Kde pořídit solidní SACD hudební disky

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 10. 2021 15:45

čau kluci,
nevěděl jsem, kam tenhle dotaz zařadit ... admin ať prosím promine nebo přesune jinam.
- chtěl bych zkusit poprvé v životě hudbu z SACD disků, určitě tady budou mezi vámi
pravidelní posluchači SACD - můžete mi prosím poradit solidní obchod s tímhle artiklem ?
( nejlépe přes internet )
- zakoupil jsem starší přehrávač Denon DVD 2900 v solidním stavu, snad to půjde ;-)
- díky všem za příspěvky
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 5. 10. 2021 20:05

https://www.musicrecords.cz/catalogue/s ... aram=title

Tímhle bych začal. To je naprostá povinnost.
https://www.musicrecords.cz/catalogue/h ... arms-sacd/

Tady si můžeš něco zdarma stáhnout v DSD kvalitě
http://www.2l.no/hires/index.html?
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 10. 2021 20:32

;-) díky moc, mrknu na to, hodnej :tleskani
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 5. 10. 2021 20:43

jardadts píše:Tímhle bych začal. To je naprostá povinnost.
https://www.musicrecords.cz/catalogue/h ... arms-sacd/

ježyšmarjá jen to ne. Vydání tohohle alba na SACD z roku 2005 (přesně tohle na který odkazuješ) je snad to nejhorší a nejhůř hrající vydání Brother in Arms, který kdy vůbec vyšlo, viz:
https://dr.loudness-war.info/album/view/167147
Otřesnost. Tohle vydání skutečně nelze doporučit, naopak, před tím je potřeba varovat - tohle rozhodně nekupovat.

Když Brothers In Arms na SACD, tak tohle vydání do MFSL z roku 2013:
https://www.musicrecords.cz/catalogue/h ... sacd-mfsl/
https://dr.loudness-war.info/album/view/73049
https://www.discogs.com/release/5016061 ... rs-In-Arms
To je naopak skvělý vydání s paradáním zvukem.

Že je něco na SACD ještě neznamená, že je to automaticky skvělý, pozor na to. Na SACD vycházejí kvalitní vydání alb se špičkovým zvukem, ale stejně tak na SACD vycházejí nekvalitní vydání alb s mizerným zvukem, v tomhle oproti jakýmukoli jinýmu nosiči není SACD žádná výjimka.

Jinak ale.... kde shánět SACD? Kdekoli kde mají to daný konkrétní vydání který zrovna sháníš. Naše domácí eshopy jako je zmiňovaný musicrecords.cz, ale hlavně discogs.com, ebay, amazon, prestomusic.com, jpc.de atd., atd.
anonymni

Odeslat příspěvekod kalimero73 5. 10. 2021 21:43

-- 05 říj 2021 21:45 --

pro mě je to objevování nového, trošku pozdě až v 48 letech - ale lepší pozdě, než nikdy ��
Díky moc za nasměrování kluci
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Houbičkar 6. 10. 2021 06:08

Ono i to samotné přehrávání discu na DVDčku oproti kvalitním SACD playeru bude setsakra rozdíl, byť by bylo "dýfko" pouze v roli transportu....bacha na to! To je pak lepší klasický cédo na slušnym cd přehrávači...
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2021 07:45

S SACD přehrávačem v roli transportu to není tak jednoduchý. Poslat DSD přes digitální výstupy umí jen některý už poměrně drahý přístroje. Naprostá většina SACD přehrávačů (i DVD/Blu-ray přehrávačů, který umí přehrávat SACD) neumí poslat DSD přes digitální výstupy, takže je nelze používat jako pouhej transport, ale musí se používat jejich vlastní vestavěnej DAC a tudíž je ke hraní SACD nutný používat jejich analogový RCA výstupy.
A tohle je případ i toho DVD přehrávače Denon DVD 2900, kterej má kalimero73, ten neumí poslat DSD přes digitální výstupy, takže pokud na něm chce kalimero poslouchat SACD, musí ho připojit analogovýma RCA kabelama rovnou do zesilovače, jinak si SACD neposlechne. Leda tak by si poslechnul hybridní SACD, ale jen jejich CD vrstvu, ale to pak nemá moc smysl ty SACD kupovat a utrácet za ně.

A že je lepší CD na slušným CD přehrávači než SACD v DVD/Bluray přehrávači? To nelze takhle jednoznačně říct, mnohem víc totiž zálěží na masteringu/remasteringu, zkrátka na tom jak kvalitně budou hrát daný konkrétní vydání alb, který bychom takhle porovnávali. Mastering/remasternig totiž udělá monem větší a podstatnější rozdíly než jaký jsou mezi SACD a CD, nebo mezi DSD a PCM. V některých případech tak zvítězí CD v CD přehrávači a v jiných případech zvítězí SACD v DVD/Blu-ray přehrávači.
anonymni

Odeslat příspěvekod kalimero73 6. 10. 2021 08:18

Hele kluci, já to nechci nějak hrotit ;-) ... bude to zapojený přesně jak píše L.U.K., přes výstupní cinche
do zesíku ( mám tady v UK Marantz PM 5005 a Cambridge Audio CXA60, k tomu 2-pásmovky Monitor Audio Silver RX1 ) ... takže 2-kanálovej poslech v malým pokojíku + lepší sluchátka ( Fostex TH-610 ) - prostě to chci vyzkoušet no. Ten Denon bude propojenej i s telkou, takže někdy mrknu i na DVD s filmem nebo hudbou.

Hodně čtu tady v UK fóra a recenze na starší komponenty a ten Denon DVD 2900 by neměl bejt úplně tuctovej
přehrávač, ale už je poměrně starší ( dost :-)) ) - pořídil jsem ho na zkoušku za 69 liber, takže pokud to nebude zvukově "wow" proti poslechu CD, nic se neděje - spíš jsem zvědavej, jakej tam bude rozdíl, jestli to bude k lepšímu - hlavně jestli tam nějakej rozdíl uslyším :-D

Když bych se do poslechu SACD zamiloval :D , můžu potom pořídit domů něco echt solidního.
( je teda pravda, že ty ceny SACD-ček nejsou úplně zanedbatelný )

Vlastně tady pořizuju samý starší jetý komponenty, nic novýho a drahýho, na to je Ebay hodně dobrej,
výběr je v rámci UK opravdu velkej - akorát občas člověk natrefí na nepoctivce, ale za ty peníze to zas tak nebolí, mnohem horší by bylo zkoušet to takhle za plnej céres :-D (v aukci se dají koupit někdy slušný mašinky i třeba za 1/10-tinu ceny ... vše téměř bez záruky, v lepším případě 14 - 30 dní.)
Takže asi tak 8-)

Děkuju vám kluci za vaše postřehy, dost mi to pomáhá, zase se něco malinko přiučím, proti většině z vás
jsem " lojza - amatér " :-D
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2021 08:23

Naprostá většina SACD má digitální výstup záměrně blokovaný z důvodu autorských práv.
Často se to řeší alternativním firmware pro tyto přístroje.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kalimero73 6. 10. 2021 09:03

Ještě se zeptám úplně laicky, páč o tom opravdu skoro nic nevím - jaký typ SACD kupovat ideálně pro dvoukanálový poslech, nějak se to dělí na hybridní SACD a ty ostatní ?
Má to nějaký vliv na poslech, jestli je SACD hybrid vícekanál nebo jen stereo ?
Taky aby to přehrávací mašinka rozlouskla ;-)
Můžete mi to prosím někdo vysvětlit ? Díky moc.
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 10. 2021 09:27

SACD je vícevrstvej disk a každý SACD obsahuje základní SACD vrstvu, neboli zvuk v DSD a ve stereu, tedy 2.0 (ještě jsem se snad nesetkal s SACD který by neobsahovalo stereo DSD vrstvu). Kvůli tejhle DSD 2.0 vrstvě se SACD ostatně kupujou. Pokud má SACD jen jednu vrstvu, je to vždy tahle SACD vrstva a takovým SACD se říká "single layer."
Pokud má SACD více vrstev, tak se označuje jako hybridní SACD a takový SACD opět vždy obsahuje jak tu SACD vrstvu (stereo DSD), tak ale může obsahovat i multikanálvou (5.1) vrstvu ve kterej je zvuk opět v DSD, a může taky obsahovat i obyčejnou CD vrstvu, ve kterej je zvuk v PCM 2.0, jako na každým klasickým CD.
Hybridní SACD obsahující CD vrstvu dokáže přehrát jakejkoli CD přehrávač nebo optická mechanika v PC atd., prostě cokoli co dokáže přehrát obyčejný CD, to umí přehrát i hybridní SACD obsahující CD vrstvu. Ale v takovým případě dokážou daný přístroje a mechaniky přehrát jen a pouze právě tu CD (PCM) vrstvu, ty dvě DSD vrstvy už CD přehrávače ani optický mechaniky v PC vůbec nevidí (a proto taky vůbec nedokážou přehrávat single layer SACD).
Tvůj DVD přehrávač dokáže přehrát všechny vrstvy, jak SACD (stereo DSD), tak multikanálovou DSD vrstvu i CD vrstvu v PCM, můžeš si to přepínat jak chceš. Multikanálovou vrstvu ti to downmixuje na stereo.
Naposledy upravil anonymni dne 6. 10. 2021 09:47, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod kalimero73 6. 10. 2021 09:38

Paráda L.U.K.-u, děkuju ti za vysvětlení, jasně a srozumitelně řečeno :tleskani

... a teď už zbývá jen nějaký SACD-čko s hudbou, kterou mám rád, objednat ;-)
Stereo: MA Silver RX6+NAD 317+CA Azur 640C+Technics RS-BX646 <> Home Cinema: Panasonic OLED TX-65FZ800E+Panasonic DP-UB824+Zidoo Z9S+Denon AVR-X3200W+5.0 Canton Ergo 1002 DC, Ergo CM 52, Ergo 32 DC <> Prodej: Heco Music Style 500+VP102+VP302
kalimero73
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 6. 10. 2021 16:06

L.U.K : mám to doma a hraje to velice dobře . Komukoliv to pustím tak je nadšený ,proto bych nevolil příměry jako otřesné apd. Samozřejmě může být i lepší verze a rád bych si jí poslechl. Vždy je co vylepšovat . Mé hodnocení je na 5.1 mix .Chtěl jsem zkusit i stereo ,ale nevím jak ho aktivovat ,mě to nabízí jen 5.1. Vyzkoušel jsem všechny tlačítka jako audio,menu,top menu a žádná volba zvukových stop se mi nenabízí.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 6. 10. 2021 19:23

Ví někdo, zda se dá dnes koupit nový SACD přehrávač, který má DSD výstup, a navíc je “úzký” ? (nechápu, proč většina přehrávačů je tak širokých, dle mého názoru to pouze úplně zbytečně zabírá místo ..)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 10. 2021 19:45

Já mám obavy, že snad nikde. Je to záměr skrz pirátství. Pokud z toho jde dostat digitální signál, bývá to často přes HDMI, ale netuším, jestli je to formát AES.

-- 6. 10. 2021 20:52 --

Tohle má digitální výstupy, ale co z toho leze netuším:
https://www.salonydenon.cz/cd-prehravac ... nYQAvD_BwE
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků