program na pocuvanie mp3 na PC

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalkoo 5. 8. 2014 17:20

zdarec, ak su tu nejaki audiofilovia ktori pocuvaju hudbu na notebooku/PC, chcem sa ich opytat, aky program na pocuvanie pouzivate ? na foobar 2000 som pocul celkom fajn ohlasy, vcom sa vlastne lisia tieto programy ? to je az tak poznat kvalitu zvuku pri roznych programoch ?
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 5. 8. 2014 18:47

Na naozaj kvalitnej zostave je naozaj pocut posluchovy rozdiel medzi roznymi SW playermi a ich roznymi nastaveniami (upsampling, konverzia v realnom case z PCM do DSD a pod.). Sam som porovnaval JRiver a HQPlayer v trial rezime a samozrejme free Foobar2000. Sledujem aj forum computeraudiophile.com, kde je porovnanie SW playerov beznou temou. Zhrnut sa to da tak, ze na softverovej implementacii playera zalezi podobne, ako na hardverovom zvysku retazca. Dokonca je dnes mozne v PC softverovo poriesit viac a DAC hardverovo odbremenit a vyuzit len cast jeho podporovanej funkcnosti, ale to je uz pokrocilejsia tema.

Vyhodou Foobar2000 je jeho otvorenost, existuje don mnozstvo pluginov rozneho druhu: zvuk ovplyvnujucich (DSP, VST pluginy) a inych napr. na podporu roznych formatov zvukovych suborov, tagovanie, skinovanie a podobne. Tazko najst nieco, co by Foobar2000 nemal. Je velmi siroko podporovany. A co je dolezite, zvukovo je na spici, zvlast medzi free produktami, ale aj bez toho hra skvelo, najma ked si ho pouzivatel dokaze doladit ku svojmu DACu.

Danou za tuto otvorenost a funkcnost je, ze stoji urcitu namaju si don nainstalovat pluginy a usposobit si ho pre svoje potreby. Je to skor pre audiofilov, ktori su ochotni venovat cas nielen samotnemu pocuvaniu hudby, ale aj zvukovemu retazcu a jeho postupne doladovanie beru tiez ako konicek na dlhsi cas.
Naposledy upravil bogino dne 5. 8. 2014 18:49, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sutner 5. 8. 2014 18:48

Ahoj, je to jako řada dalších věcí z tema "Audio" věc názoru, ale - mám už delší čas dobré zkušenosti se softwarovým přehrávačem AIMP3, odkaz na slunečnici je tady [http://www.slunecnice.cz/sw/aimp/]
Jirka S.
Sutner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 5. 8. 2014 18:55

AIMP3 ma dobre ohlasy pre svoju jednoduchost, netreba don doinstalovavat veci aby fungovali rozne zvukove formaty, WASAPI a pod., ale ma obmedzenu podporu napr. pluginov pre narocnejsich. Cize ide skor o jednoduchsi player pre menej narocnych. Da sa ho podla mna doporucit najma ku jednoduchsim, relativne lacnejsim DACom kategorie povedzme do 200 EUR (cim som nepovedal, ze s drahsimi nezahra :) ).
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalkoo 5. 8. 2014 18:57

bogino - pekne si to napisal :) je vidno ze o audio sa zauimas trochu viac
Sutner - AIMP3 momentalne pouzivam, je to celkom zaujimavy programik, ale cchem vyskusat nieco nove, foobar2000 je zaujimavy, je sice po anglicky (v anglictine nie som az tak zdatny :D ) ale skusim si ho vyskusat, ak budem mat nervy na tolke nastavovanie a prisposobovanie :D ale ak bogino spominal ze zvukovo je na spici, asi stoji za vyskusanie

-- 5. 8. 2014 19:22 --

foobar podporuje konverziu z mp3 na flac v realnom case ?
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 5. 8. 2014 19:30

michalkoo píše:foobar podporuje konverziu z mp3 na flac v realnom case ?

Nerob si srandu :D ... stratovy format konvertovat na bezstratovy je nezmysel. To je akokeby si maly obrazok zvacsil na obrovsku bitmapu. Vzhladom ku obmedzenej informacii v povodnom obrazku by takato bitmapa bola zaplnena prevazne "hlusinou", rozliseniu obrazku by to vobec nic nepridalo a slo by o zbytocne plytvanie miestom na disku ci ROM/karte. So zvukovymi formatmi je to podobne. Z vody vino nenavaris.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalkoo 5. 8. 2014 19:49

no ale predca len sa da dosiahnut nejake to zlepsienie nie ? vcom potom vlastne spociva uprava foobaru ?
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 5. 8. 2014 19:55

Nerozumies rozdielu medzi stratovym a bezstratovym formatom. Nemozem tu robit ucebnicu, pogoogli trocha a rozmyslaj nad tym, co som vyssie napisal.

Venovat cas foobaru a pustat v nom same MP3ky (najma nizsich bit rate) je dost nezmysel. To uz radsej ten AIMP.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 6. 8. 2014 07:30

bogino píše:Danou za tuto otvorenost a funkcnost je, ze stoji urcitu namaju si don nainstalovat pluginy a usposobit si ho pre svoje potreby. Je to skor pre audiofilov, ktori su ochotni venovat cas nielen samotnemu pocuvaniu hudby, ale aj zvukovemu retazcu a jeho postupne doladovanie beru tiez ako konicek na dlhsi cas.

Tak toto je skor pridana hodnota ako minus. Navyse existuje aj moznost ako dane nastavenia klonovat a prenosne pouzit kdekolvek. Akurát som sa zatial nedopatral k danej teme, vraj na ruských forach sa nachadza navod ako a co skopirovat tak aby bol foobar so vsetkym funkcny nielen na "materskom" PC.

Ja osobne by som AIMP3 ako cosi prevratne nevidel. Uz aj vzhladom k tomu ,ze "hra" inak ako foobar a takisto vo velkej miere vyuziva vykon CPU. Aspon co mam zistene.

Samozrejme ,ze konvertovat mp3 do bezstratového formatu a nedaj boh do PCM pripadne to potom este aj palit na nosice je uplna sprostost.
Ak uz je daco do mp3 "ozobracene" tak dalej s tym nema zmysel cokolvek robit.

Tiez suhlasim s tym ,ze na tie mp3 bohate staci aj ten AIMP3. Navyse AIMP3 je lokalizovany aj do cestiny, akurát to treba nastavit.
Dnes vela ludi hlada "iba" slovencinu a pritom zabuda ,ze je tu pribuzny cesky jazyk. :-)

Ak dakto chce tak si moze skusit este jeden program a tym je KORG Audiogate. Nie je vyhradne urceny iba pre KORG DAC ale v pohode bude spolupracovat aj s inými zariadeniami so zvukovym vystupom pripojenými k PC
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod michalkoo 6. 8. 2014 16:39

dnes som bol po nove sluchadla a zosik, zvuk paradny bol som ale milo prekvapeny aky rozdiel v kvalite zvuku je pri pouziti roznych programov, az taky rozdiel som necakal, napr. pri pocuvani cez foobal 2000 mi pride zvuk dost na prd :D v porovnani s AIMP3, ale na foobare si treba zvuk vylepsit, treba sa s tym dlho hrat aby bol zvuk ako ma byt, ale ani na foobare v zaklade nieje zly zvuk, ale obecne mi lepsi zvuk pride v AIMP3, bez ziadnych uprav ekvalizeru a tak
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod bogino 6. 8. 2014 17:19

armaman píše:Navyse existuje aj moznost ako dane nastavenia klonovat a prenosne pouzit kdekolvek. Akurát som sa zatial nedopatral k danej teme, vraj na ruských forach sa nachadza navod ako a co skopirovat tak aby bol foobar so vsetkym funkcny nielen na "materskom" PC.

Ak bola pri instalacii pouzita prednastavena volba pre pouzitie profilov, zazalohovat %appdata%\foobar2000 na povodnej instalacii, nainstalovat na druhom PC a preplacnut %appdata%\foobar2000 zalohou. Prekopirovat DSP, VST pluginy (drzim ich vsetky v adresari components, ktory vytvorila instalacia).

Ina moznost je nainstalovat f2k ako portable (je to jedna volba setupu) a skopirovat to cele. Portable instalacia nepozna profily pouzivatelov %appdata%\foobar2000 a tym padom nie je mozne, aby rozni pouzivatelia na tom istom PC pouzivali rozne nastavenia. Portable instalacia dalej nevytvori integraciu do Prieskumnika, t.j. polozky kontextoveho menu + asociacie pre typy zvukovych suborov. Dalo by sa to dorobit, komu by to chybalo, osobne tuto integraciu nepouzivam.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 6. 8. 2014 20:47

michalkoo píše:dnes som bol po nove sluchadla a zosik, zvuk paradny bol som ale milo prekvapeny aky rozdiel v kvalite zvuku je pri pouziti roznych programov, az taky rozdiel som necakal, napr. pri pocuvani cez foobal 2000 mi pride zvuk dost na prd :D v porovnani s AIMP3, ale na foobare si treba zvuk vylepsit, treba sa s tym dlho hrat aby bol zvuk ako ma byt, ale ani na foobare v zaklade nieje zly zvuk, ale obecne mi lepsi zvuk pride v AIMP3, bez ziadnych uprav ekvalizeru a tak

Foobar si nic "nevymysla" a nastavenia foobar to nie je len o tom, ze equalizujeme. Takze ak Ti vyhovuje "muzikalnejsi" AIMP3 je to len cisto o subjektivite a vlastnych preferenciách.
Mne AIMP hra "pod dekou"
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Bošu 10. 8. 2014 12:39

A já jsem si myslel, že kvalitu přehrávání určuje kodek??? Jinak používám Jet audio a jsem spokojenej, EQ vypnuté i v něm, i v SW zvukovky. Foobar jsem nainstaloval, ale zatím se mi nechtělo ho nějako nastavovat. Už pro to, že mě připadá zbytečně složitej :-D
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 10. 8. 2014 14:30

toto plati pre nastavenie foobar stale....
http://rockgrotto.proboards.com/thread/7039
5 minut a nemam co robit
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bogino 10. 8. 2014 14:58

Bošu píše:A já jsem si myslel, že kvalitu přehrávání určuje kodek???

Kvalitu prehravania urcuje kompletny zvukovy retazec, kazda cast, kde prebieha spracovanie signalu, v digitalnej alebo analogovej domene. Je jedno, ci ide o SW alebo HW, tie iste veci sa bezne daju dosiahnut softverovo aj hardverovo, netreba medzi tym tak rozlisovat. Navyse, stale vacsia cast dnesneho HW v sebe obsahuje nejaky procesor a pouziva nejaky ten SW (napr. firmware) a len navonok sa to javi ako "len HW". Napr. taky CD prehravac alebo prenosny player ... podobnost s pocitacom je tak velka, ze tieto zariadenia mozno nazvat jednoucelovymi pocitacmi. Keby nebol rozdiel medzi PCckami (v kvalite zvuku), nebol by dovod na rozdiely medzi CD prehravacmi a prenosnymi playermi. Mnohi pouzivaju CD playery len ako digitalny transport a signal vedu do externeho prevodnika. Aj lepsie prenosne playery toto podporuju. Kebyze ich v tomto rezime porovnavas, zistis, ze nehraju rovnako. Dovodov je vela a neda sa ich par riadkami vysvetlit. Spracovanie v playeri, sposob pristupu na zvukove zariadenie, HW podmienky v pocitaci (rusenie, vykon, mozne vypadky...), kvalita napajania pocitaca ... Z tychto a dalsich dovodov aj rozne pocitace mozu "hrat" rozne. Takze ... zvukovy retazec v uvazovanom pripade zacina uz v PC a v PC to nie je len kodek. :)
Naposledy upravil bogino dne 10. 8. 2014 15:10, celkově upraveno 1
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků