Tidal/MQA

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jardadts 7. 6. 2020 17:01

Souhlasím s tím co napsal Kuko61 . Je hodně hudby v 5.1 a zní to líp jak stereo ,takže proč hned odsuzovat Tidal Dolby atmos. Za těch 60kč na 4 měsíce co to teď stojí to určitě má význam vyzkoušet. Jelikož mám jen 5.1 repro tak těžko ohodnotím přínos stropních repro ,ale i v 5.1 tam jsou pěkné mixy .Jak to dělají nevím, ale je tam třeba album R.E.M -Automatic for the people ,které určitě v dolby atmos vyšlo na bluray.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 6. 2020 19:35

Je dost možné, že něco bude znít líp jak stereo, akorát by mě trošku odrazovala ta cena sestavy. Pokud bych chtěl vícekanálový receiver na poslech hudby, tak by jeho cena musela začínat na takových čtyřiceti tisících. A co se týče repro, tak pidi satelitky pro filmový prostorový zvuk taky nebudou to pravé ořechové. Takže cenově budeš troufám si odhadnout tak na čtyřnásobku ceny za stereo sestavu. A to mně vážně za těch pár koncertů, které mají obvykle daleko horší zvuk než studiová alba opravdu nestojí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 26. 6. 2020 08:19

TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2020 15:11

Ale jen pro nové členy.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pařmenn 10. 1. 2021 11:40

Ahoj Merhaut
Už jsem z toho celý zmatený. Už chápu jak MQA funguje, tedy myslim. Co, ale nechápu" např Bluesound Node 2i jak funguje. Rozbalí všechny tři úrovně a pustí do digitálního výstupu Koax nebo Optik výsledný Hires zvuk, tak aby mohl být reprodukován přes zesilovač např RX V779 dál do beden? Optika umí 96 khz a coax umí i 192 khz. Z těch dikusí jsem ale pochopil, že to úplné rozbalení je pouze pčes DAC. ***** proč? Proč ***** digitální na analog a dát to do zesilovače přes RCA. To nechápu. Nebo jak to je?

Děkuji za odpověď.
Pařmenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 10. 1. 2021 12:01

Úplné rozbalení MQA se z logiky věci odehrává v DAC certifikovaném pro MQA. V jiném ne.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pařmenn 10. 1. 2021 12:16

No a to se rovná, že přes digitální výstupy to není k dispozici? Proč pouze přes DAC? Já furt necháou, proč to z toho leze pouze přes RCA?! Proč ne třeba přes HDMI. To je na mě vysoká Hifi matematika
Pařmenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 10. 1. 2021 12:25

Přes digitální výstup Bluesoundu samozřejmě k dispozici MQA je. Stačí zvolit v nastavení možnost - externí DAC s s MQA. Tak jednoduché to je.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pařmenn 10. 1. 2021 12:34

Jednoduchý to je pro tebe protože tomu rozumíš. Já to furt nechápu.
Přes digitální výstupy je k dispozici, ale musíš to pustit do DAC externího a z toho opět přes RCA do zesilovače?

Otázka zní tedy. Rozbalí Bluesound Node 2í všechny tři fáze a tento zvuk jde ven z digitálních výstupů?
Pařmenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 10. 1. 2021 12:46

Ne, Bluesound do digitálního výstupu pro externí MQA DAC nic nerozbaluje. Prostě to tam pošle. Rozbalí si to, a do analogu převede, až ten následný MQA DAC.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pařmenn 10. 1. 2021 12:53

A nebo ho použiješ jako DAC a pak výstup přes RCA do zesilovače?

Proč se k tomu rozbalení úplnému používají pouze DAC? Existuje čistě Digi varianta?
Pařmenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 10. 1. 2021 13:02

Anebo.

Protože certifikovaný sw pro úplné rozbalení MQA záměrně neexistuje.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Pařmenn 10. 1. 2021 13:12

Tak jsem to pochopil. Děkuji ti mnohokrát.
Pařmenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pařmenn 12. 1. 2021 21:29

Vyřešeno. Qobuz + Bubble UPnP. Maká přes server na RX V 779 parádně. Děkuji za rady.
Pařmenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 12. 1. 2021 21:46

Qobuz přes VPN?
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků