TIDAL - platba a předplatné

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod muchacho 10. 9. 2021 07:38

Zdravím,
nepodařilo se mě najít info a praktické zkušenosti s placením TIDALu, tak to zkouším tady.
Tak jsem se dal s pěti zájemci z práce dohromady a založil jsem "TIDAL rodinu". Jako úplný začátečník s "vlastním účtem" (po pár n*s*ání s ALI) bych se chtěl zeptat, jestli jde u TIDALU nějak předplatit delší období, třeba celý rok, nebo si TIDAL bude z účtu strhávat každý měsíc 447,- ? Nastartoval jsem to v úterý 7.9, ale s problémy s platbou. Nešla přidat karta, protože podle banky (ČSOB) a EU směrnice PSD2 konkrétně platební brána TIDALu nesplňuje tento proces ověření transakce a z toho důvodu mě to vždy bloklo transakci, resp. přidání karty. Řešení bylo až zřízení PayPal meziúčtu. Takže když to shrnu otázky jsou tři: zda existuje předplatné na delší období (rok) ? , pak jestli to tedy nepůjde, tak si bude TIDAL přes PayPal strhávat každý 7. den v měsíci 447,- ? a ještě, jestli si PayPal nestrhává navíc nějaké procento z transakce?
Děkuji za odpověď...! ;-)
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gondek 10. 9. 2021 13:48

Mam TIDAL pres PayPal a strhava si kazdy mesic tu stejnou castku v den kdy, jsem si tu sluzbu aktivoval. PayPal si nic navic nestrahava a moznost delsiho predplatneho jsem nenasel, jen nejake affiliate programy.
gondek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 10. 9. 2021 13:54

U mě si třeba strhávali přímo z účtu a počítám, že výhodněji, než PayPal, který nemá zrovna nejlepší kurz.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 10. 9. 2021 17:45

Souhlasím s tím, že PayPal nemá dobrý kurz. Částka je strhávána jednou měsíčně.
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 10. 9. 2021 19:41

Děkuji za informace. U mě je na prd to, že mě transakce kartou (zadání karty jako platební metody) byla u všech pokusů blokována bankou z výše uvedených důvodů, takže mě nezbylo nic jiného, než zvolit PayPal. Na druhou stranu po mě chce TIDAL 447,- za Family (cena je oficiálně uvedená na stránkách TIDALu v CZK) , tak pevně doufám že to tak bude. Nicméně 7.10. uvidím (teď mě běží první "trial" měsíc a vše funguje bez stržení peněz)...
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leops 11. 9. 2021 11:11

Od loňského listopadu platím kartou ČSOB. A každý měsíc si Tidal strhne peníze.
Leops
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 11. 9. 2021 11:18

Už několik let si Tidal každý měsíc strhne z mého účtu pár drobáků. Nastaveno jednou, nikdy žádný problém.
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod muchacho 12. 9. 2021 09:44

Bankou ČSOB mě bylo řečeno, EU směrnice PSD2 ohledně zabezpečení transakcí u nás platí od začátku tohoto roku a protože TIDAL na to prdí, tak nezbývá jiná možnost, než PayPal. Pokud máte platební kartu zaregistrovanou dřív, tak to šlo, ale od začátku roku už pravděpodobně ne. Možná ještě záleží na bance...? Pro zajímavost, má někdo zaregistrovanou kartu pro platby TIDAL po začátku tohoto roku?
Audirvana->RME ADI-2 DAC->Neumann 2*KH150+1*KH750/NDH30 BE
Audirvana->TOPPING E30->iLoud Micro Monitor
UAPP->TOPPING D10s->EUFONIKA H5M->Senn HD660S2
UAPP->TOPPING DX3 Pro->xDuoo TA-26->Senn HD650
xDuoo TA-10R->Senn HD600
muchacho
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků