě o ztrátě záruky při "vlezení pod sukně" atd. Samolepku umí nalepit snad každej a pokud je ta samolepka kvalitní a nenechává šmouhy lepidla, takže se dá v případě potřeby později nedestruktivně pro podklad zase odlepit, jsem jedině pro.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Abox 6. 12. 2013 10:22

Spis se divim, co komu muze na te svitici ledce vadit.
Ale kazdy je jiny.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 6. 12. 2013 10:34

Je fakt, že poslední věc, která mě v životě trápí, jsou svítící LEDky... V životě by mě nenapadlo něco takového řešit. Ale je fajn, že i na tento "problém" existuje účinné a snadno dostupné řešení.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miromen4 6. 12. 2013 11:06

FOCUS 1.5 EB
miromen4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 6. 12. 2013 11:31

MP - kolik jsi zaplatil za tuhle reklamu?
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 6. 12. 2013 11:51

Já neříkám že svítící ledky jsou největší problém lidstva (ale bylo by to hezké že? :-) ), akorát patřím mezi ty kterým vadí a tohle řešení je nenásilné a vyhovuje mi. Nejvíc otravné mi přídou modré a zelené naopak bilé a oranžové jsou přijatelnější. Třeba kamarád si nedávno kuli Gta V pořídil Xbox a teď když hraje tak má zelenou ledku na televizi, kinectu, xboxu a dokonce, a to mi příde hodně zvrhlé, i na bezdrátovém gamepadu.. tu posedlost výrobců diodami nechápu. Někteří jsou rozumní a umožňují vypnout diodu v menu nebo přes ovladače, mám to takhle u monitoru Eizo a myši Razer.. to mi příde ideální.
KOSŤA KOSTIČ píše:MP - kolik jsi zaplatil za tuhle reklamu?

To má být na mě? Jestli je to myšleno tak že mi Light Dims zaplatily za příspěvek, tak to je opravdu směšné.. už několikrát jsem na tomhle fóru našel informace které mi pomohly a tak jsem chtěl udělat něco na oplátku (to že to bude užitečné každému stému člověku co si to přečte je asi normální). :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků