Analogová přenosná mini televize ze 70. let

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Vít Cenek 30. 10. 2018 18:26

Dobrý den, našel jsem starou přenosnou televizi ruské výroby, je asi funkční a je ve výborném stavu, ale má to háček a to, že se u nás už analog nepoužívá,.tato televize má pouze koax a svou anténu, můžete mi prosím poradit, jak do ní v dnešní době dostat televizní vysílání?
Děkuji za radu, Cenek
Vít Cenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 30. 10. 2018 18:31

Set-top-box s RF modulátorem, např. Zircon Fire.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vít Cenek 30. 10. 2018 18:52

A mohu se prosím zeptat, jak to funguje (zapojení, princip).
Ta televize podle mě umí zpracovat jen to, jak to přijde z vysílače, ideální by byl nějaký "převodník", pokud něco takového existuje.
Vít Cenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 30. 10. 2018 19:19

Ta televize potrebuje prevodník z digitálu na analog.Otázkou je,zda se to vůbec vyplatí.Dnes exitují miniTV,které jsou v barve a clovek ji strcí do kapsy.Nebo neco k mobilu,jako napr.Tivizen.A funguje to peerfektne.I kdyz to neumí DVB T2,ale ve starým systemu to zatím jede a nové krabicky se objeví .
Jinak kvok ti odpovedel naprosto dokonale.
Princip je ze antenu strcís do Zirconu a z jeho výstpu jdes na vstup tvé staré TV.Najdes si,na jaké frekvenci más Zircon a programy budes prepínat na Zirconu.Na TV uz nic ladit nebudes.
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 30. 10. 2018 19:50

To už nepůjde zprovoznit-ta TV nezná PAL normu.
Podporuje pouze SECAM,který se dříve používal na východě.....
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Vít Cenek 30. 10. 2018 22:08

Na wikipedii se SECAMu píše tohle, tak nevím jestli to skoušet rozchodit, přeci jen, ty set top boxy s konverterem levné nejsou.

Omlouvám se, zapoměl jsem přiložit, o jakou televizi se konkrétně jedná, je to tato: šilelis 402D-1

SECAM byl zvolen při zavádění barevné televize v zemích východního bloku včetně Československa; zde byl později opuštěn ve prospěch systému PAL. Vzhledem k tomu, že většina prodávaných televizorů byla kompatibilní s oběma systémy, změna nezpůsobila významnější problémy.
Vít Cenek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 31. 10. 2018 11:24

Píšu ti historická fakta-jestli to je pravda nebo ne,to si posuď sám.
Pokud pamatuješ dobu,kdy se tyto TV běžně používaly,tak si o tom udělej svůj názor.
Pokoušet se používat tuto černobílou TV dnes,kdy nová 19 palců TV s DVB-T2 tunerem stojí 3 tisíce,mi přijde jako zoufalý pokus.....
jito
HD SATan