Martin Vitvar (check, VMA) - skusenost

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 2. 2017 22:40

No, Vovčí Mluvčá.čku, zrovna Nodlandem bych se tady neoháněl - to je taky takovej "lžidimitrij" ze stejný kategorie jako ty ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod krmelec 13. 2. 2017 22:57

MacPhenom píše:Moje zkušenost je dobrá, pan Vitvar byl ochotný a příjemný. Já bral vystavené kusy takže dobu dodání nebo protahování termínů nemohu posoudit


Tak většina prodejců z poslechovky budou ochotní a nejspíš i příjemní, to k tomu tak trochu patří, jinak by toho moc neprodali a spousta z nich si na tebe udělá čas třeba i o víkendu odpoledne. Těžko si představit, že by si člověk něco kupoval od neochotného a nepříjemného prodejce.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 13. 2. 2017 23:52

EKKAR píše:No, Vovčí Mluvčá.čku, zrovna Nodlandem bych se tady neoháněl - to je taky takovej "lžidimitrij" ze stejný kategorie jako ty ...


Nojo, pro tebe je každej, kdo nemá doma starý vošuntělý technicsy jako ty, jenom plácač slámy.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 14. 2. 2017 10:55

to: krmelec Většina prodejců ti neukáže např. výhybku z modelu který kupuješ protože prostě nemá tu možnost, tady se na ní podívat můžeš :-) Já si prostě stěžovat nemohl, nedávno jsem mu psal email když jsem měnil zesilovač a odpověděl téměř hned.
Slyšel jsem vedle sebe VMA II Mikro vs DYNAUDIO EMIT 20 a zvuk VMA se mi líbil víc. Jediná výhoda DYNAUDIA byla větší zatížitelnost.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 14. 2. 2017 11:37

Tak ses podíval na výhybku a hned to hrálo lépe, bez ukázky výhybky by to nešlo. Příště i ukázka čistých trenclů budou, když bude přání.
Co sis z té výhybky odnesl? Že tam opravdu je?
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 14. 2. 2017 11:47

Byl jsem rád že jsem ji viděl, beru to jako zajímavost. Kdyby mi při koupi auta ukázali rozebraný motor tak bych se taky rád podíval a potěžkal si píst. ;-) Uráží tě to nějak?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 14. 2. 2017 11:49

Strašně, jsem vyloženě vytočený a to je teprv poledne.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 2. 2017 11:52

Prohlídneš si způsob zapojení, kvalitu pájení, zpracování....
Možná jí neslyšíš, ale taky rád vidím věci rozebraný než si je koupím.
Kolikrát je důležitější zpracování zevnitř, než zvenčí.

Navíc k Vitvarovi není problém si donést vlastní repro, zesík, dac a srovnat to s jeho výrobky. Každý víc do čeho jde, do detailu.
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 2. 2017 12:07

... tak sa téma konečne začína zdarne vypointovávať ... a kto ešte nepochopil pointu, pretože nie je rodený masochista, tak ten nech urýchlene zahodí svoje mizerné predražené Dynaudiá do popelnice a urýchlene objedná u nekomunikatívneho génia lokálne bezkonkurenčné bedne ... ako bonus pri nákupe je možné uvidieť na vlastné oči aj také zázračné veci ako je napríklad výhybka a poletované dráty!

:tleskani :tleskani :tleskani
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 2. 2017 13:05

bacil2 - smažíš? Každý ať si koupí co chce a co mu uši dovolí, nikdo tu neřiká že VMA jsou nepřemožitelný a na pár jedinců tu nikdo nevyslovuje absolutní verdikt.
Zastánci VMA poukazují výhod, který nabízí, což je i nezávazný a bezplatný poslechový test a srovnání, kam si klidně můžeš vzít i bedny od technicse, nebo b&w.

Naopak, odpůrci VMA tu řvou že, jsou shitoidně zpracovaný, hrajou na jelena... pouze uvádíme na rovinu jak to je. Jestli si je jednotlivec koupí, je to jeho problém.

Něco jako Kabelguru, kluci se nebojí postavit za svůj výrobek a úkazat co v něm je a hodit ho do placu na srovnání. Ale přesto se najdou odpůrci, který úplně stejný OCC kabel budou prodávat o 2000,- kč dráž, jen protože vzali aceton.
A lidi, jak někteří jedinci, nepoužijí vlastní rozum, neporovnají výsledek, nepodívají se dovnitř.. jen budou slepě plácat a mlýt bludy, protože značkový výrobce si to prostě nemůže dovolit.

Takže ano, raději si otevřu výrobek, podívám se na reálný zpracování (nejenom pozlatko, pro idioty obal), provnám si ho s konkurencí.

A jinak, ne, nejsem a ani nebudu majitel VMA a s Vitvarem nemám nic společnýho
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 14. 2. 2017 13:20

bubaak píše:Možná jí neslyšíš, ale taky rád vidím věci rozebraný než si je koupím.


A u čeho všeho si takhle ještě necháš věci rozebírat, než si je koupíš?

bubaak píše:Navíc k Vitvarovi není problém si donést vlastní repro, zesík, dac a srovnat to s jeho výrobky. Každý víc do čeho jde, do detailu.


To není problém skoro u žádného poslechového studia. Ba naopak ti i některá studia oproti záloze danou věc půjčí domů, aby sis to mohl testovat v klidu v domácích podmínkách, kde spíš reálně poznáš, jak se ti to líbí či nelíbí. V cizí poslechovce dáš na první imprese a poznáš prd.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 14. 2. 2017 13:42

bacil2 píše:... tak sa téma konečne začína zdarne vypointovávať ... a kto ešte nepochopil pointu, pretože nie je rodený masochista, tak ten nech urýchlene zahodí svoje mizerné predražené Dynaudiá do popelnice a urýchlene objedná u nekomunikatívneho génia lokálne bezkonkurenčné bedne ... ako bonus pri nákupe je možné uvidieť na vlastné oči aj také zázračné veci ako je napríklad výhybka a poletované dráty!

:tleskani :tleskani :tleskani

Já to nechápu. Kdo kde říkal že Dynaudia patří do koše? Já jen psal jaké konkrétní modely jsem slyšel vedle sebe (a nebylo to u Vitvara) a líbil se mi víc projev VMA. Na tom snad není nic špatného. :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 14. 2. 2017 15:03

krmelec píše:A u čeho všeho si takhle ještě necháš věci rozebírat, než si je koupíš?


Prakticky vše, co kupuji si prohlednu na netu v rozebraném stavu, pokud je možnost, tak si to rozeberu sám, nebo navštívím firmu kde s tím pracují a jsou ochotni.

Takže za leden a únor jsem měl možnost si prohlídnout například:
V servisu a prodejně nářadí:
Nějakou Makitu
Bosch GBH2.26
Hitachi DH28PCY - následně zakoupena
Karcher DDC50 - velký zklamání
Vyzkoušeny SDS 4-břity Hitachi (zakoupeno) v porovnání s 2-břity Hitachi a Bosch

V Prodejně s šicími stroji
Janome 525 - následně zakoupeno
Janome 519
Janome Juno (číslo si už fakt nepamatuji)

Kabel Guru
ODAC
Schit modi II
USB kabel A-B

krmelec píše:To není problém skoro u žádného poslechového studia. Ba naopak....


Pokud mi je známo, kámoš měl VMA II zapujčeny i doma. Takže rozdíl pořád nevidím. Naopak jsem byl v poslechovém studiu. kde jsem nechal peníze jen za to, abych zjistil jak horzně to hrálo... Takže tady Vitvar patří mezi ty lepší a ferovější prodejce.
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 14. 2. 2017 17:42

Ale to jsi psal ty o výjimečnosti poslechu vlastních repro, zesů atd. u něj doma. Já jsem jen upozornil, že je to úplně běžné skoro u všech poslechovek, není to jen výsada VMA. Takže to tvoje "Takže rozdíl pořád nevidím" mám napsat spíš já a ne ty. To, že sis vybral studio, ve kterém musíš složit zálahu, aby sis něco poslechl je jen tvůj problém. Měl jsi jít o dům dál, ke konkurenci, ta tu je.

A mezi lepší a férovější asi nepatří, když komunikace vázne. Kdyby se jednalo o prodejce běžné spotřebky, tak ho už tady budete pomalu cupovat, jak se stalo již v několika případech eshopů, které tu byly v minulosti zmiňovány.

Když někomu pošlu 20 táců předem a dodávka vázne pomalu už dva měsíce a zároveň vázne i komunikace, tak bych byl taky nesvůj.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod platprd 14. 2. 2017 18:17

Tak že si nějaké poslechové studio nechává platit za předvádění zboží je sice z prodejního hlediska pitomé, nicméně to pořád nedosahuje toho, pokud si ode mne někdo vezme 20 litrů zálohy a přestane se mnou komunikovat.
Naposledy upravil platprd dne 14. 2. 2017 18:30, celkově upraveno 1
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
platprd
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků