Lze prevest DTS na stereo?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Petr Luňák 12. 7. 2015 23:48

Ahoj, mam nekolik audio CD, kde je audiozaznam v DTS, tzn. pro prehrani je potreba DTS dekoderu, logicky. Problem je v tom, ze prehravac neumi DTS vyvest rozkodovany a slouceny na cinch stereo vystup, na ktery mam napojeny sluchatkac. Googlil jsem, ale vsude se resi prevod ze sterea na DTS, nikoliv naopak.
Chci se tedy zeptat, jestli nevite o nejakem programu, ktery by wav soubor, jenz nese sestikanalovou DTS stopu, dokazal ulozit do dvoukanaloveho sterea. Predem dik.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
Petr Luňák
Junior

Odeslat příspěvekod marts 13. 7. 2015 11:34

pomoci ffmpeg https://eknet.org/main/linux/downmixdts.html

-- 13. 7. 2015 12:37 --

A ještě jeden tip - na přehrávání použít Foobar2000 a zapnout v něm processing na stereo http://superuser.com/questions/338188/h ... mmand-line
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod farnell 13. 7. 2015 11:42

Pozor ale nezabudnut si do foobar doinstalovat plugin DTS Decoder
http://www.foobar2000.org/components/view/foo_input_dts
samotny DSP Downmix channel to stereo v Processing nestaci.
Ak nebude mat plug DTS Decoder tak aj po downmix nebude pocut ine ako sum
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marts 13. 7. 2015 12:36

Díky za doplnění.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod matelko 2 13. 7. 2015 13:51

:-) Jde to i ve VLC, ale je to dost velký drbání. Nepodařilo se mi převézt celý DTS-CD nejednou.

Tedy spustí převod všech postupně za sebou, akorát název výstupního souboru neumí měnit a před převodem další skladby se ptá jestli ho má přepsat. Takže po převedení skladby jsem musel ten výsledný soubor přesunout a pokračovat další skladbou. Tak stále dokola. Jde to, ale dá to zabrat. :-)
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 13. 7. 2015 14:10

Tak treba sa prestať nesprávnou rukou drbat za nespravnym uchom...
Nainstaluj si foobar plugin aké treba a nemáš problém s cimkolvek
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod matelko 2 13. 7. 2015 14:54

:-) Já to nepotřebuji, poslouchám DTS-CD přes AV. :-)

Jen mě to zaujalo, tak jsem zkoušel jestli to zvládnu s palubními prostředky. Foobar stejně nemáme v repositáři a konzole není moje moc velká kamarádka. O:-)
matelko 2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 13. 7. 2015 15:49

Áno to je pravda. Skúšal som foobar cez wine no nebolo to úplne ono.
farnell
Trvalý BAN