KVALITA ztažených audio souborů

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 10:46

O tom co vim, nebo nevim, nevis vubec nic. Duvod proc na tu nesmyslnou argumentaci ohledne nastaveni FFT nereaguju je, ze to s nicim v tematu nesouvisi. Vzdy si vyberes jenom cast problematiky, ktera se ti hodi a ten stejne dulezity zbytek zamerne ignorujes. Tak nam vysvetli vliv nastaveni FFT pri recordingu, masteringu a jaky to pak ma vliv na finalni hodnotu DR nahravky. Vysvetli nam proc zvuk delove koule muze mit vyssi DR, nez nejaky ambient? To neudelas vid? To bys totiz musel rict jak je to cele. Je to proste jenom dalsi ukazka manipulace s technikaliemi a do toho se nehodlam poustet.

Mimochodem tvoje farizejstvi doklada napriklad i tento vyrok, coz je samozrejme taky nesmysl:

merhaut píše:Vydavatelsky autorizované jsou soubory MQA. U ostatních není zřejmé, kdo je kde upirátil.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
2: Roon > Fiio K5 Pro > HD 650 / Scansonic S5 active
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 11:01

MQA ale je vydavatelsky autorizované/autentické, ani to nevíš? Ani, že otevřené audio soubory může upravit každý?

A co se týče FFT/DR, tak záleží na míře zprůměrování a ta závisí na nastaveném časovém oknu při měření. Jiné nastavení, jiné DR, u jedné nahrávky se může čísílko DR dramaticky zvýšit, u jiné klesnout. To ví každý elektrotechnik z oboru měření.
Naposledy upravil merhaut dne 28. 8. 2020 11:10, celkově upraveno 1
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vencaxxx 28. 8. 2020 11:09

merhaut je takovej ten typ člověka, kterej nám chce říct že on VÍ a všichni ostatní jsou idioti co NEVÍ. A je skutečně možný že to tak je. Nicméně tahle informace je nám všem úplně k ničemu, protože z něj žádný moudro nevypadne, už proto, že kdyby nám své "vědění" sdělil, tak už by pak neplatilo že on VÍ a ostatní NEVÍ a to je to oč tu běží. Takže tahle diskuse je tu zcela zbytečná...
RIHA Basic Nano S, REGA Mira, REGA Maia, SMSL Sanskrit 6th
vencaxxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 11:12

Já ale fakt nemůžu za to, že se někdo ohání DR, coby měřítkem zvukové kvality, aniž by tušil vo co go:-) Jo, a prosil bych nepodsouvat.

Zde je to, na co poukazuju ohledně proměnlivosti DR, srozumitelně vysvětleno: https://www.soundonsound.com/sound-advi ... udness-war
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 11:28

Opet si vybiras jenom to, co se ti hodi. Co je MQA vim, ale neznamena to, ze vsechno to, co neni MQA, muze byt upiratene. To je ta cela pravda a ne ta tvoje silne zavadejici pravda. Kdyby to bylo jak tvrdis, tak kdyz si koupim FLAC na Supraphonu treba, tak ho asi upiratili, vid?

Ohledne FFT/DR: Ano, to plati pro nahravani, nebo mastering. Pri mereni DR cele, finalni nahravky, tedy konecneho audio souboru, ale FFT nastaveni nehraje roli. Pri mereni vysledne DR je 'pouze' potreba to delat vsude stejne, aby vysledky byly porovnatelne. To vicemene funguje take, protoze DR databaze jasne specifikuji jak a za pomoci jakych nastroju se meri. To asi elektrotechnik z oboru mereni nevi. Takze jak jsem psal - pouze ukazka flexovani a snaha nekoho nachytat s technikaliami, ktere nemaji zadnou dulezitost, jenom aby jsi nam po stopadesate ukazal (a sebe ujistil), jaky jsi to vystudovany meric.

To same s tou delovou kouli a ambientem. Kdyz budu mit audio soubor o delce 1 sekundy a cele to bude vyplnene hlasitym vybuchem z dela, no tak jasne ze to bude mit nizke DR, protoze rozdil mezi prumernou a maximalni hlasitosti asi moc velky nebude. Pokud poslouchas takovou 'hudbu', tak pro tebe DR jako indikator kvality masteru opravdu neni. Jak to souvisi s tematem? Nijak. Opet jenom flexovani s technikaliemi. Mas chronickou nemoc z povolani.
1: Roon > Allo DigiOne > Schiit Bifrost Multibit > Marantz PM7000N > Riha Micro S Plus
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 11:36

Děkuji za potvrzení, že o FFT/DR nevíš zhola nic:-)
Naposledy upravil merhaut dne 28. 8. 2020 11:45, celkově upraveno 2
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 11:43

I kdybych napsal cokoliv jineho, jinou reakci vlastne ani neslo cekat. Klasika. Tohle fakt nema smysl.
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 11:44

Přečti si důkladně mnou odkazovaný článek, což samozřejmě doporučuji i každému, kdo sem zabrousil.
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 11:59

Ja sem taky muzu nalinkovat clanky, ktere tvrdi opak. To opravdu nikam nevede. Opustme tedy technikalie a zamerme se na vysledek. Pokud je podle tebe DR bezcenne cislo, dokazat to muzes tak, ze das priklad, ktery vyvrati moje tvrzeni. Prosim tedy o priklad, kdy nahravka se zasadne nizsi hodnotou DR (treba podle databaze dr.loudness-war.info) hraje lip, nez nahravka se zasadne vyssi DR. Ja jsem priklady pro dolozeni svych tvrzeni dodal. Zato ty zatim jenom teoretizujes.
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 12:13

Ad "Ja sem taky muzu nalinkovat clanky, ktere tvrdi opak." Jsem jedno velké oko:-) A jen tak mezi námi, opak jakého tvrzení?
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 12:25

Tuhle manipulativni hru s tebou hrat nebudu. Opakuji, opustme technikalie a vratme se k tematu vlakna a praxi. Ja napsal svuj nazor, ty jsi napsal svuj. Ty jsi po mne pote chtel dodat priklady kdy MQA zni hur nez CD kvalita, ty jsem dodal. Ty jsi nepochopil psany text, nedodal nic a zacal se hrabat v technikaliich, se zrejmym zemerem pouze me zesmesnit. Tak tedy prosim o ty priklady a nevyhybej se tomu. To je jediny mozny dukaz, ktery si tady kazdy muze overit na vlastni usi, tak jak jsem to udelal ja. Jina diskuze nema smysl. Pokud se chces hrabat v detailech ohledne DR a nastaveni FFT, zaloz si na to nove vlakno, treba to nekoho bude zajimat.
Yiakubou
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 28. 8. 2020 12:27

Haha, začínam mať pocit, že stránka dr.loudness-war.info je už dobrá akurát tak na rozprúdenie hádok. To je tak keď merači nevedia pochopiť, že niekomu je totálne ukradnuté nejaké číslo alebo merania a jediná vec na ktorej niektorým záleží je, či sa im páči a či ich baví to, čo počúvajú. Zbytočná snaha. Ja už na tieto témy nereagujem ani nediskutujem. Nemá to cenu. To je podobne účinná debata ako baviť sa s kotlebami na Slovensku o témach ako 5G alebo nanočipy vo vakcínach. :D Nemá to význam, lebo oni nechápu, že nechápu.
HP: iMac > Roon (Tidal) + HQplayer > Chord Hugo TT2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > Wharfedale EVO 4.3 + REL t5i

Na predaj: PMC twenty.21
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 28. 8. 2020 12:32

A co se týče databáze loudnes war, tak tu ignoruju, protože pro posuzování kvality zvuku je v podstatě bezcenná, pominuli extrémy.
Když už kvalitu zvuku řešit pohledem, tak se podívám na počet limitací, protože useklá špička signálu generuje tvrdé a neodstranitelné harmonické zkreslení.

Kvalitu zvuku proto coby posluchač jedině poslechem: vyhovuje mi například sytější témbr MFSL, za zvukový etalon pro staré rockové nahrávky považuju sérii REPUK od Repertoire, japonská vydání už jenom výběrově, jsou pro mě často "přesvícená", líbí se mi Wilsonovy remixy, potažmo autorizované remixy Genesis/Led Zeppelin, z MQA dávám za příklad Hotel California, atakdále, atakdále ... takhle tedy posuzuju zvuk já, a opravdu k tomu nepotřebuju nějakou tabulku:-)
merhaut
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 28. 8. 2020 12:48

Já docela dobře žiju jak bez databáze DR, tak bez měření. Věřím svým uším, dojmům a pocitům. Jeden z nejlepších DAC/Ampů co jsem měl bylo AudioGD NFB12. Jak dopadá měření výrobků AudioGD všichni víme, já jsem byl s jeho zvukem spokojenej, současný majitel si taky nestěžuje, neznám nikoho, komu by zvuk AudioGD nějak výrazně vadil a předpokládám, že mně dá za pravdu i zino.
iMAC -> Audirvana -> Chord Mojo -> Campfire Solaris 2020
iBasso DX160 -> Audiosense T800
LG OLED65B9 -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 28. 8. 2020 13:09

Ja DR nepovazuju za urcujici, jak je mi tady podsouvano. Je to ale prakticky indikator pri vyberu, nikoliv urcujici. O tom celou dobu pisu. Neni to bezcenne, kdyz krome informaci o puvodu, kdo delal mastering, pripadne doporuceni od znamych / z recenzi neexistuje nic lepsiho, podle ceho se da orientovat. Je to proste doplneni skladanky a me zkusenosti z praxe dokazuji, ze to proste funguje a v drtive kvalite pripadu zasadne vyssi DR znamena kvalitnejsi nahravku. Stale cekam na priklady, kdy tomu tak neni.

Dekuji ale aspon za neco. Remixu moc neznam, asi myslis remastery. Vsimni si, ze za tuto nepresnost z tebe hned nedelam analfabeta co nic nevi. Zvukove mame vkus podobny, ale kolik z toho je na Tidalu? A to je prave ten problem. To same priklad s Hotel California v MQA - ano, to je relativne dobra nahravka, ale existuji jeste o neco lepsi, ne vsak na Tidalu, ale na fyzickych nosicich. To nerikam podle DR databaze, ale podle poslechu, byt to hodnoty DR indikuji taktez a pomohli mi ve vyberu. A to je celou dobu ma pointa. Pokud nekomu skutecne jde o zvukovou kvalitu, tedy i kvalitu samotne nahravky, nelze se spolehat pouze na Tidal, nebo MQA.
Yiakubou
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka