Převod origo CD do Flac

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod djicee 7. 3. 2021 19:33

Compression level : 8

pokud chces mit i puvodni kvalitu tak nastav hodnotu 0 neboli bez komprese kompromis je 4 a hodnota 8 je pokud i u flacu setris kazdej megabajt

jinak se priklanim jeste k nazoru to co psal martas38 (16-bit a sample rate 44100Hz) takhle jsou delana klasicka hudebni CD. Pokud neni uvedeno jinak jako Hi-Res Audio ci neco podobneho tam uz muze byt i 192kHz at 24bit jenze na to uz by chtelo mit i kvalitni audio s kvalitnim a narocnym sluchem
djicee
Junior

Odeslat příspěvekod Mirus100 7. 3. 2021 19:46

martas38 píše:16-bit a sample rate 44100Hz. Ostatně tak je CD nahrané .

Moc děkuji :tleskani . To pro mě bylo podstatné. Sice bych hafo názorů našel na Googlu, ale nechám si poradit raději zde.

djicee píše:...jenze na to uz by chtelo mit i kvalitni audio s kvalitnim a narocnym sluchem

Také děkuji. To s tím sluchem už nebude asi tak valné a kupovat nový "aparát", to pro mě není úplně prvořadé. Šlo mi pouze o preventivní zálohu legálně zakoupených CD a zachování kvality mých srdečních záležitostí ve formě Audio CD.
P.S. Vnoučata neuhlídám :-D !!!
Mirus100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 7. 3. 2021 20:00

Duddits_cz: pokud nastavíš vyšší kvalitu jak píšeš, tak v první řadě brutálně zvětšíš velikost výsledného souboru (v tebou uvedeném případě to bude podstatně vyšší než formát DVD pro obraz). Kvalitnější to opravdu nebude, protože jak se lidově vulgárně říká, z lejna bič neupleteš. Vyšší vzorkovací frekvence nemají význam při převádění CD do Flacu. Mají význam až při přehrávání (upsampling nastavený v přehrávacím softu, případně v ne zrovna levných krabičkách typu Chord Hugo M Scaler), protože většina převodníků přehrává vyšší vzorkovací frekvence pro lidské ucho příjemněji, než např. 16/44,1. Ale je to hodně náročné na výpočetní výkon počítače, na kterém hraješ (pokud na to teda nemáš ten HW jako M Scaler).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 7. 3. 2021 20:08

Při konverzi je to jasné, že bude soubor obrovský. Měl jsem na mysli pouze přehrávání. Budu mít FLAC 16-bit sample rate 44100Hz a na DAC nastavený výstup 32-bit a sample rate 384000Hz. Myslím, že si tím na kvalitě nepomůžu, stačí mít nastavený DAC ve stejné kvalitě jako FLAC. Je to tak?
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 3. 2021 20:17

Co se týče bitové hloubky, tak netuším. Ale vzorkovací frekvence na výsledný zvuk vliv má. To si můžeš vyzkoušet. Především výšky a prostor. Ale chce to samozřejmě solidní algoritmus (SoX, iZotope apod.), aby to nedělal ten vestavěný ve windows. A dál použité filtry, případně další parametry převzorkování. Ostatně ne zrovna levný přehrávač HQ player není založen na ničem jiném. Pokud to zkusíš u skladby co je v 16/44,1 na těch 384kHz, rozdíl ve zvuku zaručeně bude. Otázka, jestli pro tebe k lepšímu, ale mně se to celkem líbí. Jak jsem psal, mění to prostor, podání výšek, občas působuje jako by nepatrné tremolo apod. Ale není to nic pro bitperfect puristy... A musí to stíhat tvůj počítač.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 7. 3. 2021 20:20

Ano, rozdíl je znát. Zvuk je prostorovější a jemnější. Takže dle vkusu každého soudruha... :-)
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 3. 2021 21:31

djicee píše:Compression level : 8

pokud chces mit i puvodni kvalitu tak nastav hodnotu 0 neboli bez komprese kompromis je 4 a hodnota 8 je pokud i u flacu setris kazdej megabajt

"Původní kvalitu" bude mít i když to nastaví na 8 nebo na jakoukoli jinou hodnotu. FLAC je komprimovanej bezztrátovej kodek, tudíž když něco do toho FLACu nagrabuješ/převedeš, tak je to pořád stejná kvalita jako bylo zdrojový médium/soubor. Kompresní poměr je jen nastavení úrovně komprimace, na kvalitu zvuku vliv nemá.
Hodnota 0 = největší velikost v MB a rychlý kódovaní
Hodnota 8 = nejmenší velikost v MB a pomalý kódování.
anonymni

Odeslat příspěvekod viking81 8. 3. 2021 07:06

Neviem ako vy, ale ja na prevod pouzivam Windows Media Player a zalohujem si to ako WAV. S miestom problem zatial nemam, tak nepotrebujem pouzivat FLAC. WMP vie aj FLAC, takze mozes CD "stiahnut" aj v tomto formate. Je to rychle, jednoduche a clovek to ma rovno v PC...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 8. 3. 2021 08:28

Programy jako Windows Media Player, Foobar2000 apod. jsou přehrávače, funkci grabování CD tak mají většinou jen řekněme základní a rychlou (nagrabování CD trvá nějaký 2 až 3 minuty). Buď úplně bez, nebo jen s malou korekcí chybovosti čtení mechaniky. Například Exact Audio Copy (EAC) má možnost nastavit míru korekce chybovosti čtení. Grabování CD pak samozřejmě trvá dýl (cca 10 až klidně i 20 minut apod.), ale výsledek grabování je lepší a přesnější.
Rychlý grabování CD je v těch přehrávačích rychlý právě proto, že tam žádná, nebo téměř žádná, korekce chyb čtení mechaniky není. Při grabování do WAV jsou například soubory nagrabovaný z CD Foobarem2000 i o několik desetin MB menší než ty samý soubory nagrabovaný pomocí EAC s nastavenou vysokou korekcí chybovosti čtení.

Jo a tohle:
martas38 píše:Pro klasické CD vyber 16-bit a sample rate 44100Hz. Ostatně tak je CD nahrané. Bude to mít velikost kolem 700MB a bude ve stejné kvalitě jako to CD.

Není pravda. Ve stejnej kvalitě jako to CD to samozřejmě při správným nagrabování do WAV i FLAC bude, ale 700MB je maximální kapacita CD. Nagrabovaný celý album z CD do WAV má nejběžněji cca něco mezi 350MB až 600MB (podle stopáže atd.), ve FLAC je to pak samozřejmě ještě míň a tam pak záleží i na použitým kompresním poměru.
anonymni

Odeslat příspěvekod Mirus100 12. 5. 2021 18:30

Ještě mám jeden laický dotaz. Mám staženo několik CD ve formátu flac, které mají celkovou velikost větší než je kapacita prázdného CD. Dá se nějak (něčím) tato velikost zmenšit na velikost aby se daly vypálit bez ztráty kvality? Mám dojem, že jsou 24bit/na "nějakou" vzorkovací frekvenci.
Mirus100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 12. 5. 2021 18:52

Teď je otázka jestli jsou to CD. Pokud je to skutečně pravé např. 24/96 bylo by škoda to mrvit a udělat z toho 16/44,1 což je CD kvalita. Jinak je na to samozřejmě software, co to umí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 12. 5. 2021 19:26

Mirus100 píše:Ještě mám jeden laický dotaz. Mám staženo několik CD ve formátu flac, které mají celkovou velikost větší než je kapacita prázdného CD. Dá se nějak (něčím) tato velikost zmenšit na velikost aby se daly vypálit bez ztráty kvality? Mám dojem, že jsou 24bit/na "nějakou" vzorkovací frekvenci.


FLAC se dá zmenšit větší komprimací apod.
Do Windows 10 stačí nainstalovat AIMPlayer (freeware), který má v sobě konvertor. :D
Pokud si nastavíš komprimaci na 8 (což je max a převod trvá o trochu déle)), tak se ti jednotlivé skladby ve FLACu zmenší.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mirus100 12. 5. 2021 19:29

@martas38
A o to mi jde. Který software to umí. Abych vyzkoušel jestli by to bylo po úpravě vůbec k poslechu.

@pseudomagick
Díky.
Mirus100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 12. 5. 2021 19:52

Zítra až budu doma ti napíšu, mám nějaký takový soft určitě v počítači. Je to Mac, ale tyto programy bývají multiplatformní. Ale řekl bych, že třeba Audacity to bude umět určitě.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 12. 5. 2021 20:22

Nejjednodussi mi to prijde ve Foobaru. Nahrajes do playlistu vsechno, co chces konvertovat, oznacis, pravy klik -> Convert -> .... a zadas parametry (FLAC, 16bit jako output, resampler na 44100Hz v sekci processing a dalsi dle tvych pozadavku)
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků