HiFi hospoda v Praze ♪♫♪

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod šeďour 10. 2. 2014 09:43

Dobrá akce to byla.
Vulkány + Lyngdorf nasadily laťku hodně vysoko.Muzika hrála hodně dobře, nejvíc se mi líbila dynamika a detailnost a taky množství a kvalita basu.
Jsou to přecijen pořádný "bedniska".
Poslouchaly se různý hudební žánry, hodně vážný hudby, ale došlo samozřejmě i na klasický hifistický věci, jako wól wod Flojdů, Metaliku a samozřejmě i silně přebasovanou nahrávku Planu od Jarka Nohavici, tolik oblíbenou hlavně mezi malosračkobednisty :D

Proběhla taky výměna reprokabelů, s celkem jasně slyšitelnym rozdílem ve zvuku.

Akorát ten Majkl Džeksn hrál nějak divně...ale von byl divnej vždycky :pozor
...
No a hospoda potom ?
Skvělá záležitost se spoustou dobrýho jídla.
K velikosti porcí se vyjádří osoba nejpovolanější...Kocmeister.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlava 10. 2. 2014 09:59

Jeden postřeh ... když jsem pak přišel domů a pustil si to ke skládání výkresů na normální hlasitost, tak se to nedalo poslouchat :-)
Až dnes ráno zas dobrý. Asi až si ucho zas odvyklo ...
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod Kocmeister 10. 2. 2014 14:18

Hned jsem chtěl napsat, že to udělalo otupení smyslů z alkoholu, ale pak jsem si uvědomil, že jsi měl jen citronádu :-)

Jinak jo, akce byla příjemná. Vulkány s Lyngdorfem se mi zpočátku moc nelíbily. Něco mi tam pořád chybělo. Bylo to takový málo detailní, basy nikde a tak celkově mdlý. Jenže pak jsem si přesedl na jiný místo a hned to bylo o dost lepší. Pak se to dramaticky zlepšilo i výměnou reprodrátu. Objevily se basy, vejšky a hlas získal přirozenější barvu. A to přitom šlo teoreticky o degradaci, protože původní Nordost byl biwire a ten nový jen singl. Celkově ale největší problém je akustika. Potenciál sestavy je jinak hodně velkej. I tak jak to je bych s tim ale mohl žít. Hlavně tého Lyngdorfa bych bral, v digitálu je budoucnost ;-)

U Bulínů to bylo fajn i proto, že je to nekuřáckej podnik. Já měl porci (cheeseburger s hranolkama) slušnou a chuť taky dobrá. Ale ostatní, dle mě dostali porce malý. Žebra prý 700g se vešly na jeden malý talířek a tatarák by taky mohl bejt větší, ale zas to vynahradil chutí. Pivo dobře vychlazený. Celkově povedenej večer, díky.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 12. 2. 2014 17:01

Lyngdorf měl Vulcan V zcela zrkoceny. Repro hrály hodně dobře, nejvíc se mi líbili basy. Bedny mají basák umístěný nahoře a zvukovodem ženou vlny dolů k základně, kde se otočí o 180° a pak putují zpět přes celou bednu od zdola zase nahoru a "vyletí" basreflexem odbélníkového půdorysu směrem do stropu. Teprve asi až po zdolání odhadem 2,5m opustí repro. Páskový výškáč i páskový střeďák jsou více směrové než obvyklá kalota a kruhový střeďák, takže na nejlepší poslech je nutno dobře umístit repro i posluchačovi ušiska při hledání sweet pointu.

Reprokabely soundu opravdu HODNĚ pomohly!! (pro nevěřící Tomáše a zastánce názoru kabel jako kabel) Měli jsme je přehodit dříve.

Jediné, kde vidím veliký prostor pro zlepšení je akustika místnosti. Na podlaze byly holé parkety, téměř holé stěny, bokem hozená sedačka utlumovala R-channel (dle Koce), na konci místnosti kanc. stůl, běžný strop. No na zvuk vcelku divočina. Klidně bych to trochu přeuspořádal (sedačka proti repro) a naplnil nábytkem (knihovna, poičky, tlumící obrazy). Při poslechu jsem se ještě pokoušel zlepšit zatažením rolety celého okna přes zadní stěnu za repro (okna bez záclon i závěsů) a na zem jsme položili deku. Trochu to pomohlo, ale bylo to (možná) slyšet až po chvíli.

Ještě postřeh - při přepínání různých zdrojů z MP3 a z PC byl zajímavý "zákmit" nebo jak to popsat, kdy trvalo cca 0,25-0,50 vteřiny než si sedlo do svých kolejí. V této krátké chvilce se velmi zvýraznily výšky nebo středy jako kdyby někod točil korekcema.

Když jsem se v hopsodě dotázal na gramáž hamburgeru, zda v něm opravdu bude 200g masa (prý ano), tak jsem si dal raději žebra na medu 700g (i s konstrukcí) !

Celkově to hodnotím velmi pozitivně. Když jsem pak přišel dom a pustil si svou sestavu, tak jsem taky slyšel, že místnost by stála za uspořádání.

AD v digitálu je budoucnost ;-)
No teď poslouchám jednu nahrávku s mohutnýma basama fousama, který jsem z Lyngdorfu neslyšel, ale asi ještě nedostal přesně to, co potřebuje. A taky to asi bude tím, že mám svou místnost naposlouchanou. Přesto fšechno to s analogem a poctivýma tranzistorovýma koncema (mohutný, přesný, úderný bass pod 100W kontrolou :-) není vůbec špatný spíše naopak super poslech...
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 23. 5. 2014 15:50

Letní zahrádky se sluníčkem už lákají k posezení, popovídání a poslechu něčeho zajímavého...
Nestálo by za to domluvit další poslechovou akci nebo třeba LIVE koncert ?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 15. 10. 2014 12:30

Jaj, vidíš to ... a už je pomalu říjen pryč ...
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 15. 2. 2016 19:46

i vánoce jsou v prdxxxlííí... :-D

Můžeme domluvit hospodu na sobotu 12.3.2016 navečer po výstavě Audio video Show 2016 (alias HEPraha). Třeba do Bernard Pub http://bernardpub.cz/jeseniova/ kam jede z Želivárny od hotelu "John do Vany" 2 stanice traway nebo pěšourem je to necelý 1km. Místo můžeme případně upravit.

Napište kdo budete mít zájem ?
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 15. 2. 2016 20:05

Já bych se určitě zastavil.

Pokud máš tuhle hospodu osvědčenou, tak klidně :)
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod f1sker.com 15. 2. 2016 21:46

ta hospoda je hodne hlucna a aj to pivo stoji za h..o ;)
f1sker.com
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 16. 2. 2016 18:55

Termín: po výstavě
Hospoda: může být k diskusi
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 21. 2. 2016 15:34

DinosaurJr píše:Třeba do Bernard Pub ...

To je nešťastným směrem ... :-)
Osobně tady ty "koncepty" moc nemusím, všechno je na jedno brdo.
Co Flora? Nahoře bude výběr a bude tam asi i klid (a nenahuleno).
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 21. 2. 2016 16:41

Na Vinohrady (směrem od John do Vany na Flora) do hospod nechodím, takže ani nemůžu nějakou doporučit. Hlučná hospoda mi nevadí. Raději bych ale na konkrétní místo než, že jich tam "je výběr".
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 22. 2. 2016 08:38

Tady se toho vždycky hodně naplánuje a pak nikdo nemá čas.

Ale nám je to jedno, tvrdý hifistický jádro se sejde vždycky 8-)
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bína 22. 2. 2016 09:46

Hlavně bych dohodl předem kam jít, loni to bylo random chození a výsledek nebyl takové terno.
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 22. 2. 2016 17:55

Jo minule, jak smaženej sejra spadnul číšnici na zem, načež ho sebrala vrátila se do kuchyně a po chvíli se vrátila se sejrem zpět jakože je to jinej :-)
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků