Propojení TV s BT reproduktorem

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aurum 20. 1. 2022 16:27

Zdravím, chci poprosit o radu.
Mám Smart TV a reproduktor JBL Flip 5, u kterého konstruktéři vypustili drátové připojení přes jack 3,5. Chci poslouchat koncerty, aby audio vycházelo z JBL. Jak to udělat? Mohu propojit PC nebo NTB s televizí HDMI kabelem a přes BT posílat zvuk do JBL , je to jedna z ověřených možností. Slyšel jsem pak o nějaké krabičce Chromecast prostřednictvím Wifi a mobilu. Ale já se ptám, jestli existuje ještě jiná možnost. Třeba koncert nahraný na flešce a jestli jde přinutit TV spojit se s reproduktorem prostřednictvím BT. Lze něco vymyslet nebo je nutné spokojit se s dlouhým HDMI kabelem přes půl obýváku? Děkuji.
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod tesarpa 20. 1. 2022 16:33

Moderní TV umí samy vysílat BT, takže se do toho nic dalšího zapojovat nemusí, stačí spárovat reproduktor s TV. Bohužel, když jsem zkusil svému nahluchlému otci dát BT sluchátka, ukázalo se, že zpoždění audiosignálu vůči obrazu bylo dost brutální. Ale třeba to jen má ten konkrétní model TV blbě a u jiné to bude OK. Zkoušeno na Panasonicu asi 3 roky starém.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 20. 1. 2022 16:37

Mám nějaký krám televiti TV Technika 108 cm, starou snad 4 roky. Nevím, jak propojit telku s reproduktorem přes BT, nějak mi to snad v menu uniklo.
edit: to zpoždění cítím i při přehrávání z PC přes HDMI a BT zvuk.
Naposledy upravil aurum dne 20. 1. 2022 16:54, celkově upraveno 1
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 20. 1. 2022 16:53

Koukám, že to by měla být nějaká telka od Tesca, napiš přesný model, aby se daly najít specifikace, jestli ta telka vůbec BT má.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 20. 1. 2022 16:56

Ano, as to bylo kupované zTesca. Technika t43FHD-170st2
edit: Ani manuál k tomu nemohu sehnat. Měl jsem starou 96cm Philips, dcera se zbavovala té Technika, tak jsem ji vzal na zkoušku. Jak to nepude, tak pude z domu a já začnu procházet obchody s LG a Samsungama :-)
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 20. 1. 2022 17:11

https://www.manualslib.com/manual/10246 ... =28#manual našel jsem akorát k tomuhle modelu a ten BT nemá, vzhledem k tomu, že to je nějaká lowcost značka Tesca, nevím, jestli to vůbec někam dávali.

http://www.turuta.md/service-manuals.ph ... rch=Search - tady se to tváří, že ho mají, ale chce to registraci

Našel jsem pár inzerátů, kde prodávali buď tu telku, nebo desku z ní, tak bys je mohl zkusit kontaktovat, jestli by Ti neporadili (ten s tou deskou by se v tom mohl vyznat), ale pokud jsi nikde v Menu nenašel volbu na bluetooth, tak si myslím, že je to zbytečné.

https://aukro.cz/full-hd-led-televize-t ... 6998848344

https://aukro.cz/mainboard-vestel-17mb1 ... 6980294437
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aurum 21. 1. 2022 01:33

to eviljack: Díky moc za informace. Když jsem s tím čaroval přes YouTube, na chvilku mi myška jela. I když sekala, usoudil jsem, že BT asi má. Pak jsem se to chtěl vyzkoušet ještě jednou s prodlužovákem, aby čidlo bylo pro myš viditelnější, ale nic nereagovalo. Ještě zkusím...
aurum
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 1. 2022 09:02

To bys ji musel najít přes telefon v dostupných zařízeních. Teď nevím, jestli si rozumíme, jestli jsi tam dal adaptér od myši do usb, tak to je většinou radio, ne bluetooth.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tesarpa 21. 1. 2022 11:58

Určitě existují BT vysílače, které mají na vstupu optiku - osobně jsem je nezkoušel, jen tuším, že je dělá např. FiiO, ale to bude možná zbytečně drahé. Na Alíkovi se jistě najou i nějaké za pár stovek. Doufám, že ta TV má aspoň optický výstup. Jestli ne, tak se to dá extrahovat z HDMI ARC, ale je zase nějaká další krabička. Teoreticky by to mohla umět jedna všechno, ale není to obvyklé.
tesarpa
Junior

Odeslat příspěvekod aurum 22. 1. 2022 14:48

Tak myš a klávesy jsem rozchodil. Fungují jen na YT, ale jak píše eviljack, nebude to asi BT, ale rádio. V celém menu není zmínka o BT. Tím pádem repro JBL nerozchodím. Konstruktér, co odňal z celkem slušného přístroje jack 3,5, by zasloužil do elektronického pekla. Nezbývá než HDMI kabel mezi PC (NTB) a televizí, zvuk pak mezi PC a JBL přes BT. Chjo... :-)
aurum
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků