SKÅDIS deska z Ikey jako akustický panel

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod honza.c 5. 4. 2019 09:03

Ahoj, narazil jsem na jedno video, kdy byly použity SKÅDIS desky z Ikey k úpravě akustiky místnosti.
https://www.youtube.com/watch?v=ed3LKLwMBM8

Odkaz na desky:
https://www.ikea.com/cz/cs/catalog/cate ... age/37900/

Delší dobu pokoukávám po nějakém řešení, jak upravit místnost resp strop, proto by mě zajímal Váš názor zda má smysl nad tím uvažovat ať už na stěnu nebo na strop.

Vím, že jsou k dostání již ověřené a funkční panely viz akustická-pěna.cz na zeď i na strop. Moje idea je ale vyrobit designové stropní světlo s použitím led pásek, které by plnilo malou či velkou funkci akustického panelu. Ten děrovaný povrch by se mi líbil hlavně z důvodu propustnosti světla.
honza.c
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 5. 4. 2019 11:57

Ta deska bude fungovat na nějaký rozsah frekvencí. Jestli zrovna to jsou frekvence, které potřebuješ absorbovat, je bez měření jen sázka do loterie. Takže ano, může to u tebe doma pomoci, ale s větší pravděpodobností taky nemusí.

Pro takovéhle prvotní experimenty naslepo (bez měření a návrhu konkrétních cílených úprav) jsou lepší ty molitany. Stojí to pár kaček a tudíž poměr cena/přínos je perfektní.
Tradičně největší problémy jsou s basama, takže pokud máš poslechovku kolem 20 m2, začni s 8x basstrap + 8x jehlany a hrej si. V nejhorším to s drobnou ztrátou prodáš.
Bubak_Praha
Trvalý BAN


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků