program na pocuvanie mp3 na PC

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bošu 10. 8. 2014 16:08

Bogino já tohle chápu :-) Bavim se čistě jen o SW a to jsem fakt myslel, že pokud budu mít stejný HW, stejnej kodek a v přehrávači ho budu mít nastavenej, takže rozdíl nepoznám. Ale schválně zkusím porovnat foobar a jet audio :-)
Sony CDP-CE 375+Onkyo TX-8250+Canton Fonum 501
Bošu
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 10. 8. 2014 16:11

Hardware a software je dobre riesit tak v pripade slúchadiel.
V pripade repro vsak treba mysliet aj na nie nepodstatnu vec a tou je priestor.... A samozrejme potom aj na soft a hardware
Tak som dnes pre porovnanie naistaloval aj AIMP3 a neviem cim to je no ten player sa furt seka. Takze pre mna je nepouzitelny
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bogino 10. 8. 2014 16:32

Bošu, vyskusaj ...
V poslednej dobe som porovnaval Foobar, JRiver, HQPlayer a tiez nieco japonske. Porovnaval som ale aj s pouzitim upsamplingu a konverzie PCM to DSD, toto moze ku posluchovym rozdielom vyznamne prispiet. Ale aj bez tohoto dodatocneho processingu sa medzi playermi daju rozoznat nejake posluchove rozdiely. Idealne je testovat na vhodnom a co najkvalitnejsom zvukovom subore a obist systemovy mixer pomocou WASAPI, ASIO alebo Kernel Streaming. Zvysok zvukoveho retazca musi byt dostatocne kvalitny na to, aby si aj male rozdiely mohol pocut.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer, foobar2000 ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA, Dispre II JFET ► HiFiMan HE-500
iPod 5.5G imod ► FiiO E11 ► Brainwavz B2
bogino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bošu 3. 11. 2014 01:51

Tak se vracím po delší době, vyzkoušel jsem a zvukově neslyšim mezi Jet audiem a Foobar rozdíl, ale Foobar jsem si nechal a používám ho, je příjemnější na ovládání a prostě funkčně se mi zalíbil, člověk se nesmí bát změny :-) Hlavně je rychlej a přehlednej :-)
Sony CDP-CE 375+Onkyo TX-8250+Canton Fonum 501
Bošu
Junior

Předchozí stránka