Statické praskání v hudbě ve 24bit

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 30. 9. 2019 15:25

Mám pocit, že zrovna Apple Music a Spotify nezní lépe než CD.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 30. 9. 2019 15:55

Ani nemoze zniet lepsie, v Spotify stale frcia max na 320kbps OGG (a aj to je pre vacsinu pouzivatelov chapane ako nadstandard nad ich ocakavania). A co som zistoval, ich pokusy s lossless zakapali. Vraj nie je potencionalny zaujem. Takisto nechcu nic spravit s moznostou prehravat cez WASAPI, v tomto je Tidal podstatne dalej.
Inak to praskanie mi pripomenulo nestastnu dobu kaziet, kedy hudba este sumela a nepomahali ani CrO2 alebo "metalky" kazety.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 30. 9. 2019 16:41

Měl jsem na mysli spíš to o čem píše kolega víš. Lepší příprava masteru, větší DR. Připadá mně že o kus líp znějí i Flacy co jsem uděla z CD než totéž na Tidalu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 30. 9. 2019 18:02

akburt píše:A proc by digitální mastering mel mít úroven obyc.CD ?

Nezaměňujte mastering (premastering) s původním záznamem. Premastering je finální úprava zvuku skladby či celého alba, kdy dochází k: úpravě stereofonního prostorového podání, zabarvení (ekvalizace) zvuku, sladění dynamického rozsahu a komprese s ohledem na všechny skladby a na cílové medium (CD, rádio, stream, ...).
Je to náročný a drahý proces, proto je-li jednou nějaký premastering proveden, využívá se, kde jen lze. A to i v případech, kdy je méně kvalitní, než původní neupravený zdroj.
Na desku by měla být příprava jiná, zohledňující výrobní proces a limity média. Nicméně pro těch deset zájemců to nikdo dělat nebude, proto se použije již existující premastering pro CD.
Pokud se Vám to nezdá logické, pak najdete analogii například u filmu, kdy také existují různé verze dle typu media.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků