Tidal/MQA

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod merhaut 17. 1. 2021 01:12

Dnešní várka hesel z encyklopedie Vernona Joynsona: The Tapestry Of Delights (An-Ar)


Z větší části jde opět o prachem zcela zapadlé britské kapely, přesto jsem našel na Tidalu k online poslechu tři desítky alb, z toho dvě v MQA.

Jeden příklad:

Obrázek
Ancient Grease
Personnel:
GARETH 'MORTY' MORTIMER vcls A
JACK BASS bs A
DICK 'FERNDALE' OWEN drms A
GRAHAM WILLIAMS gtr A

ALBUM:
1.(A) WOMEN AND CHILDREN FIRST (Mercury 6338 033) 1970 R1 https://listen.tidal.com/album/18162782

NB: (1) reissued on CD by Repertoire (REP 4359-WP) 1993 with one extra track.

Welšská cover skupina Strawberry Dust občas vystupovala jako předkapela The Eyes Of Blue, jejichž impresário John Weathers je sblížil se šéfem nahrávací společnosti, Louem Reiznerem. Ten s nimi podepsal smlouvu a hned jim změnil jméno na Ancient Grease. Při nahrávání Women And Children First jim vypomohli jak Weathers, tak Eyes Of Blue. Po jeho vydání v roce 1970 se kapela vrací k původnímu názvu Strawberry Dust a přesunuje se do Hamburgu, ovšem po návratu končí. Mortimer a Williams se později objevují u Racing Cars

CD reedice jejich jediného alba obsahuje jako bonus alternativní verzi Freedom Train. Mercury's 1970 sampler Dimension of Miracles obsahuje Women And Children First. Gary Pickford Hopkins se později účastnil spousty různých projektů, včetně Cutting Crew, Drivers.
Naposledy upravil MgX dne 18. 1. 2021 13:12, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraněn link na soukromý projekt. Porušení pravidel.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod L.U.K. 17. 1. 2021 12:17

merhaut píše:A my ti to věříme, sběrateli:-)))))))))))))
Než příště zpoza své anonymity zase něco takovýho plácneš, tak si aspoň vymaž fotky toho svýho PC aparátku na prkně i dřívější postesky o pár elpíčkách opřených o tv stolek:-)))))))))))))

Výborně demagogu. Jak moje bejvalá sestava souvisí s tím o čem je tu řeč? Odpověď je nijak, opět jde jen o nepovedenou snahu shodit protistranu. Bohužel pro tebe to má ale opačnej efekt, jen ses shodil sám.
Víš o mě jen to co sis našel tady no fóru, že je to jen zlomek skutečnosti je nepodstatný, hurá do útoku. Že jsou to informace starý několik let je nepodstatný, hlavně shodit protistranu, i když si to musím překroutit jak se mi to hodí, co :tleskani. Komunikace na úrovni 15 letýho puberťáka.
A hádej co, do dneška z tý sestavy na fotkách zbyly jen sluchátka a PC už k poslechu nepoužívám (to jsem tu psal už několikrát). Hele ale co mi řekneš k mým zbývajícím dvěma sestavám s repro, jedný k TV pro domácí kino a druhý stereo na muziku.
P.S. - budeš muset věštit z koule ještě víc.

A "pár" LP opřených o skříň pod TV? Hezky jsi překroutil co jsem tu před lety napsal, to se musí nechat. Slovo "pár" v tom mým tehdejším příspěvku nepadlo a dneska je už kupodivu všechno jinak. Ale snaha byla.
Já mám vždycky někde opřených "pár" LP, protože je prostě pořád nemám kam dál dávat. Těch tvých "pár" opřených LP pod TV vypadalo tehdy asi nějak takhle, odhadem něco přes 300 LP (fotka stará asi pět let):
Obrázek
L.U.K.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 17. 1. 2021 14:29

Nepochybně.-)

-- 17. 1. 2021 14:31 --

Jinak, večer přidám další pokračování encyklopedie starých zapomenutých rockových kapel, doplněnou o odkazy na Tidal i Tidal/MQA:-)
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod merhaut 17. 1. 2021 14:39

S tím musíš za majitelem 9000CD/3000LP:-))))))))))

-- 17. 1. 2021 14:49 --

Přidám malé encyklopedické lízátko z večerního pokračování Tapestry - k okamžitému poslechu z Tidalu.

Obrázek

Asgærd
Personnel:
TED BARTLETT vcls A
DAVE COOK bs A
RODNEY HARRISON gtr, vcls A
PETER ORGIL violin A
JAMES SMITH vcls A
IAN SNOW drms A

ALBUM:
1.(A) IN THE REALM OF ASGARD (Threshold THS 6) 1972 R1 https://listen.tidal.com/album/132804590

45s:
1.Friends/Children Of A New Born Age (Threshold TH 10) 1972
2.In The Realm Of Asgard/Town Crier (Threshold TH 15) 1973

Toto album, které je jakýmsi křížencem mezi Fantasy a The Moody Blues (na počátku sedmdesátých let), má cenu vyzkoušet. Asgard pocházejí ze západní Anglie, jejich první singl produkoval Tony Clarke. Jako jedna z prvních skupin podepsali kontrakt s Gerry Hoffem, šéfem firmy Threshold, u které nahrávali i zmínění Moody Blues.

James Smith a Ian Snow pokračují u Stonehouse.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 17. 1. 2021 16:21

Vzhledem k výkonům, které jsou zde jasným stylem naznačeny a přemíry ukrutně smajlíkovské nálady, nyní vlákno zamykám. Výsledek obdržíte. Ne, nepíšu že za pět minut, dnes, zítra...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 1. 2021 11:58

Dobrý den,

vezmu to postupně. A myslím, že jsme tu snad (až na evidentní výjimky) dospělí lidé, tak i trochu více upřímně.

1. Na renomovaných zahraničních fórech se podobné spory, kdy navíc ještě moderátor vstoupí do diskuze a účastníky upozorní na nutnost komunikovat v rámci slušnosti, pravidel, bez provokací, či jejich náznaků... by všichni nesmiřitelní jedinci obdrželi okamžitý trvalý BAN. Proč? Protože tam lidé chápou, že diskuzní fórum je sice veřejné, ale pořád se jedná o soukromý prostor, který mají možnost využívat, ovšem jen a pouze za určitých podmínek. Takříkajíc nenárokově.

Diskutující také dosti často chápou, že fórum není mateřská školka a moderátoři nejsou ani učitelky utírající dětem zadečky, ale ani soudci, kteří budou rozhodovat, zda má nižší šum metoda A, nebo metoda B. Je věcí diskuze, aby si účastníci stav vyříkali a buď se následně shodnou, alespoň na některých bodech, anebo se neshodnou. V té chvíli by diskuze měla skončit.

Ovšem zde ne. Zde se diskuze stočí z jedné strany do pitvoření a evidentní snahy druhého provokovat enormní náloží emotikonů, ze strany druhé pak, snahou donutit hlava nehlava druhého k „poslušnosti“. Myslím, že máme takové přísloví... moudřejší ustoupí, hlupák se utopí.

V tomto, ale i druhém problematickém vlákně se našlo několik diskutérů, kteří rozumnou formou napovídali, co lze v klidu a pokoji udělat. Třeba druhého ignorovat, nebo si zapnout zneviditelnění jeho příspěvků. Sám jsem slušnou formou požádal autora tohoto vlákna o korektnější vyjadřování, bez přídavků, které druhý právem může považovat za nadbytečnou provokaci. Všechny diskutující pak o to, aby se do odborné diskuze netahalo nic osobního, neuráželo se atp. Ani jeden z vás nereagoval adekvátně na mnou napsané a požadované, neřešili jste rady dalších diskutujících, nejste ochotni spolu zde fungovat.

2. Řečnická otázka zní, jak by podobná diskuze dopadla v reálném světě, když se všichni sejdou tváří v tvář u jednoho stolu. To by jste si rozervali kabáty, trička a pošlapali občanky? Nebo si pro potvrzení svých tvrzení zavolali Policii? Nebo přímo soudce? Nechme to být.

3. Podobné záležitosti berou moderátorům čas, který mohou věnovat čemukoliv jinému. Třebas tomu, že někomu dalšímu pomohou, poradí. Perete se tu a slovíčkaříte v době, která rozhodně není pro lidskou rasu jednoduchá. Venku umírají lidé v míře vyšší než běžné a druzí se je snaží zachránit. Ani podobná situace ve vás nevyvolává snahu o omezení jakési hrubosti a vzájemné nevraživosti.


Moderátoři fóra AVmania.cz vyhodnotili celou situaci s udělením trestů takto:

- uživatel merhaut dostává trest „Dočasný BAN“ do 28. 2. 2021, který následně přejde do „Posledního varování“ s aktivací „Schvalování příspěvků“. Trest se uděluje za dlouhodobé hraniční chování v rámci diskuze, kdy neváhá druhého náznakově urážet, byť bez využití přímé vulgarity . Jeho styl komunikace sklouzává k aroganci. Schválně příspěvky opatřuje kontrastními emotikony, které v kontextu se sepsaným, lze považovat za vysmívání se druhému. Podobné chování zde netolerujeme. Uživateli byl poskytnut nadstandardní prostor k nápravě, neboť část jeho rad má svůj přínos, což oceňují také někteří diskutující. Navíc jsme se snažili, tak jak někteří z vás požadují, ponechat diskuzi volný ráz, významně do ní nezasahovat a nechat jednotlivým aktérům prostor k seberegulaci. Nestalo se.

- uživatel Yiakubou dostává trest „Poslední varování“ s aktivací „Schvalování příspěvků“ do 28. 2. 2021. Následně bude pokračovat se sníženým trestem „Poslední varování“ a „Schvalování příspěvků“ bude odejmuto. Trest obdrží za neochotu akceptovat požadavek moderátorů na uklidnění diskuze. Diskutér mohl vlákno jednoduše opustit a dále již nerozdmýchávat nadbytečné vášně, které uvedly diskuzi mimo téma. Upozorňuji, že toto vlákno založil uživatel merhaut, jakožto vlákno informační. I tuto skutečnost je třeba vnímat.

Následné případné porušení pravidel některým z výše uvedených, bude znamenat automatický BAN, bez dalšího upozorňování, doporučování, uklidňování atp. Bez nadbytečné diskuze.

Výše uvedené je platné v plném rozsahu. Jestliže kdokoliv z potrestaných s trestem nesouhlasí, má možnost se odvolat k hlavnímu administrátorovi diskuzního fóra AVmania.cz (Marek Lutonský). Jakoukoliv další diskuzi na téma postihu (viny a trestu) nebudeme tolerovat. Je v přímém rozporu s pravidly. Všichni zainteresování mají své možnosti a byli poučeni. Zbytek se prosím začne věnovat diskuzi k tématu.

Toto vlákno prozatím zůstane uzamčeno.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 1. 2021 13:07

//vlákno je čištěno od jednoznačných OT příspěvků...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků