Kvalita vs. reprodukce hudebních souborů

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lordpcman 2. 8. 2020 09:36

Zdarec lidi, čím dál více mi vrtá hlavou výsledná kvalita reprodukce co člověk slyší ať už z BLUETOOTH SLUCHÁTEK nebo přes BLUETOOTH přenosné repro.
Ne vždy, ale obecně platí, že čím dražší sluchátka nebo repro si člověk pořídí tím dokáží zprostředkovat lepší výslednou reprodukci hudby. Jenom Sony co jsem tak našel u BLUETOOTH sluchátek a přenosných repro podporuje kodec LDAC (ten dokáže přenést až 900kbps). Mám sluchátka Sony která umí LDAC a rozdíl je ZNÁT (samozřejmě jen u flac souborů s datovým tokem 900kbps+). K čemu pak jsou stejně dráha nebo dokonce ještě dražší sluchátka nebo přenosné BLUETOOTH reproduktory které ten kodec nemají a tudíž nedokážou přenést takový datový tok, ale jen směšný max. mp3 320kbps?
Například si myslím, že jakákoliv True Wireless sluchátka dejme tomu kolem 5000,- jsou poměrně kvalitní, ale jen Sony mají ten LDAC. Jakej to pak má smysl za ty prachy? To mě fakt vrtá hlavou. Když bez něj logicky výsledná kvalita bude horší?
Děkuji
Lordpcman
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 2. 8. 2020 10:48

Ono to nie je zas až také jednoduché. Tých 900 kb/s je max bitrate a nie každý telefon s ldac ti to pusti na 900. Veľa x je to len 660. Nehovoriac o tom ze cim viac bt zariadení okolo, tak tak isto tam klesá bitrate. Takže v konecnom dôsledku aj aptxhd bohate stačí. Skôr by som sa zameral na zdroj hudby. Kvalitná mp3 320 kbs hrá lepšie ako flac s domrvenym masteringom. V slepých testoch je ťažko poznať rozdiel medzi 320 mp3 a flacom. Obzvlášť, keď celý reťazec nedokáže tie rozdiely odhaliť. Takže aptxhd alebo ldac su fajn a bohate stačia. Keďže ldac je sony kodek, tak neviem ako je to s dostupnosťou pri iných vyrobcoch. Ak ti ide o ozajstnú kvalitu, tak treba vsadiť na kábel a na externý dac/amp ci už k telefónu alebo k pc..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Abre 2. 8. 2020 17:44

Presne tak.
Na veskery konzumni srot je optimum 320kbps mp3 vzorkovana na 44kHz.
Me treba radio v aute prehrava i 96kHz/24b flac, ale protoze je mam naposlouchane z WA 8 Eclipse + Beyerdynamic T1, tak jen slysim jak spatne to hraje. Ten HW na to proste neni staveny. A to mam vytlumene dvere, jinak by se to duneni nedalo poslouchat v jakekoli podobe.
Ale kdyz pustim 320kbps mp3, dostane to takovou pohodovou radio kvalitu, ktera mi v aute jako podkres prijde tak akorat.
BT sluchatka na tom budou dost podobne, bez ohledu na cenu.
Spravedlnost pro pecha!
Abre
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků