Emby a Android TV

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mc_Bain 22. 1. 2021 20:41

Ahoj, vlastním televizi Philips, která umožňuje nahrávání pořadů na usb disk, bohužel, pokud se přeinstaluje, nahrávky nejsou přístupné. Napadlo mě proto toto řešení, ale nevím, jestli je to řešitelné:
1) Nainstalovat EMBY server na Android TV, kde je připojen externí USB disk.
2) Musím pak nainstalovat EMBY klienta na toto zařízení?
3) Nahrávat přes EMBY live pořady z živého vysílání DVB-T2.
3) Optimálně provést nějakým pluginem editaci záznamu - tj. vyřezat reklamy a přesahy na začátku a na konci pořadu.
Existuje někde nějaký "blbo" vzdorný návod, jak to udělat a jestli to vůbec takto funguje?
Díky za všechny podněty :-)
Mc_Bain
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2021 12:09

Podobné experimenty jsem nezkoušel. Bohužel je běžné, že někdy i pouhá změna firmwaru může ovlivnit možnost nahrávky přehrát.

Z druhé strany. Dnes už asi není taková nahrávací mánie, jako tomu bylo v minulosti. Lidé přecházejí na IPTV, kde si jednoduše pořad zarezervují a mají možnost ho přehrát, třebas ještě za dva měsíce. Navíc nemusejí řešit HDD, kódování, editaci nahrávky atd. atd.

Vím, že přímo nereaguji na dotaz, proto si počkej na případné další diskutéry.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mc_Bain 23. 1. 2021 20:27

Díky za názor, taky pravda :-) Philips to má tak, že jakmile provedete přeinstalaci televize (musel jsem udělat, protože poslední firmware se jim moc nepovedl :-) ), tak se změní vlastně "nějaké číslo instalace" a všechny nahrávky jsou nečitelné. Nepoškodí to pouze jen standardně provedený update. A pokud má člověk těch nahrávek dost, tak mi to přijde jako škoda.
To řešení by se mi líbilo: server, aby dokázal nahrát z TV tuneru pořad a pak možnosti přehrávání. Na druhou stranu jsem pochopil, že EMBY Live TV již je "zpoplatněno".
Mc_Bain
Kolemjdoucí