Audio Video Show Praha 2020

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 2. 2020 15:02

Hifimany jsou samostatně v pokoji 308, pochopitelně že hluk z okolních pokojů je značný. Je to u bedňáků jako spolčení hlušců. Další sluchátka jsem poslouchal Senny HD 800 S a porovnával s HD 660, které byly na stejné sestavě. Taky ve 3. patře, ale nějak tam bylo víc klidu. Rozdíl byl slyšet líp než mezi Ananda, Shangri-La a Susvara.
tajnik
Junior

Odeslat příspěvekod MHOE 28. 2. 2020 19:56

rendyG píše:Byl jsem na poslednich dvou rocnicich a rekl jsem si ze uz to snad ani nema cenu.. (pro sluchatkoveho nadsence).
Clovek tam nekdy narazi i na Staxy, drazsi Hifimany, Audeze a Senny, ale vzhledem k tomu hluku je nejaky kritictejsi poslech bohuzel nerealny.

Na pokoukání, ošahání a možná i vyloučení vyloženě nevyhovujících modelů (ergonomie, tonalita) z hledáčku to může být fajn platforma. Na hodnocení zvukových kvalit nebo snad výběr ke koupi však takovéto prostředí rozhodně není, to ani náhodou.
SOURCE: Roon | Eitr
DAC: Metrum Onyx
AMP: DNA Stratus (ver3)
PHONES: PMx2 (rev2, velour) | Auteur | Verum 1 (modded)
MEASUREMENTS: REW | Fulla 2 | MiniDSP EARS | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 29. 2. 2020 23:07

Poslouchat sluchátka na výstavách je fakt na nic. O repro psát nebudu, ty byly fajn.
Zkusil jsem Anandy, ten most je šílenej ošklivej a divně to sedí na hlavě a sluchátka celkově vypadají uměle. Uplně nerozumim proč změnily předešlej mechanismus který funguje dobře a opravdu mě přišly trochu našpičkovaný HEXv2 se jim povedly rozhodně mnohem víc. Arya tam neměli zvláštní. Emperyany byly phodlný, zvuk nevím, ale cena mimo za to se dájí koupit dobrý repra..
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 2. 2020 23:22

hmpf: Ale jo, dobrý repro se za to dají koupit. Ale barák s akusticky vychytanou poslechovkou asi ne.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 1. 3. 2020 00:39

To tam muselo být jako na Matějské, kde se kolotočáři předhánějí kdo má více kW v ozvučení :-)))))
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 1. 3. 2020 08:46

I z tohoto duvodu, s klidnym srdcem vystavu nekolik let ignoruju. Kazdy rok se vetsina hifíků hroooozne tesi na "neco", co je pak vetsinou totalnim propadakem. Viz letos až k nebesum sahajici prediskuse o Sroll Epigram. Na vystave pak bublina splaskla, jako obvykle. A ted se budou dit věci. Špatná akustika (a čí je to chyba?), špatné budky, špatně zvolená hudba, zdroj, eletrika naprd, produkci zarušoval hotelový výtah, do pokoje furt chodili lidi a hýbali se...... No, zkrátka pravdou je, ze nemůže byt horsi misto, na udělání si predstavy o tom, jak co hraje, nez je výstava. Je to prostě takovej jarmark pro fetišisty a já už jsem vyléčenej.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ramones 1. 3. 2020 10:53

...to jsme na tom stejně :-)
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod hmpf 2. 3. 2020 09:05

martas38 píše:hmpf: Ale jo, dobrý repro se za to dají koupit. Ale barák s akusticky vychytanou poslechovkou asi ne.

Je pravda, že kvůli tomu jsem svá repra prodal, i když u mě to nebyla akustika jako taková, ale spíš že jsem nebyl připravenej něco takovýho mít prostor, zkoušet komponenty k tomu, je to už investice atd.. Myslim, že i bez kvalitní akustiky se dá docílit dobrýho výsledku spoustu lidí to tak provozuje, jen to chce se s někym kdo tomu rozumí nebo si tim prošel poradit. Ale vim jak si to myslel.
Já zkrátka sluchátka od 1500euro vejš neuznávám to by mě muselo něco zvukově opravdu dostat a co si budem povídat často se dá najít i stejně néli lépe hrajicí věc levněji podle vkusu.
hmpf
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek44 2. 3. 2020 19:08

letos jsem nejel - nebyl čas a minulá fronta před hotelem :twisted:
to Houbičkář : bravo do pokoje furt chodili lidi a hýbali se.... :tleskani :tleskani 8-P
/už je toho na vedlejších forech plno/
Marek44
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 2. 3. 2020 20:12

hmpf: Já bych i sluchátka od 1500eur výš uznával a rád měl. Ale finanční preference jsou někde jinde. Co se týče velkých repro, tak bydlím v bytovce a nemá moc cenu do toho investovat. Sousedi, akustika prostoru a estetické cítění manželky nejdou zrovna ruku v ruce, myslím netřeba to dál rozvádět.Mám je vlastně jen k docela solidnímu ozvučení TV. Ale mít prostor a možnosti, utratil bych raději milion a půl za hifi, než za auto.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hmpf 4. 3. 2020 00:09

To souhlasím, tenhle koníček má své kouzlo :-), ale má to i nevýhody velkej žrout času.
hmpf
Mírně pokročilý

Předchozí stránka