Aku IPTV co sa tyka kvality obrazu?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod error2000 31. 8. 2020 17:42

Ahoj. Cez leto som mal moznost sledovat na slovensku cez satelit DIGI TV a bol som zarazeny priepastnym rozdielom v kvalite obrazu oproti IPTV KUKI TV, ktoru mam doma. Jednalo sa o vela programnov, ktore mam aj doma a to SD ako i HD. Rozdiel v TV vylucujem (58 4K Philips za 10k VS 55 4K Sony za 25k). Mate nejake skusenosti s ostatnymi IPTV? V akom rozliseni vysielaju, aky bitrate? Nikde som nenasiel ziaden clanok, ktory by sa tomuto venoval.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 31. 8. 2020 18:12

Ja muzu srovnat z vlastni zkusenosti Kuki a O2 TV, oboji pres jejich set top box. Jaky bitrate ma jaka netusim, ale obrazove mi O2 a Kuki prijdou nastejno, SD i HD. O2 ma pro me o neco lepsi nabidku kanalu (hlavne O2 TV Sport), Kuki je ale v tomto flexibilnejsi, protoze jde priplatit si pouze jeden (nebo vic) konkretnich kanalu. Kuki ma pro me lepsi uzivatelske prostredi nez O2. O2 ma problemy se stabilitou site, zvlast kdyz se vysila nejaky popularni primy prenos na O2 Sport. To pak muze delat problemy pri prihlaseni do systemu, zasekavat se (i jine programy nez Sport), atd. S O2 obcas zaznamenam microstutter (velmi kratke, bez soustredeni tezko viditelne trhani obrazu), coz je opet dane bud nestabilitou site, nebo necim v jejich set top boxu, protoze restart / reset do tovarniho nastaveni a update firmware pomuze, kdyz se to deje.

Takze za me obrazove nastejno, ale kvalitou ostatnich sluzeb mi prijde Kuki lepsi. Jen kdyby tam byl ten Sport...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zafata 31. 8. 2020 18:33

Mate nekdo zkusenost s Vodafone TV? Chci prejit na upc/vodafone kvuli internetu a doted mam O2, ale v posledni dobe mi dost casto kostickuje, podle technika je to pomalym internetem a ja jsem daleko od ustredny a tak sance rychlejsiho internetu neni u O2. No prinejhorsim si necham O2 Tv, ale vic sluzeb u Vodnika= vetsi sleva celkova no.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod pas4 1. 9. 2020 16:36

Mám SledovaniTv od Vodafona.Na Dvbt2 hd programy to nemá,ale ujde to.Občas zásek.Nechtěl bych byt závislý jen na iptv,ale daly nám ji k tarifu tak pročne.Mám LG takže nebyl problém vyzkoušet ostatní TV.Obrazově nejhezčí podle mě Netflix.
pas4
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků