Jak dovézt z Číny svou vybranou přepr. společností bez DPH?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 8. 11. 2021 16:22

Ahoj,

v Číně jsem našel zajímavý kousek, kterým bych si chtěl udělat hudební radost. Jelikož není úplně "za hubičku", nechci ho posílat přímo do ČR standardním, blíže nespecifikovaným způsobem za necelé 2 USD, protože tam asi nebude možnost sledování zásilky pomocí jejího čísla, o tom, že by to byla doporučená zásilka ani nemluvě.

Naše jsem firmu, která poskytuje virtuální adresu v Číně, na kterou bych si nechal balíček poslat. Odtamtud by ho dopravila mnou vybraná přepravní společnost do ČR. Jenže v takovém případě je prodej v Číně zatížen DPH ve výši 17%, protože "první adresa příjemce" je v Číně. Tím tato varianta pro mne ztrácí smysl, protože se mi nechce platit 2x DPH (tzn. podruhé při dovozu sem do ČR)

Hledám přepravní společnost, která by balíček, adresovaný přímo na mou adresu v ČR, vyzvedla přímo u prodejce v Číně a přepravila ho sem. Zatím se mi nepodařilo žadnou najít.

Byl někdo z vás v podobné situaci? Jak se vám to podařilo vyřešit?
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod tenzor 7. 12. 2021 00:26

Nejsem si jistej, že tomu dobře rozumím. Vždyť i kdejakej krám z alíku mi dneska pošlou prostřednictvím DHL, když si to zaplatím. Pokud to není za hubičku, ale prodejce to neumí/nechce poslat prostřednictvím některého ze zavedených dopravců, nekupoval bych to.
tenzor
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků