Pioneer N70A a TIDAL

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Suinodis 7. 8. 2021 22:09

Prosím o radu a pomoc ,po update firmware a znovu zapnuti přístroj po mě požadoval zpuštění přes Pioneer remote App a po zpuštěni již přístroj nepřehrává ve FLAC ale jen v AAC 96K, přes DAC FLAC funguje normálně, nová firmware je 2150-8000-0000-0011, dík
Suinodis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 8. 8. 2021 07:12

Asi jsi se netrefil do správného updatu. Těch N70 je celá řada a liší se těmi funkcemi...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icdesoft 8. 8. 2021 07:20

Všechny přístroje Onkyo a Pioneer se takto chovají cca od poloviny května. S verzí FW to nesouvisí - na mém streameru Onkyo NS-6130 je to stejné, a to má poslední FW z ledna. Podle spekulací jde spíše o neplacení licenčních poplatků Tidalu v souvislosti se změnou majitele těchto firem.
icdesoft
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 8. 8. 2021 07:27

Mám N50AE a problém je úplně stejný. Je to opravdu způsobeno neplacením poplatků, což mi potvrdilo i české zastoupení Basys. Psal jsem také na evropskou podporu Pioneer a dostal jsem odpověď, že problém posílají do Japonska ke zkoumání... Ha, ha. Myslím, že máme prostě pech a investované prostředky do těchto streamerů jsou v žumpě, bohužel. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod icdesoft 8. 8. 2021 10:02

Zatím to řeším tak, že do svého NS-6130 streamuji Tidal přes Chromecast z oficiální mobilní aplikace Tidal. Touto cestou to umí sice "jen" CD kvalitu, ale pořád lepší, než AAC 96kbps. Navíc aplikace Tidal je mnohem uživatelsky přívětivější a rychlejší, než aplikace od Onkya pro ovládání streameru...
icdesoft
Junior

Odeslat příspěvekod Suinodis 23. 8. 2021 09:34

Děkuji za odpověď a už jsem se přesvědčil že to je přesně tak jak píšeš, samotný výrobce Pioneer má prý existenční problémy a tak v nejbližší době nedojde ke změně. Chci se jen zeptat, kdybych zakoupil jiný streamer od jiné značky tak tam by všechno bylo v pořádku a stejné jako předtím u N70-A? Našel jsem několik čínských streamerů na Allibaba okolo 18 tis. ale nevím jestli je u nich podpora TIDAL a uvažuju o koupi AURENDER A10, je to sice trochu víc peněz ale zato jistota. Budu opravdu vděčný a rád za rady.

-- 23. 8. 2021 10:39 --

icdesoft, prosím poraď jak mám nastavit streamování Tidal přes Chromecast z oficiální mobilní aplikace Tidal. Dík.
Suinodis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod merhaut 23. 8. 2021 12:40

Koupit od někoho levně starší Bluesound Node 2/2i a nechat Pioneer fungovat jako převodník. Měl by dokonce zvládat MQA, nevím ale jak je to po těch sw turbulencích. Možná se někdo odsud najde, kdo to tak má zapojené (Bluesound-Pioneer) a může podat report.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod icdesoft 23. 8. 2021 18:55

Streamování přes Chromecast přes mobilní aplikaci Tidal:
V detailu přehrávaného alba je vpravo nahoře vedle indikátoru kvality streamu ikona reprobedny, viz 1.obrázek. Po jejím stisknutí se objeví seznam dostupných zařízení - místo This device vybrat streamer, počkat pár sekund, než se to spojí a je to (viz 2.obrázek).
Mobil a streamer musí být samozřejmě ve stejné síti.
Přílohy
Screenshot_20210823-193356~2.jpg
Screenshot_20210823-193438~2.jpg
icdesoft
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 23. 8. 2021 19:16

takhle jsem taky chvíli zkoušel přehrávat, ale vždy po přehrání alba se odpojil a musel jsem ho připojit znovu, navíc nefungoval gapless, takže jsem se s ním rychle rozloučil...

akorát nevím, jestli to byla moje blbost, nebo to takhle šlape normálně? - pokud ano, tak je to k ničemu
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 29. 11. 2021 22:30

Pioneer konečně vydal opravnou aktualizaci pro Tidal connect a ten již konečně funguje normálně, včetně MQA. Aktualizujte!
Třeba se to bude týkat také Onkyo komponentů. Může někdo potvrdit?
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 30. 11. 2021 04:27

Konečně to opravili (Pioneer SX-S30 DAB). Asi je už fakt někdo koupil a zaplatili Tidalu...,
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod icdesoft 30. 11. 2021 18:41

Pro receivery a streamery Onkyo vyšel nový firmware opravující Tidal už 24.11. Vše opět funguje jako dřív (zkoušeno na NS-6130).
icdesoft
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků