Tidal/MQA

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 12. 1. 2021 22:12

Jen registrace se musí udělat přes VPN. Jinak by to mělo jet.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pařmenn 12. 1. 2021 22:30

Qobuz registrace z Německa. Bubble u nás. Yamaha Server načte a frčí to. 192/24 načteno na Yamaha.

-- 12. 1. 2021 23:34 --

Pařmenn píše:Qobuz registrace z Německa. Bubble u nás. Yamaha Server načte a frčí to. 192/24 načteno na Yamaha.

-- 12. 1. 2021 23:39 --

Zde Qobuz
Přílohy
IMG_20210112_223835.jpg
IMG_20210112_223420.jpg
Pařmenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 12. 1. 2021 22:52

O důvod víc vrhnout se na kvalitní streaming. Jeden můj dobrý známý, sběratel CD s aparaturou za +1M se do něj právě zdravě zbláznil - a pořídil si rovnou streamer Mola Mola Tambaqui za čtvrt mega:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pařmenn 13. 1. 2021 07:09

Jednoznačně. Čím víc se tím zabývám, tím víc nechápu MQA strategií. Z digital převádět na analog. To je debilita. Rozumím, že ten formát je či se týče dat, šetrný. Ale jinak. Jsem doma, WiFi, na co MQA s DAC. Nechápu.
Pařmenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 1. 2021 09:31

Tak to já zas strategii MQA chápu. V každém případě bude u mě i několika známých vedle Tidalu i Qobuz. Streaming náš vezdejší:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 1. 2021 09:42

merhaut píše:O důvod víc vrhnout se na kvalitní streaming. Jeden můj dobrý známý, sběratel CD s aparaturou za +1M se do něj právě zdravě zbláznil - a pořídil si rovnou streamer Mola Mola Tambaqui za čtvrt mega:-)

Ano, četl jsem, Zappa.
Nakonec se dopustil přečtení si testu s jednou méně známou značkou z Nizozemí. Qobuz přes "Holanďana" (streamer transport cca 300k+) při porovnávání zvukového výstupu vyhrál, druhé místo - Accuphase cd/sacd player (zde, kvůli shodné identicitě nahrávky jen cd placka, troufám si tvrdit, že sacd médium by jinak vyhrálo - prostě Accu) a až třetí Tidal na stejném nizozemském streameru. Vše je třeba vidět ve světle čiré subjektivity takového srovnání. Jiný by to mohl slyšet jinak.

Jen tak mimochodem, Mola Mola Tambaqui není streamer ale DAC, jako streamer chce Zappa pořídit právě ten holandský strojek.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 1. 2021 10:23

Je to DAC i streamer, Michal to chce používat jen jako DAC, jak jsem pochopil z toho jeho výronu emocí. Otázkou je, zdali to bude platit zítra, protože u něj právě propuknul cyklus:-)

Za daleko zásadnější považuju v této souvislosti fakt, že i dosavadní militantní odpírači streamingu z nejvyšších pater hifibláznovství postupně odhazují zábrany a dokáží ocenit, že to nejenom dobře hraje, ale že je tam ke hraní neuvěřitelná nabídka titulů, nesrovnatelná s čímkoliv jiným dříve reálně dostupným. Já jsem se dostal ve svém CD klubu MCD na max 15000 titulů, což byla, spolu s nabídkou Vildy Hampla, největší veřejně dostupná nabídka hudebních titulů v Česku. A oproti dnešním streamingovým službám je to přitom jen pár promile!

Svým způsobem revoluce.
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 1. 2021 13:00

merhaut píše:V každém případě bude u mě i několika známých vedle Tidalu i Qobuz. Streaming náš vezdejší:-)

Proc oboji? Ja jsem tedy obsah Qobuzu nijak zvlast nezkoumal, nechce se mi resit registrace pres VPN, atd... ale co vim ze zahranicnich for, tak co se tyce rozsahlosti sbirky, Tidal je na tom stale o dost lepe. Kvuli zvukove kvalite? Take jsem zaznamenal nazory, ze Qobuz hraje lip, ale vsechno to byly jen dojmy.
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 13. 1. 2021 13:23

A proč ne obojí, rád porovnám. A klidně, jakmile se mi to nějak podaří domluvit, navrch plus Tidal per registraci v USA - kde je překvapivě odlišná nabídka titulů. Pořád je to spousta muziky za pár drobných měsíčně. Dřív jsem za muziku utrácel miliony:-)
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 13. 1. 2021 13:24

merhaut píše:Je to DAC i streamer, Michal to chce používat jen jako DAC, jak jsem pochopil z toho jeho výronu emocí. Otázkou je, zdali to bude platit zítra, protože u něj právě propuknul cyklus:-)

Za daleko zásadnější považuju v této souvislosti fakt, že i dosavadní militantní odpírači streamingu z nejvyšších pater hifibláznovství postupně odhazují zábrany a dokáží ocenit, že to nejenom dobře hraje, ale že je tam ke hraní neuvěřitelná nabídka titulů, nesrovnatelná s čímkoliv jiným dříve reálně dostupným. Já jsem se dostal ve svém CD klubu MCD na max 15000 titulů, což byla, spolu s nabídkou Vildy Hampla, největší veřejně dostupná nabídka hudebních titulů v Česku. A oproti dnešním streamingovým službám je to přitom jen pár promile!

Svým způsobem revoluce.

Tambaqui v roli streameru díky ethernet zásuvce s Roon ready?
No, proč ne, nikde jsem se zatim nedočetl, jak to (v jaké zvukové kvalitě, uživatelské vstřícnosti) funguje. Zappa to zřejmě konzultoval s dodavatelem a ten ho přesvědčoval, že je lepší variantou připojit k Mola samostatný highendový streamer. Tamba je prostě všude prezentován jako čistý DAC.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 13. 1. 2021 16:29

Ten ethernet tam myslim funguje jenom s Roonem. Takze jestli nekdo nechce jet (a platit) Roon, tak asi nezbyva nez k tomu Tambaqui poridit extra streamer.

Otazka je co je lepsi. Roon lifetime licence stoji 700 USD a streamer k tomu Tambaqui by asi byl o dost drazsi. Streamer se pak da prodat, ale Roon je komplet reseni domaciho streamingu + multiroom + library management a dalsi spousta veci.
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 14. 1. 2021 10:09

Česká komunita nejnáročnějších "hifistů" objevila čínský sdílený Qobuz za 60 českých měsíčně. To bude frmol:-)
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 1. 2021 14:38

Tys ten způsob, jak si Qobuz zprovoznit v našich luzích a hájích, musel taky nejdřív objevit, né? Proč neni služba legálně dostupná všade? Technická nemožnost, neochota, nepotřeba novejch klientů?
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 14. 1. 2021 14:45

Je to skrz autorský práva.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 14. 1. 2021 14:48

Qobuz má omezenou teritoriální působnost po dohodě s držiteli práv. Za sdílení databáze proto určitě neplatí tolik jako Tidal či Spotify - u nichž se ale taky liší evropská nabídka od americké.

Srandovní a současně příznačné: nejdražší highend – krmený upirátěným Qobuzem. A jak "elitě", co se tak ráda otírá o zlodějský Tidal/MQA, čínskej netopejr chutná:-)
merhaut
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka