BD oplatí sa kupovať do archívu ked mám UHD TV?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod exo777 4. 5. 2015 15:08

Na vianoce 2014 som kúpil UHD tv LG 55UB850V.Dovtedy som mal len staré OVP a tak som nepotreboval zdroj filmov v obzvlášť vysokej kvalite max. DVD.Ale od vianoc sa situáci zmenila a tak som uvažoval okrem požičiavania si v požičovni aj si kupovať vlastné kedže TV má upscaling a upscalovaný obraz je celkom dobrý/oproti OVP či FHD TV ktoré majú známi. No niekde som zahliadol že sa pripravuje nový formát BR s UHD.Tak mám dilemu počkať na nový formát a BR v ňom vytvorené, alebo si robiť zbierku v klasickom BR?
Napadla ma táto otázka preto že som bol u kamaráta a ten spomínal že má zbierku VHS kaziet a ked som si predstavil kvalitu toho obrazu len som si povzdychol.A tak sa obávam aby som aj ja nedopadol tak že si urobím zbierku fimov v zastaralom systéme ktorá nakoniec končí čoskoro na smetisku...
exo777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janeiro 4. 5. 2015 16:49

Bud klidny BR UHD taky rychle zastara, pockal bych az na nastupce jeho nastupce. A nebo bych zadnou sbirku nedelal.....
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod ozzy2 4. 5. 2015 17:07

Počkej na nástupce 8K. Nebo čekej pořád a nekupuj nic.
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exo777 7. 5. 2015 07:03

Rychle zastará každá ale pokial zainvestujem do teraz nastupujúcej tak mám väčšiu šancu že to zastaranie príde neskôr ako ked zainvestujem do takej ktorá je pred koncom...
exo777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 7. 5. 2015 10:45

Nabidka titulu na DVD byla fantasticka. Nabidka na BD je horsi, navic nemalo BD disku svou technickou kvalitou obrazu zdaleka nevyuziva moznosti, ktere technologie BD dava.
S UHD to bude jeste horsi. Technologie zobrazovani zde jednoznacne predbehla technologii tvorby.

Proto bych si v klidu porizoval archiv filmu na BD.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod dj.mirRa 7. 5. 2015 12:30

Peťulda: +1

Nabídka obzvláště starších titulů na BD je v ČR velmi špatná. Cena BD oproti DVD je o cca 30-50% vyšší a nabídka titulů horší. Lze čekat, že BD 4K bude ještě dražší ruku v ruce s ještě nižším množstvím titulů.
dj.mirRa
Junior

Odeslat příspěvekod NOWOCAYN 7. 5. 2015 13:11

ozzy2 píše:Počkej na nástupce 8K. Nebo čekej pořád a nekupuj nic.


Keď nebude kupovať nič, bude mať 13-14 ročnú "šunku" miesto mobilu, ako máš Ty na obrázku.... :D
(trochu OT, ale sranda...)
Na doma : zvukovka Tascam US 122 MKII + monitory Tascam VL-A5, príručné repráčiky Creative T20 II, slúchadlá SuperLux HD681 EVO
Do postele : KZ ZS5, Clip ZIP (RockBox)
Na zvuk hovoreného slova pri sledovaní YT z mobilu : SE MH1
NOWOCAYN
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ozzy2 7. 5. 2015 19:28

Na Siemens mi nesahej. :-D Na volání stačí.

Ale teď vážně.
Já si kupuju Blu ray i DVD a některé filmy už těžko sháním.
Takže můj názor je pokud chci založit sbírku, tak není na co čekat.
Technologie se bude neustále vyvíjet.
Není špatných odpovědí,jsou jen špatné otázky.
ozzy2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matelko 2 7. 5. 2015 21:52

:-) Přesně tak, některé filmy mám jak na DVD tak i na později přikoupených Blu-ray. Některé si už musím sám vytvářet protože se už nedají nebo nikdy nedaly na kolečku koupit. :-)

Neřeš tolik budoucnost, ta je neznámá. Pokud se ti film líbí a chceš ho mít doma kup co je a nečekej na bůhví co. Blu-ray kvalitou stačí bohatě a pokud je špatný tak za to nemůže technologie, ale ti babralové co to vytvářeli. O:-)
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod exo777 13. 5. 2015 20:26

matelko a ako si tie filmy sám vytváraš?
exo777
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stora 14. 5. 2015 06:41

Asi ripy nebo ISO...
stora
Junior

Odeslat příspěvekod matelko 2 16. 5. 2015 08:11

exo777 píše:matelko a ako si tie filmy sám vytváraš?


Pomocí programů na tvorbu DVD. Na Linuxu DVD Styler nebo Devede NG (bývalé DeVeDe), na Windows nevím, ale bude jich dostatek.
Ano jak psal stora dělám je z ripů. U některých pokud jsou k dispozici, přidávám titulky, ty musím občas upravovat pokud jsou tam chyby které tyto dva programy nezkousnou (chyby v časování a pod.) To dělám pomocí Subtitle Editor nebo v nouzi přímo v textovém editoru KWrite.

Pokud je nějaký větší problém přímo v ripu tak to přeženu přes HandBrake nebo Avidemux.

Pokud je slušný rip tak kvalita u 1:30hod filmu na jednovrstvém DVD+R je v pohodě dostačující. Vzhledem k stáří filmů a pohádek které však takto nejčastěji zpracovávám není prakticky nikdy subjektivně horší než přímo z toho ripu.
:-) 50 min nedělní pohádky se vejdou v pohodě 2 na jedno DVD.

Každý program na tvorbu DVD má svoje plus a minus, nutno vyzkoušet který vyhovuje víc.
matelko 2
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků