DR0 - Peklo už je tady !

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tabler 9. 2. 2022 15:33

V prvním odstavci ti nemůžu nedat za pravdu. Je pravda, že market share nesleduju a 2 % Tidalu mě překvapila.

U labelů je to taky hodně o výběru interpretů... Navíc vybíráš ty neúspěšné či okrajové a pomíjíš ostatní... Namátkou Decca, Reference Recordings, Deutsche Gramophon, Chesky Records atd. To zavání silným názorovým biasem.

A osobně si nemyslím, že skupina, která prodala stovky milionů alb, by kvalitního remasteru prodala jen tisíce či desetitisíce. Ta kapela je stále živá, je to celosvětová legenda a vlna nostalgie je / byla vidět na každém beznadějně vyprodaném koncertě...

Ale je to jen věštění z koule, jak tvé, tak mé a mohli bysme o tom názorovat donekonečna.
IsoTek V5 Aquarius - Lumin T2 - Benchmark LA4 - Benchmark AHB2 - KEF R11 - REL S 510
kabeláž IsoTek, Audioquest
Tabler
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 9. 2. 2022 15:55

Pockej, jak neuspesne a okrajove? MFSL a Audio Fidelity vydava remastery popularnich alb, kterych se prodali miliony kusu a presto v jejich nakladech to jsou tisice, maximalne desetitisice, protoze takovy je o to proste zajem. Naopak ty uvadis priklady labelu, ktere jsou v tomto kontextu okrajove. Chesky ma pouze a jen okrajove interprety, ktere nikdo nezna. Ty ostatni jsou zase predevsim zanry, kde zase problem s loudness a DR tolik neni (klasika, jazz, apod.). Pokud tedy mame od neceho odvozovat jaky by byl potencialni zajem o kvalitnejsi nahravky popularnich, neokrajovych interpretu a zanru, tak moc lepsi priklady nez MFSL a Audio Fidelity nenajdes.

A odvozovat zajem o kvalitni nahravky s vysokym DR podle navstevnosti koncertu je nesmysl, kdyz naprosto drtiva vetsina tech navstevniku koncertu tohle neresi, nebo je ani nenapadne to resit. Proste zapnou Spotify a jedou. V tom zadna korelace neni.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tabler 9. 2. 2022 16:05

Yiakubou píše:A odvozovat zajem o kvalitni nahravky s vysokym DR podle navstevnosti koncertu je nesmysl

Souhlasím, proto nic takového nepíšu..... Ach jo :-).
Zbytek je v podobném duchu záměrného nepochopení a kroucení. Smysluplnost takové diskuse je nula.
IsoTek V5 Aquarius - Lumin T2 - Benchmark LA4 - Benchmark AHB2 - KEF R11 - REL S 510
kabeláž IsoTek, Audioquest
Tabler
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 9. 2. 2022 17:30

Promin, ale nechapes a prekrucujes akorat ty. Kdyz misto nejake diskuze s argumenty vyplodis tohle, tak to opravdu smysl nema.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gildintor 11. 2. 2022 15:23

Ahoj, o Hi-Fi se zajímám přibližně rok. Tohle téma se stalo mým velkým koníčkem. Začínal jsem ale od úplné nuly (výbava a hlavně znalosti). Od úplného začátku jsem měl sen o hudbě z vinylu. Pozvolna se k tomu blížím. Píšu to aby tu na mě někdo neútočil kvůli mým hloupým dotazům :)
Všiml jsem si, že verze alba, která vyšla na vinylu má převážně dost dobré DR.
Asi záleží velmi moc na celém poslechovém systému a hlavně vkusu posluchače ale moje domněnka je, že stejné album vydané na CD a na Vinylu by z Vinylu na stejném zesilovači a reproduktorech mohlo znít líp.
Mohl by mi tu někdo nějak trpělivě popsat své osobní zkušenosti? Zkoušel tu někdo porovna doma na své technice Vinyl vs. jiný zdroj stejného alba?
Díky moc
gildintor
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 6. 2022 17:19

Neviem, ci to tu uz niekde bolo, ale nahodou som natrafil na toto video v style LoudnessWar For Dummies: https://youtu.be/yB7W5Gin9v0
Naposledy upravil _daRK dne 10. 6. 2022 18:45, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 10. 6. 2022 18:37

Petice za zastavení Loudness War je skvělá věc, ale normalizace hlasitosti není řešením problému Loudness War, to je čirej nesmysl. Posluchači vždy měli a mají možnost volby jakou hlasitost si nastaví. Že se srovná hlasitost všeho na streamovacích službách, aby jako už nebyl vyvíjenej tlak na zvukaře, vydavatelství a streamovací služby aby dělali hlasitý nahrávky je nijak nedonutí aby dělali nahrávky s vysokým DR, to spolu jaksi nijak nesouvisí. Leda pak řeknou, že dál dělajjí nahrávky s nízkým DR ve jménu normalizace hlasitosti, aby nebyly v tej hlasitosti moc velký výkyvy a hlasitost tak byla pořád stejná. >:-(
anonymni

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 8. 2022 20:10

Zaujímavý link k téme: https://zive.aktuality.sk/clanok/k5MAkM ... u-skladbu/
Snáď to nevyvolá emócie, ale pomôže zorientovať sa menej zorientovaným :-)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 31. 8. 2022 21:15

Bravo :tleskani, článek perfektně naplněnej nesmyslama a překrucováním. Prej že Loudness War vrcholila v roce 2000? :tleskani A že existovala do roku 2010 a teď už má být jako po ní, jo? A proč pořád vycházejí neposlouchatelný zprasený nahrávky s DR4 jak na běžícím pásu jedna za druhou? Proč těch posledních dvanáct let vychází hudba úplně stejně, a mnohdy dokonce ještě víc zmrvená než do toho roku 2010? Proč v posledních cca 3 až 5 letech začínají být čím dál častěji neposlouchatelný už i LP desky, který i v průběhu Loudness War hrály často alespoň o něco líp než digitální vydání? Normalizace hlasitosti je řešení problému Loudness War? To je doslova výsměch. Normalizace hlasitosti dynamiku nijak neovlivňuje, jen srovnává celkovou hlasitost skladeb, tichý skladby zesílí a hlasitý zeslabí, bez ohledu na dynamiku, je to jen regulace hlasitosti nic víc, dynamickej rozsah zůstává pořád stejnej ať hlasitost normalizujeme nebo ne.
A že všichni bez výjimky si vyberou vždy a ve 100% případů hlasitější nahrávku? I skuteční hifisti, audiofilové a nadšenci do hudby? Ti kteří vědí co je to Loudness War a chtějí poslouchat hudbu kvalitně? Výborně, takže všichni kdo o tejhle problematice skutečně něco vědí, poznají kvalitní zvuk a kvalitní nahrávky a chtějí hubu poslouhcat kvalitně, jsou vzduch, jejich existenci jsme právě úspěšně popřeli :tleskani.
Další z řady klamavejch PR článků, aneb jak opít lidi rohlíkem a nabulíkovat jim, že Loudness War, která hudbu zabila a zabíjí, už skončila a už tudíž není co řešit a všichni by měli poděkovat streamovacím službám za záchranu :tleskani. Paráda.

Bez nějakých emocí, prosím každýho méně zorientovanýho v problematice Loudness War, kdo o ní chce něco zjistit atp., neberte tenhle nesmyslnej článek vážně a nezorientovávejte se podle něj. Loudness War neskončila ani není na ústupu, Loudness War bohužel pořád jede na plný obrátky a streamovací služby nic nezachránili a nic nezlepšili. Normalizace hlasitosti není řešení problému, to je prachsprostá lež, nic víc. Řešením problému by bylo, kdyby se začal mastering/remastering dělat jinak - kvalitně, ale to se i přes tu normalizaci hlasitosti na streamovacích službách, která by jako nápravě masteringu/remasteringu měla údajně přispívat a napomáhat, stále neděje, stále vycházejí zmršený nahrávky jedna za druhou a dokud tomu tak bude, tak se nic nezmění a dodatečná normalizace hlasitosti na už hotových a zmršených nahrávkách s tím nic nezmůže. Normalizace hlasitosti jen srovnává hlasitost jednotlivých nahrávek, dynamickej rozsah nezvýší a zvukovou kvalitu nahrávek nijak nezlepší.
anonymni

Odeslat příspěvekod _daRK 31. 8. 2022 22:19

L. U. K., dokážeš ty akceptovať aspoň svoj vlastný názor alebo aj ten ťa vytáča do vývrtky? :-D
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod muchacho 1. 9. 2022 04:58

Když už článek, tak možná tento?
http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidi ... a-do-pekel
Jinak souhlas s L.U.K.em, ten článek je opravdu plný nesmyslů. Už když autor článku vypsal seznam některých "umělců" (DR peklo jménem Robert Burian, Ego, Majk Spirit, ale každému podle chuti), s jejichž vydavatelstvím spolupracuje, tak mě lezly oči z důlků. Já streamuju Tidal a Qobuz a konkrétně u Tidalu je to opravdu jen o normalizaci celkové hlasitosti a NE o dynamice nahrávky! Mám dokonce dojem, že vydavatelství "dodávají" do streamovacích platforem předně vydání alb právě s horším DR. Jsou ale světlé vyjímky, které je radost poslouchat. U Qobuzu je situace jiná, tam se preferují spíš ty lepší verze alb, ale když lepší není, tak je tam to, co je dostupné, nicméně převažuje to lepší.
Naposledy upravil muchacho dne 1. 9. 2022 05:34, celkově upraveno 1
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 1. 9. 2022 05:22

_daRK: Můj názor je můj, nevím proč by mě měl vytáčet. A obecně mě to nevytáčí, možná to tak vypadá, ale ne. Já mám prostě jen rád hudbu a když se lidem cpou do hlav takovýhle nesmysly o Loudness War, tak je uvedu na pravou míru.

muchacho: Jo, to je jiná, to je starej známej článek, jeden z mála o Loudness War, kterej stojí za to.
anonymni

Odeslat příspěvekod Duddits_cz 1. 9. 2022 07:59

muchacho píše:Když už článek, tak možná tento?
http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidi ... a-do-pekel


Dobrý článek, díky.
Yamaha R-N803D + Cabasse Jersey MC170
Duddits_cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 1. 9. 2022 08:19

L.U.K. píše:_daRK: Můj názor je můj, nevím proč by mě měl vytáčet. A obecně mě to nevytáčí, možná to tak vypadá, ale ne. Já mám prostě jen rád hudbu a když se lidem cpou do hlav takovýhle nesmysly o Loudness War, tak je uvedu na pravou míru.

Ja ti tvoj názor neberiem, mne článok dával zmysel a rád sa dozviem aj proti argumenty, veď o DR vieš asi viac ako ja. Ale ten tvoj agresívny macho štýl voči všetkému, čo nie je v súlade s tvojim presvedčením je na zamyslenie. Ale na fóre je to poslednú dobu taká móda. Kedysi sa tomuto hovorilo diskusné fórum, ale už je to skôr iba fórum.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 1. 9. 2022 11:22

Zaujímavý link k téme: https://zive.aktuality.sk/clanok/k5MAkM ... u-skladbu/

pardon, ale ten článek je neuvěřitelný blábol (měla by varovat už fotografie autora), tady si říkám starou hlášku: buď byl blbej nebo navedenej..
ZdenekJR
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků