Tidal/MQA

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 14. 2. 2020 10:22

Tady bych se asi zastal Palpata.Nejak nechápu,proc by elektrotechnický analfabet nemohl mít dobrý sluch.Navíc,hudba je emocní zálezitost a co má nekdo jako rozpatlané,tomu druhý posluchac bude ríkat,ze je to super.
A oba budou mít pravdu...
Chord Hugo ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8,Schiit Modi3,Magni3,DragonFly Red,Arcam rHead
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Palpat 14. 2. 2020 10:31

merhaut píše:100000 je velké číslo, ne že "vypadá jako":-)
Děkuji za přiznání, že nešlo o korektní slepý test ABX:-)
Takže napsat "streamovaci technologie MQA" znamená v podání autora výroku "proto ji za streamovaci technologii nikdo neoznacil" - tak to jo, ani raději nechci vědět, čemu všemu říká takový mistr slova papů:-)

Opravdu nerozumím tomu, o čem se chce evidentní elektrotechnický analfabet relevantně bavit v tématu Tidal/MQA:-)

Opakování pitomosti ji pravdivost nedodáš. Podle dostupných zdrojů obsahuje Tidal 60 milionů skladeb. Pokud pro zjednodušení vezmeme 10 skladeb na album, je to 6 milionů alb. 100 tisíc. je tedy 1,67 %. Tedy naprosto marginální a nevýznamná část.

Ad streamovací technologie - pokud umíš číst, ne jen citovat sám sebe, tak jsem ti podstatu tvého nepochopení vysvětlil.

Test, kdy dva lidé nevědí, co právě hraje a přesto to správně identifikují, není slepým testem čím konkrétně?

Slova o technickém analfabetovi jsou jen projevem nezvládnuté frustrace, nic víc.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 14. 2. 2020 10:34

Jistěže může. A pokud zůstane u líbí-nelíbí = skvělé.

Nemůže ale své dojmy vydávat za pojmy, viz jeho úsměvná představa o slepém testu:-) Slepý test ABX má totiž svou metodiku a tu při posuzování zvukových rozdílů mezi A/B není schopen elektrotechnický/oborový analfabet dodržet.
merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod Palpat 14. 2. 2020 10:46

Nikde jsem neuvedl, že šlo o ABX test. To mi zas jen vkládáš do klávesnice své představy, abys mě mohl rádoby "nachytat". Proč máš tuhle potřebu sám sebe takhle ponižovat a dehonestovet, víš jen ty sám (možná).

Podstatné u toho zkoušení bylo odpovědět si na otázku, jestli slyšíme rozdíl i když nevíme, co právě hraje. Odpověď byla jednoznačně ano. To mně stačí k tomu, abych si ověřil, že rozdíl opravdu slyším.

Jestli to někdo v rámci své nelichotivé sebeprezentace označí za neprůkazné, vůbec nic nezmění na faktu, že čistě sluchem jsme rozdíly bezpečně poznali. Co víc chtít :-)?
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 14. 2. 2020 11:01

100000 alb je nevýznamný počet? Troufám si napsat, že mám ze své muziky (rock) naposloucháno opravdu hodně hudebních alb = na tisíce. A v MQA je z toho u Tidalu už nějaká ta stovka titulů. A umím si užít každý z nich.

Ad "streamovaci technologie MQA". Já necitoval sebe, ale tebe. A podal tím důkaz, jak si protiřečíš:-)

Opakuju znovu: jeden přepínal a dva poslouchali - nebyl korektní slepý test pro odhalení zvukových rozdílů mezi A/B. Kontrolní otázka: jaký měřící přístroj jste při tom testu použili a proč?
merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod Palpat 14. 2. 2020 11:21

merhaut píše:100000 alb je nevýznamný počet?

Ano, 100 000 ze 6 milionů, tedy ani ne 2 % jsou zanedbatelný počet. Tedy pro racionálně uvažující lidi. Pokud si neumíš představit, co znamenají necelá 2 %, převeď si to na reálnější komodity :-):

- nasytí tě k obědu 3,3 gramu masa a 2,5 gramu brambor :-)?
- bude ti stačit, když dostaneš měsíční důchod 207 Kč (beru v potaz průměrný důchod v ČR)?
- je podstatný rozdíl, jestli za někým pojedeš na návštěvu 53 km nebo 53,88 km?
- je zásadní zlepšení kvality poslechu, když člověku, který denně soustředěně poslouchá třeba 3 alba, bude jednou za 20 dnů hrát jedno album v MQA?

Tedy ano, 100 tis. alb je v celkové nabídce Tidalu zanedbatelný nevýznamný počet.

merhaut píše:Opakuju znovu: jeden přepínal a dva poslouchali - nebyl korektní slepý test pro odhalení zvukových rozdílů mezi A/B.

I když to zopakuješ ještě 3x, nic to nezmění na faktu, že takový test byl zcela dostačující pro účel, ke kterému měl sloužit - odpověď na otázku, jestli lze čistě sluchem poznat rozdíl.
Jen pro zábavu popiš, v čem spočívá tebou domnělá nekorektnost, která nám údajně nedovolila sluchem rozeznat rozdíly, které jsme čistě sluchem rozeznali :-D. Vím, že opět neodpovíš...
A hlasitost jsme samozřejmě srovnanou měli s přesností na 0,1 dB. Jak jinak probůh :-D.

Něco se sebou dělej, chlape. Howgh.
Palpat
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 14. 2. 2020 11:29

A 0,1 dB jste naměřili jak a na čem?:-)
merhaut
Junior

Předchozí stránka