Návrh obývačky

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dado71615 13. 1. 2021 08:40

Zdravím chcel by som sa poradiť o návrhu obývačky na počúvanie najskôr hudby cez stereo a časom doplnenie na 5.1.4 systém. Na priložených obrázkoch mám návrh ako by to vyhovovalo aj mne aj priestoru kde sa bude stavať. Bude sa teda pristavovať k už existujúcej bytovej jednotke. Ďakujem za rady a názory.

P.S. Plán nie je na 100 percent celý presný ale čo sa týka obývačky je to tak na 95 percent. V ďalších miestnostiach sú odchýlky väčšie.

P.S.S A čo sa týka reproduktorov to sa bude riešiť až keď to bude stáť ale predbežný plán sú Xavian Stella Esclusiva alebo KEF R7 + možno subwoofer. Potom neskoršie doplnenie na 5.1.4 systém ako som písal vyššie.
Přílohy
Navrh 3D_2.png
Na oknách plánujem ťažké závesy. Vzdialenosť reproduktorov od steny cca 40cm, rebrovanie bude mať cca 10 cm čiže vydialenosť reproduktorov od rebrovania cca 30cm
Navrh 3D_1.png
Žlté panely by mali byť drevené rebrované obloženie steny, prípadne akustické prvky podľa estetiky a funkčnosti čo bude vhodnejšie. Koberec s rozmermi cca 4x3m pod kobercom a inde v miestnosti vinylová podlaha.
Navrh podorys.png
Severná strana podľa plánu bude celá vyplnená štvorcovými policami asi z IKEI. Výška stropu aj so započítaným priestorom na inštaláciu atmos reproduktorov 2,45m. Prechod do obývačky sa bude dať uzavrieť, buď dverami ktoré sa budú zasúvať do steny alebo ťažkými závesmi.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod Dado71615 14. 1. 2021 10:33

Keďže sa neobjavili žiadne pripomienky tak usudzujem že to je v rámci možností dobrý návrh ta do toho pôjdem tak ako som si to navrhol a možno to tu niekomu pomôže v budúcnosti.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod marts 14. 1. 2021 15:04

Jo, vypadá to rozumně. Pěkně symetrické a i vzhledem k plánovanému doplnění akustických prvků by to mohlo zvučet pěkně.

P.S. následné P.S. je P.P.S. (post post scriptum) ne P.S.S. :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Dado71615 14. 1. 2021 16:18

Ďakujem za zhodnotenie a to P.S.S. P.P.S. som si ani neuvedomil takže ďakujem za upozornenie :D
Dado71615
Junior