Zdroj zvuku z dvou RCA ale jen jeden vstup

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hologos 1. 1. 2014 21:11

Zdravím,

mám následující problém.

1. zdroj zvuku - TV: výstup 3,5mm jack
2. zdroj zvuku - AppleTV: výstup přes Toslink (optika) do DAC výstup 3,5mm jack

Mám starší DVD přehravač, který mám jen jeden vstup RCA (bílý a červený cinch). Existuje nějaká šance, jak zapojit oba zdroje do jednoho vstupu (předpokládám propojení kabelem 3,5mm jack -> RCA (bílý a červený cinch)?

Edit:
Teď jsem našel, že existuje kabel 3,5mm jack + S-VIDEO -> SCART, takže bych to mohl zkusit takto. Pokud ale existuje i jiná šance, tak budu rád za každou radu.
Hologos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 1. 1. 2014 21:20

viewtopic.php?f=1874&t=1205331

tu je tema kde sa daco podobne riesilo. Ak pouzijes ten prepinac tak ziskas viac vstupov a vhodnou redukciou pripojis oba zdroje.
napriklad takouto
http://www.eproton.cz/kabel-hama-35mm-2 ... 47609.html
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hologos 1. 1. 2014 21:31

Chtěl bych se dostat do stavu, že když je zapnutá TV, tak zvuk jde z TV a když jí vypnu, tak jsem schopný pustit hudbu přes AppleTV, aniž bych musel něco přepínat (současně hudbu a koukat na TV nebudu). Jakmile bych musel něco přepínat, tak budu muset najít jinou cestu (koupit zvlášť repro na hudbu).
Hologos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 1. 1. 2014 21:57

Aky DVD prehravac mas. Pretoze teraz na to pozeram ,ze mas DVD a nie Domace kino ako som sa domnieval.
Ak je to DVD prehravac tak ten podla mna rozhodne vstupom disponovat nebude. Ono to bude skor vystup.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jito 1. 1. 2014 22:26

Do DVD přehrávače dej tuto rozdvojku
Obrázek
a připoj zmíněným kabelem jack/cinch obě zařízení.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod armaman 2. 1. 2014 11:18

To je prave to comu by som sa ja osobne radsej vyhol. Preco to tak je, je v teme ktoru som sem postol hned v prvom mojom prispevku. Ak to takto dakto pouziva tak je to len jeho problem a neznalost veci do dosledku. V tom poste ide o DK tu je to DVD a tak mam opät obavu ci mu to bude platne nakolko DVD v 99% pripadoch nedisponuju AUX vstupmi ale len vystupmi. Preto aj ta moja otazka o aky prehravac ide.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Hologos 2. 1. 2014 18:43

Jedná se o domácí kino Daewoo DHC X150E
Obrázek
Obrázek

Řešení jsem už našel, pomůže automatický switcher (není potřeba to manuálně přepnout, ale jakmile na druhém vstupu jde zvuk, tak to přesně na druhý, když nejde, jede výchozí stav -> tedy z prvního.)
Hologos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 2. 1. 2014 19:55

No vidis! Super! Takze nakoniec mozes byt spokojny....
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod M.A.S.H. 3. 1. 2014 18:24

Hologos, prosím ťa, môžeš dať link na ten automatický prepínač?
M.A.S.H.
Junior

Odeslat příspěvekod Hologos 4. 1. 2014 18:22

Našel jsem jich víc, ale asi půjdu do tohodle.

Obrázek
Hologos
Kolemjdoucí