Přepěťová ochrana - má to cenu?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 5. 5. 2014 16:05

Ahoj, chtěl bych si pořídit přepěťovou ochranu kterou bych dal místo prodlužky přes kterou mám připojenou TV, MMC, Zesilovač, Router atd.. moje otázka zní: Má to cenu? Četl jsem že například při úderu blesku to stejně nepomůže. A pokud to cenu má jakou značku zvolit? Narazil jsem na APC, Belkin, Eaton, Infosec, Emos, Supra Line.. Vlastním již jednu přepěťovku od APC a za ní mám připojený počítač, jako prodlužka funguje dobře, nicméně přepětí pravděpodobně nikdy nezažila takže jestli vážně umí něco navíc netuším. Má někdo nějaké zkušenosti?

Předem děkuji za odpovědi :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 5. 2014 16:31

prepatova ochrana pozostava z jednej suciastky - z varistoru.Ak je varistor nadimenzovany napr. na 250V a toto alebo vyssie napatie sa dostane do zapojenia s varistorom,varistor znizi svoj odpor na minimalnu hodnotu a tym sposobi skrat.Tym padom vyhodi istic ci poistku v okruhu.To je cely sposob ochrany.

Má to cenu?

ma,pokial sa bojis,ze sa do siete dostane vyssie napatie ako uvadzane.Teoreticky si mozes nechtiac zariadenie pripojit aj do 380V,vtedy to vyznam ma.

Četl jsem že například při úderu blesku to stejně nepomůže.

nemusi,pretoze blesk v rychlosti odpali varistor (proste zhori) a istic ma tiez urcity cas vypnutia,takze prepatie ti prenikne do zariadenia.Zalezi na nahode,aky silny blesk,ake silne napatie...je tu vela moznosti

Má někdo nějaké zkušenosti?

pokial mas 3vodicovu sustavu (L,N,PE) a prudovy chranic a v zapojeni 3 varistory (L-N,L-PE,N-PE) tak v pripade burky je to velmi dobra ochrana a prudovy chranic mi vyhadzuje dost casto (pri velmi silnej burke vzdy)

-- 5. 5. 2014 15:33 --

MacPhenom píše:A pokud to cenu má jakou značku zvolit?

vies na tomto fore sa nachadzaju vyznavaci designu,moj nazor je taky ze by si si mal najprv nahliadnut do krabicky co v nej vlastne je,pretoze sa ti moze lahko stat ze kupis prepatovku za 50e a bude tam jeden varistor za 0,3e + 1ledka :potichu
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 5. 5. 2014 17:07

Přepěťovka - je taková základní ochrana drahých el. přístrojů proti průniku blbýho napětí z el. zásuvky.
BLESK - jedinná 100%-ní ochrana je odpojení z el. sítě (a pak ještě případně hromosvod), protože se šíří rychlostí blesku... tj. je rychlejší než spínání jističe nebo s-pře-vy-pínač. Ostatní ochrany před bleskem (ať si kdo chce co chce říká) jsou spíše "prodejní" woodoo. Blesk nemá logiku.
OTÁZKOU je, proti čemu chceš chránit el. přístroje ? Tj. kde bydlíš a co lze v místě asi očekávat, např. když je na ústřednu v obci připojen nějaký opravdu veliký odběr, ale někdy stačí, jen když se zapne pračka nebo přechoďáky při zapnutí 40W lampičky - tak to v síti (TV) lupne...
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 5. 2014 18:45

este som chcel dodat k tomu varistoru,ze pokial sa v sieti objavi impulzne napatie napr.500V,toto napatie sprevadza maly prud (napr.v case burky) - to znamena,ze varistor nadmerne napatie vyskratuje a kedze sa jedna o maly prud,istic ti nevyhodi - aj toto je dovod preco ma prepatova ochrana zmysel.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 5. 5. 2014 19:21

Má to cenu? Jednoznačně ne. Důvody:
  • Proti úderu blesku neochrání sebelepší ochrana.
  • Úspěšně se přepěťovka používá ve svářečkách, kde se dá očekávat, že nějakej blbec připojí místo 230V rovnou 400V. To ale přece doma nehrozí, ne?
  • Tvrzení, že je to "základní ochrana drahých spotřebičů" je nesmysl pocházející od výrobců těchto ochran a jak vidno, tak se ho mnozí laici chytli. Ovšem ještě nikde nikdy nepadlo odůvodnění proč by to měla být základní ochrana mimo toho, že to pomůže jejich výrobcům
Určitě nemá smysl do přepěťovky na síť vrážet víc jak pětikilo. Smysl má např. přepěťová ochrana na datovém vedení.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 5. 2014 19:30

Přepěťovka s varistorem má význam jen v objektu, do kterýho je přívod sítě 230/400V udělanej vzdušným vedením i na straně vn - to znamená klidně i na sídlišti, kde jsou paneláky napájený podzemním kabelem, ale z trafačky, ke který vede vzdušná linka s napětím 22 nebo 35kV. Pokud je celá přívodní strana uskutečněná podzemním vedením, nemá varistor žádnej valnej smysl - na takovej přívod nemá bouřka skoro žádnej vliv.

Ale pokud si někdo myslí, že mu nějakej varistor paralelně k přívodu pomůže v okamžiku, kdy přímo do objektu křápne blesk, tak se šeredně mejlí - ani objekt vybavenej schváleným a zkolaudovaným bleskosvodným systémem jímačů, svodičů a zemničů nezaručuje, že svodovej proud bleskovýho výboje pohybující se v řádu statisíců ampér nespáchá svýma dynamickýma a indukčníma účinkama i na odpojeným spotřebiči svou destruktivní práci.

Viděl jsem to na vlastní oči - panelák 8 podlaží, 2 vchody, celkem 40 partají, standardní bleskosvodnej systém, pospojovaný obvodový oplechování střechy i vnitřní konstrukce spojená posvařováním dole v základech uzemněná, "nakoupil" jedný letní podvečerní bouřky blesk přímo do střechy. Místo vniknutí výboje do stříšky na strojovně výtahu otavený, ve strojovně kabely vytrhaný z uložení, totálně zničenej výtahovej stroj (proražená izolace naindukovaným napětím), v baráku kabeláž vytrhaná z větší části ze stěn, elektronika nepřežila téměř žádná - dokonce i ta, která byla v momentě zásahu blesku do objektu vypnutá síťovým vypínačem, "odešla do křemíkovýho nebe". Zničení se vyhnulo pár tranzistoráčků na baterie a několik TV "odložených" do sklepních kójí.

Jinak všecko, co obsahovalo nějakou elektroniku včetně úsporek a podobných zařízení bylo "v čudu". Pojišťovna se dlouho cukala, ale nakonec odškodnění vyplatila - samozřejmě jen těm, co se nedali a vytrvali. Celková škoda na elektroinstalaci a vybavení bytů i baráku tenkrát byla okolo 3,5 mega v českých...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 5. 2014 19:47

prepatova ochrana čiže varistor by mal výrobca dávať do zariadení,ktoré umožňujú prepínat medzi 110 a 220V.Pokial nechtiac zvolí užívatel 110 a zapojí do 220,moze sa vyhnúť zničeniu zariadenia.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 5. 5. 2014 19:49

ekkar -a myslis ,ze ani moja sietova lista gigawatt pf 2 to nedokaze ,,uhliadat´´ ?!

:-l
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod icotech852 5. 5. 2014 20:05

tvoja lista obsahuje 3 varistory a 1 emi filter
http://bestaudio.pl/component/joomgalle ... mg&id=1497
http://bestaudio.pl/component/joomgalle ... mg&id=1496

-- 5. 5. 2014 19:10 --

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... pf-2-lc-2/
to stalo tolko ? OMFG you must be fkin kidden me :mrgreen:

-- 5. 5. 2014 19:13 --

dufam ze ich ma i Tyson - aspon zo tri za 100k :-P
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 5. 5. 2014 22:33

Děkuji za odpovědi. Zatím jsem z nich vyvodil že když bydlím v rodinném domku a elektrika do něj není přivedena vzduchem tak je přepěťovka asi zbytečná. Kdyby mi to stejně nedalo a nějakou jsem si pořídil tak tím na druhou stranu nic nezkazím ne?

Třeba takováhle obyčejná:
http://www.czc.cz/eaton-protection-stri ... s6uu3lpuk5

To co vevnitř obsahuje přikládám v příloze, mě tyhle věci nic neřikají.. zdá se mi to takové malinké :-D

Co třeba televizní anténa přes přepěťovku? Ale tam mě kromě blesku (který jak říkáte nezastaví nic) nenapadá kde by vzniklo přepětí..
Přílohy
obrazek.jpeg
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 5. 5. 2014 23:08

Přepětí vznikne třeba při vypnutí výkonnějšího spotřebiče s induktivním charakterem = silnější elektromotor, nějakej napájecí transformátor vyššího výkonu atp. Napěťová špička je obecně tím vyšší, čím vyšší proud = větší výkon se v tom momentě přerušuje (viz platný fyzikální zákony). Takže pokud máš v baráčku nějakou svářečku nebo cirkulárku a podobnej stroj s motorem o výkonu vyšším než cca 1kW, tak tou přepěťovkou žádnou chybu neučuníš.

Proti přímýmu zásahu bleskem do objektu ale opravdu pomůže jedině umístění elektroniky někam na dno šachty několik desítek metrů pod zemskej povrch.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 6. 5. 2014 00:05

Cirkulárku máme.. a taky elektrické topení (jen když se nám nechce dávat uhlí do kotle, je to drahá sranda). Takže to nakonec k něčemu třeba bude :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 5. 2014 05:41

elektrické topení myslim nie je s induktivním charakterem :)
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 6. 5. 2014 07:46

icotech852 píše:tvoja lista obsahuje 3 varistory a 1 emi filter
http://bestaudio.pl/component/joomgalle ... mg&id=1497
http://bestaudio.pl/component/joomgalle ... mg&id=1496

-- 5. 5. 2014 19:10 --

http://www.hifionline.cz/hifibazar/prod ... pf-2-lc-2/
to stalo tolko ? OMFG you must be fkin kidden me :mrgreen:

-- 5. 5. 2014 19:13 --

dufam ze ich ma i Tyson - aspon zo tri za 100k :-P

srandu si robi len ten ,kto nevyskusal, a nevie ,aky je pomer cena/zvuk v tej liste..., vsimol som si ,ze tu na avmaii, je vela odbornikov, (nemyslim to kriticky, ani ironicky) ,proste su tu ludia ,co sa tomu rozumia ,ludia z oboru, elektrikari ...., ALE moc ,alebo malokto tu pocul nieco lepsie..., myslim hight end -maximalne tu maju viacery senn hd 800-vky, no ale bedne ,sietove pracky, drahsie kable ,reprobedne....,tu ma malokto ,suhlasim- je to drahe ,ale ked ma clovek moznost tak skusa.., ja si teraz beriem z bazaru nordost tyr 1,5m rca.., pomer cena/vykon perfektny, mam ho za 20 000 kc ,som uz nejaky 3-4 majitel.., aj kable budem menit ,-celkovo -mam teraz od kabelguru a mozem povedat ,ze co som mal rca ultra kabelguru ,neni zle ale pri mojej zostave ma BRZDIL, mal som pozicany len o nieco drahsi Atohm Modul RCA ,a hned to bolo pocut.., jemno ,ale bolo.., a to ma iba 20% ,

http://audiodrom.cz/recenze/audio-zebrik.html

-a aj kable k reprobedniam chcem vyskusat -pozeral som po tyrovi ,len su neskutocne drahe (ale vyborne) ale taky frey nordost sa uz da, mozno nasporim na toho tyra speaker cable ,aby som nelutoval v buducnu.., dac idem tiez upgradovat,..

:mrgreen:
Ľudia ktorí lpia na svojich poučkách,sú na 100%neomylní pre samých seba,vyhýbaju sa novým veciam,ostanu VŽDY zakrpatení vo svojom vlastnom svete,nemaju nič iba prázdne slová,ktoré väčšinou končia rýpaním,závisťou,napádaním druhého,nevediac čo vlastne chcú
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 5. 2014 10:56

ja sa nehádam že ti to nezlepšilo zvuk,ja vravím že tie súčiastky stoja spolu 30e
Naposledy upravil icotech852 dne 6. 5. 2014 13:34, celkově upraveno 1
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 6. 5. 2014 11:56

Možná stojí součástky 30éček.. ale láska s jakou to čínský dělník složil je očividně k nezaplacení :-D
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 6. 5. 2014 13:42

-dnes väsinou vsetko robia v cine ,taiwane a pod. ..., polsko --- ,zalezi aka je kvalita vyroby ,navrh..., a napokon -vela ludi machruje ze prave ich vyrobok je naj..., je vyrobeny v britanii, taliansko, nemecko.., A.....,-proste to hraje horsie ako ,,lacny cinsky smejd´´ ktory je poctivo robeny.., takze s tym nemam problem...,
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MacPhenom 6. 5. 2014 14:48

Já to nemyslel nijak zle, vůbec nic proti tvojí přepěťovce nemám :-) Akorát já mam audio sestavu v ceně menší než je ta tvá přepěťovka (Onkyo A-9050 a VMA II 2p) takže z toho důvodu zrovna tu tvojí nezvažuji ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 5. 2014 17:12

Ico33 píše:vela ludi machruje ze prave ich vyrobok je naj..., je vyrobeny v britanii, taliansko, nemecko.., A.....,-proste to hraje horsie ako ,,lacny cinsky smejd´

pozri,mne je to v podstate jedno,ale cievka s dvomi kondenzatormi ci je z japonska,z monte carla a ci z betanok vzdy bude hrat rovnako
Obrázek
http://www.ebay.com/itm/AC-EMI-RFI-Nois ... 0524915215

MacPhenom - http://svetelektro.com/Forum/varistor-t30990.html ;-)
vies co je v obycajnej predlzovacke ten vypinac? mozes si zapojit nan paralelne varistor 250V a finito
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 6. 5. 2014 18:07

Takže vlastně říkáš že kdybych si koupil tu věc z ebay, dal to někomu zručnějšímu než jsem já ať mi to zakomponuje do běžné prodlužky (nebo levné přepěťovky) tak je šance že to trochu zlepší zvuk a ještě to bude přepěťovka? :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 6. 5. 2014 18:17

pozor - to z ebay je RFI filter,je to odrusovaci filter nadimenzovany na 16A.Ico33 ho ma v tej zasuvke

ty si ale hovoril o prepatovej ochrane a to je jedna suciastka - varistor (aby sme nemiesali jablka s hruskami)

-- 6. 5. 2014 17:22 --

MacPhenom píše:Takže vlastně říkáš že kdybych si koupil tu věc z ebay, dal to někomu zručnějšímu než jsem já ať mi to zakomponuje do běžné prodlužky (nebo levné přepěťovky) tak je šance že to trochu zlepší zvuk a ještě to bude přepěťovka? :-)

mozes si spravit taku zasuvku,samozrejme
viewtopic.php?f=1713&t=1179511

-- 6. 5. 2014 17:31 --

tu mas klasicku predlzovacku od vyrobcov,ako vidis vyrobcovia do odrusovacieho filtra davaju iba kondenzator - cievka tam chyba.Ta cievka zabezpecuje lepsie odrusenie
Obrázek
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 6. 5. 2014 18:39

Přepěťová ochrana => primárním úkolem je proudová ochrana proti nebezpečným špičkám a zlepšení zvuku je na hranici rozlišitelnosti, i když jsme přesvědčeni, že rozdíl slyšitelný byl – velký podíl na tom má ale také použitý kabel, s běžným „supermarketovým“ Siria „zabijete“, doporučili bychom jej spojit s některým z firemních modelů, ideálně pak Elite.
(To platí pro nákladnější sestavu. Přebráno z čl.)

Trocha základních info:
http://www.hifi-voice.com/testy-a-recen ... -evo3.html
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 1.3 MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC MagicPlus●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●Samsung UE48H6400●DIY & Tesla●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 7. 5. 2014 16:00

Přesná hodnota varistoru do přepěťový ochrany je 390 voltů, tedy jeho označení je 391.
Je to součástka za asi 12 korun.

To co je na obrázku "nejnovější technologie" je zase jenom marketingovej blábol :-)

Ale komplexní přepěťová ochrana se síťovym odrušovacim filtrem, by měla bejt součástí každý jen trochu slušnější hifi sestavy, neřkuli takový, co je sestavená z opravdu drahejch hifi komponentů.
Např. to co má ve svym příspěvku Icotech (osazená DSP z Ýbeje), to už vypadá docela slušně.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod M.A.S.H. 11. 5. 2014 11:22

Prepäťovka je dobrá vec, ale treba si uvedomiť jednu zásadnú vec, o ktorej skoro všetci predajcovia prepäťoviek v predlžovačkách mlčia, a to je, že:
ochrana pred prepätím funguje len ak je urobená komplexne na celý objekt.
Počnúc kvalitnou zachytávacou sústavou (určite tým nemyslím jeden zachytávač priskrutkovaný priamo na komíne alebo anténnom stožiariku vodivo s ním spojeným a jeden/dva zvody), kvalitným uzemnením (určite nemám na mysli 3 ks zemniacich tyčí), pospájaním na rovnaký potenciál, dodržanie bezpečných vzdialeností "s" všetkých vedení a vodivých konštrukcií od zachytávacej sústavy bleskozvodu po správnu koordináciu zvodičov bleskových prúdov a prepätia (použitie všetkých relevantných typov na všetkých vedeniach vstupujúcich do objektu - T1, T2, T3 na správnych miestach a správne nainštalovaných).
Každý typ má iné vlastnosti a dokáže zviesť iné množstvo energie.

Laicky by som možnosti jednotlivých častí prirovnal ku kýblu s vodou:
- plný kýbel vody predstavuje energiu, ktorá sa dostane do inštalácie pri zásahu bleskom (je jedno či priamym alebo niekde v blízkosti)
- Správne uzemnenie a pospájanie odoberie polovicu vody z kýbla
- zvodič bleskových prúdov T1 odoberie hrniec vody (pozor!, nie napodobeniny so 7kA/pól, ale regulérny T1 zvodič s min. 12,5 kA/pól pre vlnu 10/350)
- prepäťovka T2 - veľký pohár
- a T3 tak pol štamprlíka.
Zámerne nepíšem presné údaje v litroch - lebo nikto nikdy nevie aký veľký blesk udrie a aká veľká energia sa do tej inštalácie dostane. Väčšinou to ochranné prvky zvládnu, niekedy je to na nich veľa. Ale všetko je to dimenzované na štatisticky najpočetnejšie veľkosti bleskov. (podrobnejšie info je v EN 62305-1 až 4)

Ten vami popisovaný varistor v predlžovačke je posledný článok celého reťazca - T3 a zvedie iba veľmi malý náboj (ale dokáže to veľmi, veľmi rýchlo) a sám o sebe bez predchádzajúcich stupňov je skôr placebo ako ochrana. Bezpečne dokáže eliminovať napäťové špičky od vypínačov osvetlenia (dokážu dať aj 900 V) a iných spínacích javov v domácnosti, ale na zvedenie väčšieho náboja nie je konštruovaný.

Myslieť si, že len T3 varistor ma ochráni, je ako sadnúť do motokáry, dať si bezpečnostný pás a pustiť sa oproti kamiónu s vedomím, že sa mi nič nemôže stať, lebo veď mám ochranu...
M.A.S.H.
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 11. 5. 2014 16:40

Děkuji všem za rady. Zatím jsem z toho pochopil že alespoň k něčemu přepěťová ochrana je, nicméně zázraky neumí. Vybral jsem si tuto http://www.czc.cz/apc-surge-arrest-perf ... 96/produkt u nás v bauhausu ji mají za 900. Vyhovuje mi že má hodně zásuvek a ochranu na telefon a anténu. Pokud ta klíčová součástka opravdu stojí jen 12Kč tak je cena sice dost přestřelená ale co se dá dělat.. s UPS od APC mám dobré zkušenosti tak se té značky budu držet. :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radimecek13 11. 5. 2014 17:34

jen prozajímavost fi..Belkin nabízí :◾Záruka za připojená zařízení: Společnost Belkin opraví nebo nahradí veškerá zařízení poškozená v důsledku přepětí, proudové špičky nebo úderu blesku, pokud byla správně připojena do přepěťové ochrany Belkin SurgeMaster, až do maximální hodnoty uvedené na přední straně balení. na krabici je většinou 150000eur... 8-D 8-D 8-D

Technické vlastnosti:
◾Elektrické parametry pro trvalý provoz: 230 V/16 A/50 Hz/3680 W
◾Kapacita rázové energie: 714 J (L-N: 238 J, L-PE: 238 J, N-PE: 238 J)
◾Maximální špičkový proud: 19 500 A (L-N: 6 500 A, L-PE: 6 500 A, N-PE: 6 500 A)
◾Maximální špičkové napětí: 6 000 V
◾Doba odezvy:

8-P 8-P 8-P 8-P
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado

FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 11. 5. 2014 18:27

MacPhenom píše:Děkuji všem za rady. Zatím jsem z toho pochopil že alespoň k něčemu přepěťová ochrana je, nicméně zázraky neumí. Vybral jsem si tuto http://www.czc.cz/apc-surge-arrest-perf ... 96/produkt u nás v bauhausu ji mají za 900. Vyhovuje mi že má hodně zásuvek a ochranu na telefon a anténu. Pokud ta klíčová součástka opravdu stojí jen 12Kč tak je cena sice dost přestřelená ale co se dá dělat.. s UPS od APC mám dobré zkušenosti tak se té značky budu držet. :-)

Spravne rozhodnutie. Myslim ,ze to dakde uz pisal Bubuxin a tiez odporucal APC ako jednu z mala ochran co vo vnutri aspon daco maju.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod M.A.S.H. 11. 5. 2014 21:30

radimecek13 píše:Společnost Belkin opraví nebo nahradí veškerá zařízení poškozená v důsledku přepětí, proudové špičky nebo úderu blesku, pokud byla správně připojena

A keď to prečítaš medzi riadkami, tak zistíš, že ti nezaplatia nič, lebo 99,9% ľudí to nemá zapojené/nainštalované správne (ako som popisoval vyššie).
Toto je tá vec, čo ma štve na výrobcoch - hnusný zavádzajúci marketing (oni neklamú, len nepovedia všetko).
M.A.S.H.
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 12. 5. 2014 09:38

Přepěťovka, ať už jí vyrobila slovutná firma APC, která používá do svejch záložních zdrojů ze zásady bezejmený čínský akumulátory, nebo známá, hifisty velmi oblíbená firma Belkin, opravdu poslouží jen k zacycení kratičkejch napěťovejch špiček, vznikajících při odpojování různejch spotřebičů v domácnosti, včetně vypínačů světla.Slušná přepěťovka, která obsahuje síťový filtry, odstraní i rušení, který způsobujou třeba sousedi.
Ale bavit se o přepěťovce Belkin a zároveň o úderu blesku, je samozřejmě nesmysl.V tomhle má pravdu M.A.S.H.
Přepěťovka je takovej poslední bonbónek na dortu ke slušný hifisestavě, taková nezbytná drobnost.

Blesky přenechme Divišovi.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 12. 5. 2014 10:55

Kolik by stála ta "Slušná přepěťovka, která obsahuje síťový filtry, odstraní i rušení, který způsobujou třeba sousedi." ? Šlo by poslat odkaz? :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 5. 2014 13:07

Stála by řádově desetitisíce českejch kulatejch - pokud by měla bejt opravdu účinná.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šeďour 12. 5. 2014 13:14

Opravdu kvalitní řepěťovky se síťovym filtrem nabízí slovenská firma Kilbru.

Levný to není, přesně jak píše Ekkar.Levná je ápécé, nebo plastovej belkin a jiný podobný srágorky.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Hergarok 13. 5. 2014 20:18

Zrovna Kilbru je pěkně blbej příklad, protože to jsou jen předražený škaredý škatule, co před přepětím chrání stejně mizerně jako pitomý APCčko nebo Belkin.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 14. 5. 2014 07:52

zakladny zmysel ochrany to kazdopadne ma,pretoze mne na predlzovacke prestala svietit ledka protected a po rozobrati bol varistor zhoreny a roztrhnuty,takze ja by som do zakladnej ochrany urcite siel.Minimalne tu predlzovacku s kondenzatorom a varistorom
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 14. 5. 2014 08:51

mna by zaujimalo co je podla hergarok-a dobre postavena a nepreplatena prepätovka.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 5. 2014 17:16

Pánové, myslím že téma se vytrácí pod palbou osobních invektiv - nechte si to do SZ nebo jinýho komunikačního kanálu, nebo to tady zamknu...!!!
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Hergarok 15. 5. 2014 17:24

Karle, děláš jakoby jsi tu byl první den. Vždyť tohle je tu normální, navíc když je přítomen šedej... začíná to tu "Slovanetovatět". 8-S

Dané téma je myslím celkem jasné. Špičky při spínání nemá cenu řešit, protože neškodí a pokud něčemu škodí, tak by se měl dotyčný výrobce nad sebou zamyslet. Na přepětí, který blbec (tzn. že se v síti z jakéhokoliv důvodu objeví víc než má) je dobrá kdejaká přepěťovka. Na následky atmosférické elektřiny nefunguje spolehlivě žádná přepěťovka bez komplexního řešení ochrany... a to ani náznakem.
Hergarok
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 15. 5. 2014 18:32

MacPhenom píše:Děkuji všem za rady. Zatím jsem z toho pochopil že alespoň k něčemu přepěťová ochrana je, nicméně zázraky neumí. Vybral jsem si tuto http://www.czc.cz/apc-surge-arrest-perf ... 96/produkt u nás v bauhausu ji mají za 900. Vyhovuje mi že má hodně zásuvek a ochranu na telefon a anténu. Pokud ta klíčová součástka opravdu stojí jen 12Kč tak je cena sice dost přestřelená ale co se dá dělat.. s UPS od APC mám dobré zkušenosti tak se té značky budu držet. :-)

Mám ji taky doma a ještě nějaké od Belkinu. Představa, že cokoliv ochrání proti blesku je - samozřejmě - chybná. Kdo někdy viděl dům po přímém, ale i nepřímém (v blízkosti) úderu blesku ví, že přepěťovka nemá šanci, bo zásuvky vylétnou ze zdi, kabeláž občas taky - no prostě děs.

Já beru přepěťovky, jako formu ochrany proti „běžným“ špičkám, které se vyskytují v síti poměrně často. Navíc je to většinou forma prodlužky s „multi-zásuvkou“, takže spojuji domnělou drobnější ochrannou funkci a běžnou prodlužku s více zásuvkami. Kdo by to myslel s ochranou vážněji, asi bude muset sáhnout po „zónové“ formě. To je ale podstatně dražší záležitost. No a všechno ještě nejlíp doplnit on-line záložním zdrojem s ochranou proti přepětí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod EKKAR 15. 5. 2014 21:14

Hergarok píše:Karle, děláš jakoby jsi tu byl první den. Vždyť tohle je tu normální, navíc když je přítomen šedej... začíná to tu "Slovanetovatět".
...
Právě proto, aby se to nezvrhávalo příliš, sem dávám varovně zdviženej prst. Když toho nenecháte, vodšpuntuju demižóny s kyselinou a bude se mazat. Držte se tématu (A TO PLATÍ I PRO ŠEĎOURA!!!), snášejte argumenty pro a proti tomu nebo onomu řešení, ale vynechte vzájemný napadání - od toho tady to fórum není. Jestli si chcete dát po čuni, domluvte si někde spicha na mezi a tam si to vyříkejte ručně stručně - ale tady nekazte vzduch!
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MacPhenom 18. 5. 2014 15:46

Tak jsem si právě přinesl domu přepěťovku od APC za 900Kč. :-) Protože mě zajímá váš názor tak jsem jí rozšrouboval a nafotil vnitřek. Dejme tomu že normální prodlužka s takhle dlouhým kabelem, vypínačem a osmi zásuvkami by stála 150Kč. Je k tomu ještě nějaká kabeláž.. dejme tomu za taky za 150Kč. Myslíte že jsem za těch 600 navíc dostal adekvátní přidanou hodnotu?
Přílohy
APC1 1.JPG
APC2 1.JPG
APC3 1.JPG
APC4 1.JPG
APC5 1.JPG
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 18. 5. 2014 16:18

Tohle za 900? Tišťák z tvrdýho papíru, součástky letoval asi malej číňánek a všechno to tam je nahňácaný tak, aby to uvnitř zajiskřilo a shořelo s důkazy i s bytem. Máš poblíž sprinkler?
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior

Odeslat příspěvekod MacPhenom 18. 5. 2014 18:06

Tak jsem právě zjistil že jí měli v D-Test 7/2013 kde testovali kolik vydrží a dopadla dobře, jediné co jí vyčítali byla spotřeba 2W která byla nejvyšší v testu (ostatní měli pod 1W).

Test přepětí v elektrické síti: 74% - dobře
Test přepětí v anténě: 83% - velmi dobře
Spotřeba: 14% - nedostatečně
Bezpečnost: 90% - velmi dobře
Maximální napětí (přepětí): 6kV
Maximální výbojový proud (pro SPD typu II): 93kA
Napěťová ochraná hladina: 1,4kW
Celkem: 73% - dobře
psali tam že ochrany typu III testovali kolik vydrží i testem pro ochrany typu II

Vítězem testu bylo jednozásuvkové APC s 79% - dobře. Vzhledem k tomu že se zohledňoval i poměr cena/výkon tak třetí místo z osmi považuji za pěkné, nebýt té spotřeby byla by nejspíš na prvním :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 20. 5. 2014 13:58

Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 20. 5. 2014 15:29

MacPhenom - je tam viditelny ten varistor a poistka - to je cena 1e,ostatne su diodky a nejaka lan ochrana s antennou ochranou.Da sa v pohode,nic lepsie v dnesnej dobe nekupis - je to proste tak.Zakladnu ochranu tam mas.

-- 20. 5. 2014 15:29 --

KOSŤA KOSTIČ píše:aby to uvnitř zajiskřilo a shořelo s důkazy i s bytem

:mrgreen: :-P
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 20. 5. 2014 18:03

armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icotech852 21. 5. 2014 22:16

MacPhenom píše:Tak jsem právě zjistil že jí měli v D-Test 7/2013 kde testovali kolik vydrží a dopadla dobře, jediné co jí vyčítali byla spotřeba 2W která byla nejvyšší v testu (ostatní měli pod 1W).

Test přepětí v elektrické síti: 74% - dobře
Test přepětí v anténě: 83% - velmi dobře
Spotřeba: 14% - nedostatečně
Bezpečnost: 90% - velmi dobře
Maximální napětí (přepětí): 6kV
Maximální výbojový proud (pro SPD typu II): 93kA
Napěťová ochraná hladina: 1,4kW
Celkem: 73% - dobře
psali tam že ochrany typu III testovali kolik vydrží i testem pro ochrany typu II

Vítězem testu bylo jednozásuvkové APC s 79% - dobře. Vzhledem k tomu že se zohledňoval i poměr cena/výkon tak třetí místo z osmi považuji za pěkné, nebýt té spotřeby byla by nejspíš na prvním :-)

mna by este zaujimalo,aka spotreba je na mysli - tych led diod? :D asi zeru vela no :-P

-- 21. 5. 2014 22:27 --

inak ak ta zaujima spotreba tej zasuvky tak zapojenie je tu :)
Obrázek
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 21. 5. 2014 22:30

Samotný LEDky asi moc nežerou, ale ty předřadníky k nim musejí rozptýlit nadbytek výkonu, aby se LEDky vůbec dostaly do pracovního proudu několika mA - a spočítej si, kolik je ztrátovej výkon při odběru pouhý 2mA (běžná "úsporná" LEDka) ze zdroje 230V = síť. Na LEDce je úbytek napětí běžně menší než 2V (pokud teda není modrá nebo bílá, tam je to až 3,1V) - tudíž cca 228V se musí "někde spálit" - a to znamená 0,228W na každej mA proudu, kterej teče LEDkou... A když se použijou levnější "obyčejný" LED pro proud 10-20mA, je to hnedle 2,28W už při těch 10mA na 1 LED...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod icotech852 22. 5. 2014 05:01

ten 220nF kondenzator plni "funkciu" akoby tam bol 22Kohm odpor

230V/22Kohm=0,01A x 230V = 2,4W
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 5. 2014 07:10

Jenomže protože kondenzátor nespotřebovává činný příkon, respektive nemění ho na teplo, má ta spotřeba jiný charakter = je to v podstatě kompenzace jaloviny, která vzniklá připojením spotřebiče obsahujícího indukčnost (motor, tranformátor...) - a nezáleží nijak výrazně na tom, jak daleko je ten kondenzátor od indukčnosti. Vektorově znázorněný proud se chová, jako by vycházel z kondenzátoru. Vedení mezi kapacitou a indukčností přitom je namáhaný vyrovnávacím proudem. Starší "kotoučkovej" elektroměr fungující na principu vytváření Foucaultových vířivých proudů, který roztáčejí kotouček a jím pohánějí připočítávací soustavu převodů ten vektorově posunutej proud "nevidí". Moderní elektronickej elektroměr ale tenhle příkon zaznamená, protože mechanický působení vektorově posunutýho proudu na kotouček se vyruší normálním odebíraným proudem = kotouček se netočí ani dopředu, ani zpátky, ale elektronika, používající převodníky na absolutní hodnotu a následný násobení hodnot "napětí x proud" pomocí analogovejch nebo i digitálních násobiček takový "zpětný" působení kapacity na rozvodnou síť samozřejmě zaznamená a napočítá...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod icotech852 22. 5. 2014 11:00

ano,odpor by musel byt aspon 2,5W a hrial by sa - kondenzator nie.Iba som sa mu snazil vysvetlit co sposobuje tu 2,5W spotrebu zasuvky ktoru uvadza vyrobca.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tesla15 24. 5. 2014 15:44

Použití ANO. Máte čisté svědomí, že jste alespoň něco pro ochranu přístrojů učinil.
Hlavní důvod o kterém jsem zde nečetl byl uveřejněn před x lety v čas. Stereo/Video.
Cituji: " během osmi hodin napětí v síti několikrát přesáhlo 800V !!!!!! " Jsou to špičky
běžnými přístroji neměřitelné !!!!! Dále, jistý technik mi sdělil: " mám oblast kde dochází k neuvěřitelným až 2 500V. ( v této oblasti jsem v 80 létech jako TV technik zaznamenal skutečně větší poruchovost přístrojů. Další, dočetl jsem se v blízskosti solárních elektráren o vyšším výskytu praskání žárovek.. Proti bouřce vyndavám kabel ze sítě ( psa ) a anténu pro domácí rozvod na půdě. Prostě, zbytečně neriskuji, cena ochrany je směšná oproti nákladům za opravy, otázkou je zda by byla rentabilní. p.s. vytažená anténa z TV cca 10 cm - blesk ještě přeskočil, odnesl to pouze kanálový volič.. :pozor
tesla15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tesla15 28. 5. 2014 23:16

Hergarok píše:Karle, děláš jakoby jsi tu byl první den. Vždyť tohle je tu normální, navíc když je přítomen šedej... začíná to tu "Slovanetovatět". 8-S

Dané téma je myslím celkem jasné. Špičky při spínání nemá cenu řešit, protože neškodí a pokud něčemu škodí, tak by se měl dotyčný výrobce nad sebou zamyslet. Na přepětí, který blbec (tzn. že se v síti z jakéhokoliv důvodu objeví víc než má) je dobrá kdejaká přepěťovka. Na následky atmosférické elektřiny nefunguje spolehlivě žádná přepěťovka bez komplexního řešení ochrany... a to ani náznakem.

Naopak, špičky na tranzistorech škodí.... Dočetl jsem se, tyto se na polovodičích sčítají až dojde k průrazu. Tomuto věřím ze zkušeností zvýšené poruchovosti zdrojů v určitých oblastech i bytech.
tesla15
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 29. 5. 2014 06:10

Aby se napětí sečetlo, musely by ty špice přijít najednou ve stejným čase = ve stejný fázi a musely by se na vstupním vodiči sejít v takový polaritě, aby se jejich vektory napětí opravdu sčítaly - jinak se budou sčítat jen částečně a nebo se můžou i odečítat...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod boriscz 29. 5. 2014 11:56

Tesla15 asi myslel něco na způsob stokrát a dost.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 29. 5. 2014 12:22

Mna by zaujimal skor ucinny filter nez len prepatova ochrana a tiez by ma zaujimalo posluchove hodnotenie, ci je vobec nieco pocut ... citam vselikde vselico a snad uz teraz mam zostavu taku, zeby to pocut byt mohlo ...
Rad by som nieco vyskusal, ale pokial si nie som isty prinosom, kupovat sa mi nechce.

Na ebay/aliexpress sa daju kupit veci ako napr.:
http://www.aliexpress.com/item/Hi-End-A ... 87805.html
http://www.aliexpress.com/item/YAQIN-ML ... 07009.html
... ked pozeram na tie "univerzalne" zasuvky, CZ/SK je akosi mimo tejto univerzalnosti ... Este v pripade toho YAQIN by sa dalo pouzit rakuske vidlice, co pasuju do ich aj nasho systemu.
Su v SK/CZ za cca 100€ zohnatelne lepsie veci nez to, co som dal linky? Co ste vyssie spominali APC, Belkin su zrejme len prepatovky a vhodne filtrovanie pre pouzitie s audiom nemaju?
Ak som offtipic tak sorry ...
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► HQPlayer NAA ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
HQPlayer Desktop ► Topping E30 ► Topping L30 ► Final E4000, HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 29. 5. 2014 14:11

no jeden prinos ti mozem povedat hned,ked som filter zapojeny nemal tak som pocul pri zapinani a vypinani spotrebicov pukanie v reproduktoroch.
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M.A.S.H. 31. 5. 2014 00:37

Bogino, ja mám prepäťovku T3 od Salteku aj s vf filtrom a funguje (ten vf filter). Samozrejme záleží od toho aké vf rušenie máš na konkrétnom mieste. Ak máš rušenie na inej frekvencii ako je navrhnutý tento filter, tak ti nepomôže...
http://www.saltek.eu/cz/files/vyrobky/N ... E%20F6.pdf
robia aj s ochranou pre TV signál aj pre satelit a aj iba čisto silovú zásuvku.
http://www.saltek.eu/cz/files/vyrobky/P ... %20X16.pdf (trba pozerať F6 alebo F16)

Všeobecne je u predávaných vf filtroch jeden problém čo sa týka odrušenia a to ten, že všetky (aspoň ja nepoznám iné) majú filtráciu vf iba na L a N vodičoch, čo pri určitom druhu a intenzite rušenia nestačí. My sme kedysi vyrábali filtre tak, že sme vf tlmivky na toroidy navíjali so všetkými 3 vodičmi, čo v určitých prípadoch zaberalo (odrušovanie od silného KV vf poľa).
M.A.S.H.
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 31. 5. 2014 09:37

Byvam v panelaku, zdroje rusenia mam tym padom zo vsetkych moznych smerov a nemam ich vobec pod kontrolou, nepoznam ich frekvencne charakteristiky.

Mozno by som vyskusal nieco cinske za 50 EUR, ale vznika z toho pakaren s konektormi ... neviem, co do toho pichnut:

Obrázek

http://www.ebay.ie/itm/New-weiduka-AC2- ... 1178847385
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 5. 2014 09:49

vies je to macka vo vreci,pretoze najdolezitejsie su creva.Takto nevies co tam vyrobca vobec dal.Na nejake golden plated sa mozes vykaslat.A o tomto - Capacitor filter using high-quality, music soft and transparent, good sound field uz ani nehovorim...

-- 31. 5. 2014 09:51 --

bogino píše:neviem, co do toho pichnut:

hocco do 1500W ako uvadza vyrobca,ale zazraky by som tu rozhodne necakal.Skor vymastene vrecka vyrobcu za predlzovacku

-- 31. 5. 2014 09:52 --

...ale jednu vyhodu ta predlzovacka predsa len ma - kovove puzdro a jeden kondenzator
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ico33 31. 5. 2014 10:09

-vetkym odporucam si nasporit na listu gigawat pf2
kabel lc2 (to co mam aj ja) -a nebudete pseudospokojni ,ale SPOKOJNI

viac na : http://audiodrom.cz/recenze/sitove-filt ... t-pf2.html

-to co sa tam pise ,je cista pravda ,fakt sa sama zaplati..., pocutelny rozdiel bez /a s listou je okamzity, myslim si dokonca ,ze by to pocul aj slabsie zvukovo ochromeny clovek...(polohlucheho uz sem uz nechcem tahat ,kvoli spekulantom..) :mrgreen:
Ico33
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod bogino 31. 5. 2014 10:52

icotech852 píše:...ale jednu vyhodu ta predlzovacka predsa len ma - kovove puzdro a jeden kondenzator

Tu su obrazky tohoto aj podobnych produktov, len na 1 kondenzator to nevyzera.
http://sazykin.ru/blog/archives/393

Gigawatt PF2 je za cca 1000 EUR ... dakujem, neprosim :D

-- 31. 5. 2014 09:55 --

icotech852 píše:
bogino píše:neviem, co do toho pichnut:

hocco do 1500W ako uvadza vyrobca

Myslel som na konektor, nie zatazitelnost. Nas 230V 3 polovy do toho nepichnes. Mozno UK konektor tam ide pichnut.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 5. 2014 12:55

Tu su obrazky tohoto aj podobnych produktov, len na 1 kondenzator to nevyzera.
http://sazykin.ru/blog/archives/393

viewtopic.php?p=10100808#p10100808

-- 31. 5. 2014 13:01 --

v tom mojom vlakne o monsterpower som to vysvetloval,preco je tato filtracia "slaba".Preto,pretoze je nadimenzovana na 16A podla normy - 16A je predpisana norma na zasuvky a tym padom je indukcnost cievky mala

viewtopic.php?f=1874&t=1205335

- pre zariadenia ako DACy ci sluchatkove zosilovace by filtracia mohla byt podla mna vacsia.Pri 1,5A odbere sa v lacnych odrusovacich zariadeniach pouzivaju odrusovacie cievky 10mH

pokial si vsimnes tak niektory vyrobcovia ako napr.Musical Fidelity davaju do DACov i tento filter - stoji 10e

-- 31. 5. 2014 13:11 --

to je tento filter - cize ziadne voodoo
Obrázek

-- 31. 5. 2014 13:13 --

Myslel som na konektor, nie zatazitelnost. Nas 230V 3 polovy do toho nepichnes. Mozno UK konektor tam ide pichnut.

podla mna je to univerzalny konektor,cize pojde tam i nasa norma - klasika 230V
EDIT:CHYBA - chybajuci zemniaci kolik
Naposledy upravil icotech852 dne 31. 5. 2014 14:13, celkově upraveno 1
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 31. 5. 2014 13:22

Odkial vies, ake su v tom odrusovacie cievky? Ide o filtre urcene pre audio/video ...

To vyzera zaujimavo, len ja by som to potreboval v krabici.
Naposledy upravil bogino dne 31. 5. 2014 13:22, celkově upraveno 1
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 5. 2014 13:22

Bogino - pokial by si si chcel spravit lacny filter sam,staci ti predlzovacka a tento filter http://www.sos.sk/?str=12&searchstring= ... code=A5030

pozor - je logicke ze kedze je na 1,5A ma i vacsiu indukcnost,ale zaroven by si si mal dat pred neho i poistku 1,5A! inak ti zhori.Poistku mozes dat i do puzdra na sasi koli lahkemu pristupu

-- 31. 5. 2014 13:23 --

bogino píše:Ide o filtre urcene pre audio/video ...

:D ^^ hifisti

-- 31. 5. 2014 13:25 --

bogino píše:http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?p=10100808#p10100808
To vyzera zaujimavo, len ja by som to potreboval v krabici.

tak si kup tu od toho cinana,je to to iste len v peknej krabici
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 31. 5. 2014 13:29

Mozes mi upresnit ten odkaz? Vracia to furu vysledkov ...
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 5. 2014 13:30

tam je viacero filtrov - vyber si ktory chces,je logicke ze kazdy ma ine poziadavky na zataz v A i v type (na sasi,do sasi).

Povedz ake mas poziadavky - co chces odrusit a kolko zariadeni
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 31. 5. 2014 13:34

Chcel by som to v prvom rade vyskusat. Kvoli vyskusaniu s neistym vysledkom sa mi naozaj nechce riesit krabicu atd., najma ked v tom nie som zabehany a zrucny.

Skusal by som to s tym, co mam v podpise.
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 5. 2014 13:36

odskusaj Gigawatt PF2,porovnaj a daj nam vediet :)
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 31. 5. 2014 13:39

to je uloha pre Ico33, ja som bruzdal v cinskych vodach ... :-D

-- 31. 5. 2014 12:43 --

... tento ma dobre Henry, alebo slabe Henry? alebo by si tu cievku pomeral / vymenil?

-- 31. 5. 2014 12:50 --

icotech852 píše:podla mna je to univerzalny konektor,cize pojde tam i nasa norma - klasika 230V

Lenze mne ide o 3 polovy. Z nasej zasuvky predsa trci zemniaci kolik a nasa vidlica ma na tento kolik dieru. Ako to ma podla teba fungovat s tym univerzalnym?
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 5. 2014 14:07

... tento ma dobre Henry, alebo slabe Henry? alebo by si tu cievku pomeral / vymenil

cim mas vacsi prud,tym musis dat i hrubsi drot a vacsie feritove jadro.Ano,premeral som si to,ta moze mat 1,5mH,pokial si zvolis vyrobok nadimenzovany na nizsi prud,bude indukcia a filtracia vyssia.

Nemen nic,ta je nadimenzovana na 16A a basta.Pokial chces na menej kup si iny EMI filter

-- 31. 5. 2014 14:09 --

Lenze mne ide o 3 polovy. Z nasej zasuvky predsa trci zemniaci kolik a nasa vidlica ma na tento kolik dieru. Ako to ma podla teba fungovat s tym univerzalnym?

ano,v tom mas pravdu - prepac nevsimol som si.Ten zemniaci kolik tam chyba - nekupuj alebo pouzi redukciu
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bogino 31. 5. 2014 14:57

icotech852 píše:Ten zemniaci kolik tam chyba - nekupuj alebo pouzi redukciu

Alebo by sa dalo kupit par UK snur, napr. http://www.ebay.co.uk/itm/13A-AC-250V-U ... 2c7871564b
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod icotech852 31. 5. 2014 15:51

ja som do filtra zapájal dac a aktívne monitory a tam som zemniaci nepotreboval,ale to vieš
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinJ89 21. 10. 2017 20:04

Ahoj, rád bych oživil toto téma s trochu jinou otázkou a to: Rád bych si připojil TV, PS4 a soundbar na přepěťovku - má to smysl? Nevím zda se nic nestane, když zapnu vysavač, konvici či mikrovlnku s citlivou elektronikou. Pokud to smysl má, na co koukat? Maximální špičkový proud (v amperech)? Nebo na ochranu do maximálního energetického rázu (v joulech)? Pokud to smysl má co říkáte na totoho Philipse popřípadě toto APC

Díky za info
MartinJ89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tompr 28. 1. 2018 20:16

Zdravím,
zajíma mě když mám elektrocentrálu a pro jistotu chci dát přepetovou ochranu něz to z elelktrocentraly pustím do spotrebiču jakou koupit?
Jde mi o vykyvy na centrale aby to nezničilo spotřebiče.
dík
Tompr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zmarek20 10. 3. 2018 08:09

Oplati sa mi kupovat ISOTEK Evo3 Sirius? Pretoze mi Bifrost prepina pocas prevadzky vodarne (stykac) v pivnici.
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý