Tidal/MQA

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Houbičkar 25. 11. 2019 16:45

Nativni podporu mqa (tedy s dekoderem) zvladaji bohuzel pouze nektere znacky (lumin,bluesound,aurender,astell kern apod.). Tu yamahu a onkyo jsi myslel jak?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 25. 11. 2019 18:43

Pro Houbickar: Myslel jsem to tak, že výrobci u nich akzualizovali software - což je pravda u Onkyo NS-6130 a také u Pioneer N-30AE. U Yamaha NP-S303 se tak nestalo, takže opravdu MQA nepodporuje. To jsem se prostě zmýlil.
Pro luders: Takže pokud chceš zůstat u stejné značky, můžeš zvolit levnější streamer N-30AE s podporou MQA. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luders 27. 11. 2019 18:13

.... thx ...dam vediet potom ci to stalo zato ...


ešte Vás poprosím o radu. Môžem z tohoto zariadenia iFi audio xDSD Portable použiť sluchatkový výstup priamo do AVR do analógoveho vstupu RCA ?

sú tam uvedené tieto údaje, konkrétne ma zaujíma ten line out

Output power: > 2.82V/500 mW @ 16 Ohm
> 3.7V/270mW @ 50 Ohm
> 3.8V/48 mW @ 300 Ohm
> 3.8V/24 mW @ 600 Ohm
Line out Level: > 2.1V @ 0dBFS (& 0dB Volume)
luders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 27. 11. 2019 21:34

Máš to napsáno v posledním řádku, že má linkový výstup. Pokud svítí kontrolka na ovladači bíle, je to přepnuto na line out. Jak se to přepne budeš mít patrně v návodu. Na youtube jsou videa pokud nemáš návod:
https://www.youtube.com/watch?v=jd08d93k0LQ
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod luders 28. 11. 2019 07:18

...to martas38, ďakujem.
luders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod luders 9. 12. 2019 09:25

... Ahojte, tak som porovnal prednes MQA oproti FLAC na streamovacích službách tak ako som sľúbil.
Podotýkam nie som audofil, hifista a nemám napočúvané hifi aparatúry.
Porovnával som na zostave, ktorú som si postavil pre potreby domáceho kina. Možno inak by dopadlo porovnanie na profi hifi aparatúre.
Taktiež som netestoval vážnu hudbu ... to fakt nemusím....


aparatúra:
AVR Pioneer SC-LX 901, Zidoo X9S, iFI XDSD Portable, repro v konf. 7.2.4
stlpy: 2x Klipsch RP280F
stred: 1x Klipsch RP 405C
boky: 2x Klipsch Rf 62II
zadné: 2 Klipsch R-15M
topy: 4x Teufel FC S500 Thx
SW: 2x Klipsch SW R115
kabeláž obyčajná
Cross nastavený na 80Hz
miestnosť: 5m x 8m, zvukovo upravená v rodinnom dome.

Media: Tidal - platené, Spotify - platené,
Tidal MQA oproti Tidal Hifi jasne lepšie pre MQA
Tidal MQA oproti Spotify bez debaty MQA vyhráva
Tidal Hifi oproti Spotify lepšie pre Tidal

napr.: skúšal som na skladbách, ktoré som hľadal z rovnakých albumov na Tidal a Spotify.
Porovnával som v mode STEREO - Pure Direct a taktiež v Extended STEREO

Don´t Start Now od Dua Lipa (singel)
The Man od Taylor Swift (album Lover)
Trouble In Town od Coldplay (album Everaday Life)
The Worst od Sheryl Crow (album Threads)
a iné

Neviem ako to popísať, je to lepšie pre MQA. Neriešim taký máster hentáký master, taký bitrate alebo hentaký.
Taká kompresia alebo nekompresia. Kompfortne som sa cítil vždy pri počúvaní nahrávky v MQA. A to bez debaty.
Rozdiely sú počuť okamžite, zvuk je u MQA viac prekreslený, detailnejší, farebnejší, vystupuje viac do priestoru. Oceníť to je možné najmä pri vyššom vybudení zosilovača. Netvrdím že MQA je to jediné pravé orechove čo existuje.
Porovnať to môžem s obrazovým rozlišením. Spotify 720p, Tidal Hifi -1080p, Tidal MQA - 4K UHD.



a teraz ma ukamenujte ...

Prajem pekný deň.
luders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Houbičkar 9. 12. 2019 12:07

Nik ta kamenovat nemoze, dolezite je, ci sa to paci tebe a to rozhoduje. Len znovu upozornim, ze mqa je oproti flacu vzdy ztratovy, kompresny format ( aj ked moze mat omracujucu bitovu hlbku a samplovaciu frekvenciu az do nebies) a tak je otázne, ze ci sa neda obalamutit posluchaca ekvalizaciou hudby na strane poskytovatela tak, ako sa to robilo na rádiach. Zdvihne sa hlasnost, krivka sa poupravi do V a navykovy sound je na svete. Ved aj preto nema mqa medzi posluchacmi na ruzach ustlane.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 9. 12. 2019 16:49

Pletes si dojmy s pojmy. Komprese a ztratovej format je zcela neco jineho a vubec to spolu nesouvisi. Take neni pravda, ze neco obsahuje vice informaci nez flac. Flac je pouze zip a v nem muze byt schovana hudba v rozliseni treba 32/384. Takze nezamenovat flac a cd kvalitu, nema to spolu vubec nic spolecneho. Ve flacu byva zabaleno spousta hires souborů.

-- 9. 12. 2019 16:52 --

Jak je mozne, ze nekdo vymazal prispevek luderse z dnesniho odpoledne? Ted vypada moje odpoved jako kdybych byl sjetej!!!
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 9. 12. 2019 17:11

Já ten příspěvek taky četl a vzhledem k tomu, kolik v něm bylo nesmyslů, ho nejspíš smazal sám luders. Tohle je ovšem prasárna a admin by měl zasáhnout.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 9. 12. 2019 19:59

Já si podle poslechů některých alb, jako Pink Floyd Division Bell a podobně myslím, že formát MQA, který se jeví jako flac 24/96 je lepší než flac 16/44,1, který jsem nagraboval z originálního CD, který mám. A zároveň u nových věcí, kde jsou víc MQA k dispozici mně přijde, že MQA z Tidalu, co se jeví jako flac 24/96 nedosahuje kvality originálního flacu 24/96. Ale nemám DAC s hardware podporou MQA, přehrávám to s playerem Audirvana - Mojo - TSMR3, na čemž mně přijde, že se tyto rozdíly relativně dobře loví, ale slepý testy si nedělám a nejsou to rozhodně rozdíly, který by trhaly uši a padala z nich brada. Každopádně v dnešních dobách MQA moc význam nemá, protože ty datové toky nejsou tak šílené. Spíš se na tom pakují firmy jako Mytek a podobně prodejem hardware, který to podporuje.
Na závěr bych dodal, že já osobně bych si u repro asi vůbec netroufal srovnávat tyto rozdíly. U sluchátek mně to přijde daleko zřetelnější.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 9. 12. 2019 22:32

Ohľadne Tidal MQA by mohlo byť fajn aj uvádzať, že spoločnosť Tidal dostáva niektoré nahrávky a albumy v lepšej kvalite ako nakoniec výjdu od samotného vydávateľa pre iné služby ako Spotify, Apple Music a pod. ktoré nevyžadujú Hi-Res formát. A rovnako to čo ide ešte na CD sa tiež masteruje. Teda štúdiová nahrávka, ktorú vie niekedy Tidal poskytnúť vo formáte MQA neznamená, že MQA je lepší formát ako Flac. Znamená to to, že majú prístup ku kvalitnejším nahrávkam. Pustite si na Tidale napríklad album Hans Zimmer Live in Prague. Rozdieľ medzi Flac a MQA je tam obrovský. Je to preto, že to čím Tidal disponuje pri zverejnenom MQA albume je nesprasená nahrávka, zatiaľ čo Flac a CD, ktoré sú v obehu prešli masteringom pre masy.

Všeobecne je okolo MQA dosť polemík. Nájde si veľa zástancov, rovnako ako aj odporcov. Ja MQA vítam. Nemám naň priamo hardvér, ale som užívateľ Tidalu a ich MQA albumy a nahrávky jednoducho sú veľmi fajn a to mi plne postačuje. Som šťastný, že žijem v dobe kvalitného streamingu a nemusím mať doma stovky diskov alebo načierno stiahnutej hudby na HDD.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 10. 12. 2019 07:52

Já teda používám Spotify, protože mám několik zařízení se Spotify Connect a prémium účet. Nad Tidalem jsem uvažoval, ale umí ho přímo streamovat jen jedno mé zařízení - Bluesound Powernode 2i a to právě nativně i ve formátu MQA.
Vlastně ani nevím, kolik ten hifi účet v Tidalu měsíčně stojí, ale třeba se odhodlám a přes Vánoce to zkusím otestovat. Co vím určitě, že nechci platit dvě služby a co nevím vůbec, jestli bych ten rozdíl v kvalitě na mém zařízení vůbec poznal např. při slepém testu.
Teď dotaz, je v Tidalu veškerý obsah dostupný i v MQA nebo jen některá alba?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duke650 10. 12. 2019 08:07

Jen vybraná alba
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod luders 10. 12. 2019 08:17

... prepáč Tombas a Houbičkar, ten jeden príspevok som stiahol ja, lebo som si uvedomil že som tam napísal somarinu. Ešte raz sa ospravedlnujem.

k Tidalu, kludne sa zaregistruj, napíš údaje z platobnej karty a mesiac môžeš využívať službu v plnom rozsahu.
V posledný deň, skúšobného obdobia iba zrušíš nastavenú platbu.

Nie všetky albumy alebo single sú v MQA. Denne tam pridavajú skladby a albumy a sú tam aj playlisty v tomto formáte pre jednotlivé žánre.

Ja som porovnával kvalitu prednesu služby Spotify a Tidal, Tidal Hifi a Tidal MQA z pozície koncového úžívateľa, takzvanej ovce. Nikoho z hifistov som nechel uraziť. Ak ten MQA na Tidal je ojeb tak ho urobili pre moje uši dobre. Nič viac nič menej.
luders
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 10. 12. 2019 08:41

OK.
Ještě k tomu smazanému příspěvku. Napsat něco špatně nebo nepřesně není žádná ostuda, to se občas stane každému, proto existuje možnost editace příspěvku, kdy se NEMĚNÍ původní text, ale pod něj se vloží oprava nebo doplnění/vysvětlení.
Smazáním příspěvku ztrácí vlákno kontinuitu a následující příspěvky na něj reagující nedávají smysl.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků