Tidal/MQA

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 6. 4. 2020 20:11

Záleží jaký software ti to převzorkuje. Pokud to udělají přímo windows, patrně dojde ke ztrátě kvality. Pokud to bude SoX, mělo by to být v pohodě.
iMAC -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 6. 4. 2020 20:54

Plnou MQA kvalitu zajistí jen certifikovaný hw, nicméně sw rozbalení pro slušný poslech postačí.
Naposledy upravil merhaut dne 6. 4. 2020 21:00, celkově upraveno 2
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod Dado71615 6. 4. 2020 20:57

Ide o to že chcem použiť equalizer ale nechcem degradovať kvalitu a Apo equalizer nefunguje cez ten mod. Dá sa cez SoX použiť equalizer ale zachovať pôvodnú kvalitu ? Chcem si trochu ubrať na výškach na slúchadlách.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 4. 2020 21:08

Asi bude záležet na přehrávači. Audirvana toto umí, ale stojí pár peněz.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dado71615 6. 4. 2020 21:17

Free verzia asi neexistuje nejakeho programu. Nevadi aj tak si myslim ze to bude dost dobra kvalita pouzivam Jitterbug + Dragonfly RED + Bayerdynamic DT770 PRO. A ten equalizer pouzivam lebo sluchadla maju dost ostre vysky okolo 8Khz
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 30. 5. 2020 13:26

Tidal začal streamovat hudbu v Dolby Atmos

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s ... -kUQnYmY7s

Tidal nabídka roku : 120dní za 60kč !!!
Akci lze využít přes níže uvedený link
https://www.whathifi.com/news/listen-in ... eEMfzQw02I
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 30. 5. 2020 17:33

Nic proti Dolby Atmos pri sledovani "televizních inscenací" typu TRANSFORMERS. Jen by mne zajimalo, kolik alb bylo nazvučeno s tím, ze jsou na nich ve větším množství zachyceny nejaké dramatické zvuky, odehrávající se nad hlavou. Spíš půjde jen o další umělé ku.vení zvuku původních alb.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 5. 2020 18:32

Mám na to úplně stejný názor. Stejně jako nechápu lidi, co si pořizují Atmos na sledování koncertů. Při poslechu hudby fakt nepotřebuju slyšet co řvou lidi za mnou...
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 30. 5. 2020 19:47

Zkrátka, prachy se daj z lidí vyndat všelijakými způsoby. Ty multichannel koncerty klasicky 5.1, 7.1 proc ne, vtahne to posluchace do kotle, nekdo to ma rad, ale Atmos je pro mne zkrátka nadstavbové patro a to i primo fyzicky, proste zvuky z půdy. Ale veď Pink Floydi tam maju tu helikopteru na albe Múr, tak asi preto.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 5. 2020 20:00

Zrovna jsem chtěl napsat, že jediná kapela u které by mně to dávalo smysl po hudební stránce jsou PF. To byl jediný koncert, kde jsem zaznamenal prostorový zvuk. V roce 1994 na Strahově repro ze čtyřech stran. Všichni jsme se tehdy dívali po tom vrtulníku jak to bylo reálné.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kuko61 30. 5. 2020 20:57

Urcite stoji za posluch viacero MCH albumov, mne sa okrem Floydov páči Jarre, Queen, Depeche Mode ci Pat Metheny. MCH remixy uz vychadzaju dlhu dobu na SACD, alebo DVD-Audiu, vela albumov tiez vyslo v DTS 5.1 alebo DTS 96/24.
Je to iny zazitok, ako stereo, pre mna velakrat lepsi.

Samozrejme, ako tu bolo spominane, na koncertnych albumoch je MCH mix skor koli atmosfere a v efektovych repro hudba nie je. Bez obrazu by som si asi radsej pustil stereo, ale ked si pustim nejaky koncert z DVD alebo BR, tak urcite aj s priestorovym zvukom.

Co sa tyka Atmos a Tidal - zatial dostupne na minime zariadeni (zopar Android zariadeni, TV a soundbarov) a je otazka, ci je to studiovy MCH mix, alebo stereo prevedene pomocou nejakeho Dolby Atmos virtual surround algoritmu. Pokial to druhe, tak to podla mna nema ziadny vyznam. A tiez to nema vyznam na sluchadlach alebo stereo reprosustave. Skusal som na hrach a filmoch nejake konverzie stereo->virtual surround (Dolby Atmos, SBX surround, Windows Sonic) a vysledok je dost biedny...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 5. 2020 21:38

Já poslouchám hudbu minimálně z 80% na sluchátka, takže pro mě by multichannel zvuk neměl význam. Nehledě na to, že solidní AV receiver s dobrým zvukem stojí docela hodně peněz. A živým nahrávkám se ne vyloženě vyhýbám, ale pokud si můžu vybrat mezi live a studiovým albem, vyberu si to druhé.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 2. 6. 2020 21:46

MCH je pro rockovou muziku nesmyslem. Proč sedět uprostřed kapely anebo poslouchat ruchy publika?

U klasiky je tomu naopak. MCH může zachytit akustiku koncertního sálu. Musí se ale poslouchat s co největším podílem přímého zvuku z reproduktorů, což kino instalace vylučují. Bludný kruh.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Junior

Odeslat příspěvekod kuko61 5. 6. 2020 21:38

S MCH pri klasike suhlasim (aj ked ju vobec nepocuvam), s tým rockom, to je tvoj nazor, s ktorým iste vela ludi nesúhlasí :) Podobne je to s 3D pri videu, niektorí ľudia ho majú radi, niektorí nie. Ale 3D je aspon v TV na rozdiel od priestoroveho zvuku už asi mrtve...

Od 70 rokov vychadzaju priestorove nahrávky vážnej hudby, ale aj rocku aj jazzu.
Na zaciatku kôli dostupnej technológii samozrejme Quad mixy na LP alebo 8-track kazetách. Z rockových kapiel má Quad albumy napríklad Beatles, Pink Floyd, Mike Oldfield, Deep Purple, Jeff Beck, Santana, Elvis Presley, Jethro Tull, Alice Cooper, ELO, The Doors, ZZ Top a vela iných.
Neskôr s príchodom DVD-A, SACD a Blu-ray sa začali robiť 5.0 a 5.1 mixy a tých je naozaj strašne veľa.

Zatial co pri váznej hudbe a klasickom jazze ma MCH za ulohu poskytnut lepsi priestor a originalnu akustiku, pri rocku, jazzrocku/fusion ci elektronickej hudbe ide skor o rozsirenie stereo efektov do 3D priestoru.
Ja som zacal MCH hudbu pocuvat asi pred 15 rokmi s kupou DVD-A/SACD prehravaca a od zaciatku mi ucarovala. Je pravda, ze niektore surround mixy su lepsie, niektore horsie. Ale dobrych je naozaj vela, napr sadnut si do kresla a nechat sa obklopit zvukmi Oldfieldovho Tubular Bells je zážitok :) Ale ako som písal, nemusí to sadnúť kazdemu.

Ale aby som nebol uplne offtopic, co sa tyka Tidalu, tam vyznam MCH aspon zatial nevidim. Ako som uz pisal, Tidal Atmos funguje zatial na minime zariadeni, vacsinou na TV alebo soundbare, naco mi je tam priestorovy zvuk? Tiez neviem, aka hudba bude v Dolby Atmos - ak pop, tam zmysel nevidim zase ja.
A pokial ma clovek 5.1 repro, ktore uz vedia surround zvuk sprostredkovat dobre, vacsinou uz ma aj AV receiver. A ak potom chce priestorovy zvuk zo sterea, nejaky DSP program na to má uz asi kazdy AV receiver. Ja si uz neviem predstavit pozerat TV so stereo zvukom, mam zapnuty DSP 7Ch stereo a funguje naozaj dobre.
Tidal Atmos bude mat podla mna vyznam len vtedy, ked tam budu reálne a kvalitné MCH mixy, ake sa objavuju na SACD alebo BR a budu podporovane Av receivery, aby sa dali prehravat na viacreproduktorovych zostavach. Ale naozaj neviem, co by tam z popu mohlo byt, co si spomínam, tak MCH popove albumy vydali Beyonce a Destiny's Child.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Moto X4 -> Chifi IEM, Focal Listen Wireless
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / Elemental Watson / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Meze 99Classic, DT990Pro, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk 5. 6. 2020 23:19

A zkoušel jste někdo na Tidalu 360 audio ?
Měla by to být nějaká nová fičura od Sony, náhodou jsem na to narazil na netu, že to funguje i s normálníma sluchátkama s Tidalem.
Abych řekl pravdu, tak pocity mám smíšené. Měla by to být nějaká obdoba binaurálních nahrávek (je tady vlákno). Výběr písniček není moc velký, toho co poslouchám je poskrovnu.
A kvalita, no nevím. Některé skladby ujdou, honí se to kolem hlavy pěkně (např. D.Bowie- Space Oddity), něco mi zní jako poslech za rohem v jeskyni.
Jak se psalo výše, kvalitní studiová nahrávka je pro mě zatím to nej.
http://audioreporter.cz/detail_novinky. ... 19&idkat=8
brrouk
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka