Tidal/MQA

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod merhaut 15. 1. 2021 18:09

A ještě přidám jednu várku mých favorites zapomněnek. Máte taky své "špeky", které jste objevili na Tidalu? Podělte se:

Obrázek

-- 15. 1. 2021 18:19 --

A do třetice všeho dobrého starorockového

Obrázek
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod tajnik 15. 1. 2021 19:27

merhaut píše:Je to jednoduché, legální i legitimní. Počínaje zřízením a zaplacením účtu u Qobuz a konče jeho užíváním:-)

Skutečnost, že v už zaregistrovaných účtech po skončení trialu nepřijímají platby z (např.) ve Švédsku, Kanadě nebo v Austrálii vydanými plat. kartami, takže se musí "kouzlit" i s placením, nejen registrací, tomu zrovna nenasvědčuje. Proč by legálně vedený účet měl mít potíže s placením?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Jinak já jsem si znovuobjevil kapelu Grand Funk Railroad, spec. album RED je pro mně zjevení.
tajnik
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 15. 1. 2021 20:12

Grand Funk Railroad patří k mým nejoblíbenějším kapelám:

Na Tidalu jsou skoro komplet, první vlaštovky i v MQA. Zčásti jde o původní CD vydání, z části o CD remastery z 1999, 2002, u MQA jde o nový materiál dodaný vydavatelem. Vesměs slušná zvuková kvalita.
Naposledy upravil MgX dne 18. 1. 2021 13:10, celkově upraveno 3
Důvod: Odstraněn link na soukromý projekt. Porušení pravidel.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod L.U.K. 16. 1. 2021 01:06

Ou, tak to mě mrzí (i když mě to zároveň nepřekvapuje). Taky si je rád poslechnu, ale být to jedna z mých nejoblíbenějších kapel taky by mě tohle štvalo.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 16. 1. 2021 02:26

Není sebemenší důvod, aby mě na GFR per Tidal něco štvalo:-)

-- 16. 1. 2021 03:03 --

Obrázek

Na svém hudebním blogu budu mimo jiné postupně vkládat přepis encyklopedie Vernona Joynsona - The Tapestry Of Delights, která se zabývá britskou progresivní rockovou scénou 1963-1976. Při editaci prvního dílu jsem s překvapením zjistil, že některé zcela zapomenuté kapely lze poslechnou per Tidal, pár dokonce v MQA. V drtivé většině případů existuje jen jedno CD vydání, o to větší bonus je online přístup k těmto pokladům.
Proto jsem už do textu prvního dílu zakomponoval hypertextové odkazy na interprety/alba přímo na Tidal, takže zvídaví rockoví archeologové budou moci při četbě rovnou i poslouchat. Tohle mít zamlada:-)
Naposledy upravil MgX dne 18. 1. 2021 13:10, celkově upraveno 1
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod leroj 16. 1. 2021 11:10

asi se to sem nehodí, ale risknu to:
díky Jaromíre za veškerou publikační činnost, Rock+ a Rockovici mám samozřejmě v oblíbených!
(a staré Sparky stále na půdě - Melodie padla při stěhování)
je až neuvěřitelé kolik toho jsi schopen sepsat a na jaké úrovni...

já také pamatuju doby, kdy se časáky a samozřejmě LP desky kupovaly na burze a tak se nyní snažím své hudební neznalosti dohnat, což se mi moc nedaří - je toho prostě strašně moc...
jo a taky jsem byl kdysi členem CD klubu, to byla supr doba, kdy se člověk těšil co v té bedně zase bude a sháněl kazety, aby bylo kam to nahrát

na encyklopedii se těším, je škoda, že podobná díla nevychází v češtině (ale trh tady je na to moc malý)
jo a zrovna jsem dočet profil Pavlovs Dog, kde mě zamrzelo, že album Prodigal Dreamer (2018) je "odbyto" jen poznámkou pod čarou - docela by mě zajímalo, jak ho hodnotíš. U mě se zařadilo hned za Pampered Menial, což se zdá až neuvěřitelné (po těch dlouhých 43 letech). Nějak si nemohu vzpomenout, že by se něco podobného povedlo některým z mnoha rockových dinosaurů

a něco k Tidalu:
pro mě je to bomba (obsahem, do debaty o kvalitě se zapojovat nebudu) - když toto píšu, tak mi k tomu zrovna hrají GFR (pochopitelně z Tidalu) :tleskani
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod L.U.K. 16. 1. 2021 16:06

merhaut píše:Není sebemenší důvod, aby mě na GFR per Tidal něco štvalo:-)

Není sebemenší důvod? Já bych jich tedy našel hned několik, ale tak pokud nevadí, že jsou remastery z roku 2002 snad nejhorší vydání daných alb a "hi-res" z roku 2013 na tom je jen o fous líp, ani že u těch remasterů 2002 i těch MQA "hi-resů" z roku 2013 je celkem citelně zesílenej šum na pozadí, celkově u nich proběhlo srovnání hlasitostí a k tomu "ořez" jako když střelí, a v neposlední řadě výrazná ztráta DR, tak to pak holt jo.

Tady pro porovnání alespoň pohledem ;-).
remastery 2002:
http://dr.loudness-war.info/album/view/57877
http://dr.loudness-war.info/album/view/62626

"hi-res" 2013:
http://dr.loudness-war.info/album/view/52402

CD 1988 a 1989:
http://dr.loudness-war.info/album/view/70024
http://dr.loudness-war.info/album/view/25117

Odshora dolů - remaster 2002 - "hi-res" 2013 - CD 1988 - album Closer to Home track 1 a 3 (obrázky se dají zvětšit do plný velikosti, aby bylo líp vidět o čem mluvím):
Obrázek
Obrázek

Odshora dolů - remaster 2002 - CD 1989 - album We're an American Band track 1 a 2:
Obrázek
Obrázek

A i ten šum na pozadí je nejen slyšet ale i vidět - album Closer to Home track 1:
Remaster 2002:
Obrázek
"hi-res" 2013:
Obrázek
CD 1988:
Obrázek
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 16. 1. 2021 17:50

No a?:-))))))))

P.S. Slovy klasika: "To muselo dát práci, a přitom taková blbost, co?"
P.P.S. Kdybys radši poslouchal muziku, ulevilo by se ti.
P.P.S. Na rozdíl od tebe mám všechny verze GFR k dispozici ve své sbírce originálů, jak první japonské, tak remasterované, tak speciální japonské. Plus samozřejmě HDTracks i MQA per Tidal a DAC s MQA. A rozdíly mezi nimi jsou pro mě naprosto marginální. A nejlepší je stejně AFZ z roku 2010:-)
Naposledy upravil merhaut dne 16. 1. 2021 18:22, celkově upraveno 2
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martas38 16. 1. 2021 18:00

No mně se nelíbí, že některá muzika hraje krásně, je tam výborná separace nástrojů, velký prostor, vše krásně slyšitelné (obvykle věci s větším DR) a jiná hraje mizerně, zvuk se slévá, ve špičkách to šustí a podobně. Takže pro mě to není blbost. Pak si říkám, proč jsem vyhodil tolik peněz za drahý kamna, když uhlí co do nich sypu stojí úplně za prd a lepší uhlí se shání velice těžko, byť loni bylo k dostání naprosto běžně.
iMAC -> Audirvana -> Lotoo Paw S1 -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 16. 1. 2021 18:01

Ahoj leroji, díky za pochvalu, od pamětníka potěšila dvojnásob.
A když už jsi nakousnul Pavlov’s Dog, tak pro ostatní, zde je jejich story, doplněná o odkazy na Tidal:

-- 16. 1. 2021 18:02 --

martas38, hlavní je, když se mi líbí muzika. To ostatní je pohlavní.
Naposledy upravil MgX dne 18. 1. 2021 13:12, celkově upraveno 1
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martas38 16. 1. 2021 18:45

To sice jo, ale pak si nemusím připlácet za Tidal, ale vystačím si se Spotify a nemusím se pídit po flacu a vystačím si s mp3. Anemusím platit tisíce za přehrávače, sluchátka a spol.
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 16. 1. 2021 19:44

No vidíš, a já si přesto vedle Spotify pořídil taky Tidal, DAC s MQA i kvalitní aparaturu za pár set tisíc, to vše spolu se sbírkou CD/LP za pár mega. Každý zkrátka koná podle svého gusta:-)
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod martas38 16. 1. 2021 19:52

Pak ale nechápu aparaturu za stovky tisíc a nekritickou zálibu v Tidalu s mizerným DR. Já taky používám Tidal, ale dění poslední dobou mě štve. Raději bych na úkor obsahu oželel obal (MQA).
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 16. 1. 2021 20:11

merhaut píše:No a?:-))))))))

Velky Jarda Meric, kdyz jsou mu predlozena jasna fakta a vysledky mereni... co k tomu dodat?

merhaut píše:i kvalitní aparaturu za pár set tisíc

No hlavne ze resis MQA, DACy a mas tak kvalitni aparaturu, ale takovahle vec, ktera ma naprosto zasadni vliv na kvalitu je ti u zadku. Jediny mozny rozumny duvod takoveho chovani je, ze to proste neslysis. To te pak ale dost vylucuje z jakekoliv diskuze o zvukove kvalite nahravek.
Yiakubou
Poslední varování

Odeslat příspěvekod L.U.K. 16. 1. 2021 20:24

merhaut píše:No a?:-))))))))

:tleskani Reakce hodná merhauta, nic jinýho jsem ani nečekal, nezklamal jsi. :tleskani
merhaut píše:P.S. Slovy klasika: "To muselo dát práci, a přitom taková blbost, co?"

Když víš co děláš a zajímáš se o to, tak to zabere pár minut.
merhaut píše:P.P.S. Kdybys radši poslouchal muziku, ulevilo by se ti.

Já jí právě poslouchám a proto slyším jak mizerně ty remastery na tidalu hrajou. A uleví se mi když pak ten tidal vypnu a pustím si to normálně.
merhaut píše:P.P.S. Na rozdíl od tebe mám všechny verze GFR k dispozici ve své sbírce originálů, jak první japonské, tak remasterované, tak speciální japonské. Plus samozřejmě HDTracks i MQA per Tidal a DAC s MQA. A rozdíly mezi nimi jsou pro mě naprosto marginální. A nejlepší je stejně AFZ z roku 2010:-)

Co tímhle jako sleduješ? Aniž bys o mně něco věděl, tak se mě snažíš shodit a ukázat jak jsi lepší, že máš sbírku nosičů a Já ne? Takže těch cca 9000 CD, SACD, HDCD a nějakých 3000LP není sbírka nosičů? K tomu už víc jak 1TB Hi-resů ponakupovaných nejen na HDtracks, ale všude možně po webu.
A ano, AFZ 047 hraje skvěle, mám ho taky, spolu se spoustou dalších od Audio Fidelity, MFSL, Japonců atd......
Myslíš že jsi jedinej kdo sbírá nosiče?

Kde si jako myslíš, že jsem vzal ty audio soubory pro ty ukázky? Prostě jsem sáhnul do svý sbírky CD a Hi-resů. CD jsem roky graboval/zálohoval do PC, takže mám všechno po ruce a stačí jen vyhledat a hotovo.
L.U.K.
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka