HQPlayer - nastavení

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 6. 2020 09:13

Ještě bys měl koupit TT2. :D
Já teď trochu zanedbávám HA-2 a hodně poslouchám přes samotný TT2 v režimu DAC+AMP. S HQPlayerem je to skvělé kombo.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 9. 6. 2020 13:52

Neplánuje Chord TT3? Že by TT2 zlacnelo? :D
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 6. 2020 14:41

Obavám se, že ještě nějaký ten čas ne. :hm
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 9. 6. 2020 15:20

Abych diskuzi vrátil zase trochu zpět k tématu, latest verze HQplayer Desktop nabízí už tři verze sinc filtrů:

Obrázek

Možná, že se mi bude některá z těch novějších líbit víc než sinc-M. A možná, že některá z nich bude i lepší než M Scaler. ;-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 9. 6. 2020 21:32

Já z těch tří preferuji M, který je na mé sestavě tonálně nejpřirozenější. Například sinc-L až moc upozaďuje vyšší pásma.
Ze všech filtrů, kterém jsem vyzkoušel mi nejvíc sedí sinc-M a poly-sinc-long-lp.
Nicméně ta variabilita nastavení je skvělá. Divil bych se, kdyby někdo nenašel žádný vyhovující filtr.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 10. 6. 2020 06:58

Jinak z toho co jsem se dočetl na zahraničních fórech, nepanuje úplná shoda, který filtr je nejbližší M Scaleru. Kromě sinc-M + LNS15, jsou dále doporučovány filtry poly-sinc-xtr či poly-sinc-long-lp. Oba bez použití dither.
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 13. 6. 2020 15:26

pavel1756 píše:Já z těch tří preferuji M, který je na mé sestavě tonálně nejpřirozenější. Například sinc-L až moc upozaďuje vyšší pásma.
Ze všech filtrů, kterém jsem vyzkoušel mi nejvíc sedí sinc-M a poly-sinc-long-lp.
Nicméně ta variabilita nastavení je skvělá. Divil bych se, kdyby někdo nenašel žádný vyhovující filtr.

Nedá se říct, že bych některý z filtrů považoval za subjektivně perfektní, takže svým způsobem tě možná udivím? :-))

Musím přesto říct, že zatímco sinc-M (a tím spíš sinc-L) mi připadají zanášením echa/reverbu přehnané, sinc-S filtr mi kupodivu sedí citelně víc. Jeho výhodou oproti jmenovaným variacím je i absence zpoždění přehrávání při mém typu upsamplingu (2x, PCM to PCM). Je možné, že se mi líbí i víc než closed-form, který jsem měl doposud na druhém místě za poly-sinc-ext2.

Možná něco mezi poly-sinc-ext2 ("dry") a sinc-S ("wet") by pro mě bylo optimální?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 20. 6. 2020 18:13

Několik dní si všímám při mém provozu Roon-Hugo2-HQPlayer, že jakmile přepnu na HQP, tak mě vyletí výrazný šum. No né možná výrazný, ale v tichých pasážích je to slyšet. Nejdřív mě napadlo, že by šuměla kombinace Empy-Hugo2, ale ne, jen se to děje v aplikaci HQP.Neděje se Vám to taky? Moje nastavení.

Snímek obrazovky 2020-06-20 v 19.04.01.png
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 6. 2020 18:31

Nic podobného jsem popravdě u sebe nezaznamenal, zvláštní.

Pár otázek na úvod:
1) Ty používáš NAA (Network Audio Adapter)?
2) Proč jen "9" DAC bitů?
3) Chová se to stejně u PCM i DSD signálu?
4) Jak máš nastavený zbytek? V tvém screenshotu není vidět úplně všechno, např. "Adaptive Output Rate".
5) Máš zatrhnutý "Log file"? Ten může pomoci s diagnostikou.

Mé současné nastavení jako reference (USB ASIO přenos, 20 DAC bitů, 2x PCM upsampling v případě 44.1/48k materiálu, nepoužívám DSD, bez úprav volume):
Obrázek
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sarga 20. 6. 2020 22:39

Šuměl ten Network Audio Adapter, nevím ani jak se tam dostal, dal jsem none a šum přestal. Díky. Ale a i tak je tohle pro mě ,,španělská vesnice". Zvukový přínos je, ale neoddiskutovatelný.
Jinak mě ještě zajímá, jak do příspěvku vkládáš ten otisk obrazovky, ten můj to je hnus. Je na to nějaký fígl na takové vkládání obrázků?
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 21. 6. 2020 07:05

Jeden fígl pro nás ostatní na to je, prostě na něj (ten tvůj) kliknout.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 21. 6. 2020 09:11

Jen jsem ten svuj screenshot uploadoval na Imgur a automaticky vygenerovany primy link vlozil do "img" tagu v ramci sveho predchoziho prispevku.

Pravdepodobne bych se jeste zameril, na zaklade podanych informaci, na ty "DAC bits". Ja pro ucely PCM pouzivam konkretni cislo (20) z duvodu omezene linearity R2R architektury sveho prevodniku, obvykle pro prevodniky vsak dava smysl nastavit maximalni moznou hodnotu (bud "auto", nebo 16/24/32 dle podpory daneho audio rozhrani).
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 10. 8. 2020 18:07

MHOE píše:Musím přesto říct, že zatímco sinc-M (a tím spíš sinc-L) mi připadají zanášením echa/reverbu přehnané, sinc-S filtr mi kupodivu sedí citelně víc. Jeho výhodou oproti jmenovaným variacím je i absence zpoždění přehrávání při mém typu upsamplingu (2x, PCM to PCM). Je možné, že se mi líbí i víc než closed-form, který jsem měl doposud na druhém místě za poly-sinc-ext2.

Možná něco mezi poly-sinc-ext2 ("dry") a sinc-S ("wet") by pro mě bylo optimální?

Uběhla nějaká ta doba a jo, je skvělé HQplayer k NOS DACu mít. Skrze jeho nastavení člověk snadno odladí zvuk dle aktuálního rozpoložení nebo očekávání.

Zatímco u ditheru (TPDF) a míře upsamplingu (2x pro 44.1k/48k PCM signál) mám dlouhodobě jasno, vcelku často střídám mezi následujícími třemi filtry:

1) poly-sinc-ext2: Neutralita, přesnost až jemná suchost, skvělé podání činelů, soustředěný prostor.
2) sinc-S: Doznívající ("wet") projev, přesto docela univerzální. Neagresivní treble, rozvolněný expanzivní prostor.
3) closed-form: Něco mezi 1) a 2), k tomu nejvíce "3D" imaging. Nejvěrnější témbr má však 1).

Na zmíněné výše je třeba aplikovat kontext světa DACů, které do sluchátkového řetězce samozřejmě nepromluví zdaleka tolik jako třeba sluchátka. Rozepisuju se zde tedy jen proto, abych na zmíněné filtry upozornil ty, kteří jsou stále ještě ve fázi experimentů s HQplayerem.
Naposledy upravil MHOE dne 10. 8. 2020 20:11, celkově upraveno 1
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 10. 8. 2020 18:35

Jen pokracuj,alespon pro mne má kazdý takový clánek svou cenu a prínos.Není problém se v tom po chvíli ztratit...
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MHOE 10. 8. 2020 20:03

Tak jo, proč ne.

Než odbočím jinam, asi jen k předchozímu příspěvku dodám, že pro referenční poslech bych volil rozhodně poly-sinc-ext2. Ten filtr je pro mě ztělesnění neutrality, přesnosti, nezabarvenosti. (Pozor, tím neříkám, že je to nějaká obdoba HD800tek ve světě DAC filtrů - to ani náhodou!) Nedivím se, že je to favorit autora HQplayeru. Dle mého pro ten filtr neexistuje v rámci HQplayeru náhrada, vyčnívá z davu.

Na druhou stranu, poly-sinc-ext2 bych neoznačil za "muzikální" a dlouhodobě vzato může jeho jemná suchost trochu vadit. Proto ty zbylé dva filtry v seznamu. Objevování nové hudby je přesně ten typ činnosti, při kterém takový closed-form poslouží podle mě lépe než poly-sinc-ext2.

-- 10. 8. 2020 21:29 --

Co se ditherů (nebo noise shaperů) týče, tak - podobně jako u filtrů - může hrát roli, jaký typ upsamplingu člověk provádí. Ne každá varianta se bude hodit na PCM to DSD (vysoký násobek/faktor samplovací frekvence) nebo naopak na můj use case (nízký násobek). Na rozdíl od filtrů by se však člověk neměl bát toho, že by mu některá z voleb mohla způsobit výrazné zpozdění přehrávání.

Myslím, že volba ditheru/shaperu je vyloženě individuální a asi bych se neodvažoval vyloženě něco doporučovat. Rozdíly jsou drobné a spíš se jedná o pomyslnou třešničku na dortu.

Přesto bych bral v potaz následující:
1) Shaping (např. LNS15, NS9, ...) subjektivně zhlazuje, což může nebo nemusí vyhovovat.
2) Vhodná volba může dopomoci k ideálnímu balancu mezi světlostí a temností projevu řetězce.

Já zvukově inklinuju k ditherům, takže ve finále bych dle řetězce volil TPDF nebo shaped. Především TPDF je dle mého názoru jistota, se kterou se dá v pohodě začít i skončit, což ostatně zmiňuje v manuálu k HQplayeru i jeho autor.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků