Audigo

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 20. 1. 2021 15:38

Tak Audigo vydalo na FB prohlášení, že kamenné prodejny končí a už neotevřou. E-shop bude fungovat dál.
Škoda už nebude kde vyzkoušet.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Houbičkar 20. 1. 2021 15:58

Jééé, safra. No, dalo se to bohužel čekat, vyprazdňovaly se obě prodejny, nezaskladňovalo se novým zbožím. Náklady značně nekorespondovaly s karanténou. Takže další sluchátka jen prověřená, popřípadě koupit, vrátit, což je naprd. Těšil jsem se na léto, na spojení příjemného s užitečným. Měli obrovskou výhodu prodeje naživo, teď budou "jen" jedním z mnoha eshopů. Fakt škoda.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 20. 1. 2021 16:27

Díky za toto vlákno, tato informace by mi jinak nejspíš ušla. (Nejsem příliš "Facebook pozitivní". :-D )

A jo, je to opravdu velká škoda! Bylo skvělý mít u nás možnost lidi někam "poslat" si něco v klidu naposlouchat, vybrat. Nějakou formou ta možnost nejspíš bude u některých prodejců nadále, ale asi spíš jen na objednávku a lokálně. Audigo bylo v Brně i Praze... a šlo tam přijít kdykoliv dle chuti, když měl zrovna člověk cestu kolem.

Takto souhlasím, že to bude jen další z e-shopů... a abych se přiznal, poslední dobou mě l-e.cz oslovuje víc. (Nabídkou i možnostmi dopravy.)

Přesto jsem Audigu za nemálo předchozích příležitostí k návštěvě i objednávkám vděčný. Takže pokud to tu někdo z nich čte, díky za to, že jste ty prodejny až doposud drželi... a držte se v těchto nelehkých časech!
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 20. 1. 2021 16:34

Pro nefacebookáře bych si dovolil zkopírovat z FB celou zprávu, snad to nebude vadit:

PRODEJNY AUDIGO KONČÍ
Pátek 19. února bude posledním dnem, kdy si u nás budete moci vyzkoušet sluchátka. A to ještě za podmínky, že už to bude vládou povolené. Mrzí nás to, ale aktuálně je to jediné funkční řešení. Po tomto termínu už naše prodejny znovu neotevřeme.
Náš e-shop poběží samozřejmě dál a dostane se mu i výrazného omlazení. Kromě toho se budeme snažit prezentovat více recenzí, hodnocení nových modelů a budeme mít i větší kapacitu odpovídat na vaše dotazy.
Další informace se pokusíme zveřejnit brzy.
Do té doby je plán následující:
Prodejny BRNO / PRAHA otevřeme pro osobní vyzvednutí objednávek od pondělí 25. ledna. Až to bude možné, obnovíme také nákupy včetně zkoušení sluchátek. Vše ale nejdéle do zmíněného pátku 19. února.
Tým Audigo.cz
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kuba4 20. 1. 2021 17:52

Otevření pobočky v Ostravě jsme se nedočkali vůbec.
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 20. 1. 2021 19:46

Před vánocemi jsem ještě včas stihnul zajít na poslech a nakupit. AKG již nenabízejí, ale Sennheiser zajistí super domácí poslech. Ale ceny u konkurence jsou již hodně srovnané (Alza byla dražší + dodání až za pár dní). To je škoda ztráty možnosti zajít na otestování na vlastní uši.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 22. 1. 2021 13:59

veľká škoda :'( , toľko krát som sa chystal navštíviť Audigo osobne, no bohužial okolnosti mi to nikdy zmenili...

pevne ale verím že za nejakú dobu, aj keď niekoľko rokov, otvoria aspoň jednu prevádzku.

taktiež sa mi páči myšlienka, že za test slúchadiel by si zákazník musel zaplatiť...napr. že za vypočutie lacnejších slúchadiel by zaplatil menej ako za tie drahšie...

8-)
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2021 15:49

Já mám obavu, že lidí co by kupovali drahá sluchátka je u nás mizivé procento. V Brně v Audigu byla vesměs situace, že tam byli dva prodavači a patrně majitel, obchod prázdný, nebo si tam někdo něco poslechl a odešel aniž by něco koupil, případně tam lidi chodili vyzvednout zboží koupené na eshopu. Na Hybešce musel být docela vysoký nájem, plat zaměstnanců a zboží skladem troufám si říct ve statisících, ne-li milionech. No a do toho samozřejmě covid...
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 1. 2021 16:43

Je to velká ztráta, ale bohužel se ukazuje, že sluchátkový poslech na nějaké úrovni zajímá jen velmi malé procento zákazníků.
Pokud budou fungovat nadále jako specializovaný e-shop, tak se nabízí otázka, jestli by z naší strany nebyla možnost navázat nějakou spolupráci - gear tour.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 22. 1. 2021 16:57

martas38 píše:V Brně v Audigu byla vesměs situace, že tam byli dva prodavači a patrně majitel, obchod prázdný, nebo si tam někdo něco poslechl a odešel aniž by něco koupil...


Ja som si tam bol tiež porovnať Audeze sluchadla, ale aj som si vybral a aj kupil :) Ale je urcite pravda, ze si tam vela ludi islo sluchadla vypocut len zo zvedavosti, alebo porovnali a kupili inde.

Ja som mal vyborny dojem z predajne a z pristupu obchodnika, ale tragický zo servisu, kazdopadne si myslim, ze obchod s takymto sortimentom na vypocutie bude chybat.

Teraz budu mat pravdepodobne ovela viac vratenych sluchadiel, ked nebude moznost, aby si ludia sluchadla vyskusali a porovnali. S tym musi kazdy predajca audiotechniky pri predaji len v eShope "na slepo" bez showroomu pocitat.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2021 17:07

Já jsem přesvědčený, že minimálně 80% věcí prodali už dříve přes eshop. Řekl bych že i víc. A ztráta z prodeje použitých sluchátek se slevou bude asi o dost nižší, než nájem za dvě provozovny, plat nevím kolika zaměstnanců. A majitel to má určitě spočítané. Další věc, kdy budou moct otevřít? Situace v relativně proočkované Izraeli nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít k nějakému zásadnímu obratu co se Covidu týče.
A hlavně si myslím, že se tam prodávaly spíš věci jako iBasso IT01 a podobně, než Audeze LCD-4 a ty si stejně nikdo třeba z Ostravy nejel zkoušet do Prahy, nebo do Brna a prostě je koupil, případně vrátil.
No a pokud bude víc rozbalených věcí v akci, tím lépe pro nás, kterým rozbalené zboží nevadí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 1. 2021 18:04

No, já osobně teda zrovna do Prahy zkoušet ty LCD4ky z Ostravy vskutku jel... a právě na základě takovýchto návštěv si například železo typu Schiit Valhalla 2 v Audigu pořídil. I bych v těch návštěvách a objednávkách snad pokračoval, pokud by byli ochotní naskladnit trochu "exotičtější" kousky než bylo poslední dobou zvykem.

Jasně, naše hobby není zrovna mainstream. Přesto si myslím, že to zázemí kamenných prodejen smysl mělo a mohlo sloužit třeba i jako jeden z pilířů pro budování komunit(y), pro šíření věhlasu kvalitního sluchátkového poslechu. Nějaké pravidelné poslechové seance, odborné workshopy nebo blešáky/bazary by se mi zamlouvaly daleko víc než současná situace, kdy si můžu akorát tak jednou za rok zajet na nějakou audio/video/smart-home show.

No, stejně by tomu tato doba nepřála. Kdo si myslí, že rok 2021 bude v něčem výrazně jiný než rok 2020, je slušně řečeno přehnaným optimistou. Takže ve finále vlastně zbývá akorát ta zmiňovaná možnost pořádat "gear tour", což vzhledem k neexistenci nějaké organizované komunity rovněž moc pravděpodobné není. A co si budeme povídat, nechat někoho ze zaměstnanců napsat recenzi "na míru" pro Audioreporter.cz je vlastně snažší, předvídatelnější a bezpečnější.

Výsledek? Buďme rádi za zákonnou lhůtu pro vrácení zboží bez udání důvodu. Dnešní svět se prostě přesouvá na internet a to dokonce i v segmentech typu hudební nástroje nebo oblečení, u kterých to bylo ještě relativně nedávno nepředstavitelné.
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod haweckO 22. 1. 2021 18:10

gear tour by bolo pre nás milovníkov hudby určite veľmi lákavé, veď kto nechcel každy mesiac dostávať na test nové slúchadlá, no bohužial si myslím že v konečnom dôsledku by sa to predajcovi neoplatilo, možno jedine v tom prípade keby si recenzenti platili nejaký poplatok nad rámec poštovného ktoré by bolo s poistením určite velké, nehovoriac o zasielaní do zahraniča (myslím Slovensko ktoré sa berie ako zahraničie) :-)
to už radšej sa vyplatí tovar v prípade nespokojnosti vrátiť do 14dní.

fungovania iba ako eshop zo zameraním čisto iba na jednu vetvu z elektroniky (myslím tým portable audio) je podľa mňa v dnešnej dobe veľmi ťažké, nakoľko konkurencia je fakt veľká, jedine kedy môžu uspieť, je podľa mňa vtedy keď budú ponúkať tovar ktorý iné eshopy nebudú mať k dispozícii, alebo aj keď budú predávať rovnaký tovar ako iné eshopy, no budú ho ponúkať za nižšiu cenu...

čas nakoniec ukáže ako to celé dopadne,
každopádne týmu Audigo držím palce :-))

EDIT: MHOE ma predbehol s príspevkom :D , ale v princípe to podľa mňa pekne vystihol
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2021 20:14

MHOE: Asi jsem se špatně vyjádřil. Chtěl jsem říct, že si tam podstatně víc lidí koupí špunty za tři litry, než za sto a skrz špunty za 3000Kč nebude jezdit z Ostravy do Prahy, ale riskne eshop. Takže většina jejich obchodů stejně probíhala na internetu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boldricus 22. 1. 2021 20:37

Panejo, no to sou mi novinky. :-(
Bohužel současnej stav je pro takovejhle kšeft dlouhodobě asi neudržitelnej. Už jen nájem v týhle části města musel bejt pěkná pálka. Náklady na e-shop sou podstatně nižší.
Škoda, no. Nenadělám nic. :-|
Jsem BASShead a zvuk prasím ekvalizérem :D

Venku: Cowon Plenue D + Sennheiser IE80, FatFreq Maestro Mini
Doma: Sony Walkman ZX300 + Audiosense T800
PC -> FiiO E10 + Beyerdynamic DT 990 Pro, Sennheiser HD 598, Superlux HD681 EVO, Fostex TH-X00
boldricus
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků