equalizer do pc Windows 11

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2022 15:18

Určitě zkus, za to nic nedáš. Že někdo neslyší rozdíl, nedocení to, nebo nemá odpovídající poslechový řetězec jeho problém.
Fabia taky nestačí každýmu....
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 26. 6. 2022 16:33

Zbožňujem tieto hifisticko-megalomanské narážky.
Ak niekto nevyhovuje "vašej triede" tak podľa vás nie je hoden ničoho !!
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2022 17:43

Já zas zbožňuju řeči typu když je něco zbytečnýho pro mě, je to zbytečný pro ostatní. Uživatel chce vyzkoušet pořádný player, který má integrovaný Tidal a Qobuz a současně EQ a ty mu doporučuješ Foobar2000. Už má Foobar pluginy pro tyto streamovací služby?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 26. 6. 2022 18:39

Čítal si vôbec ten príspevok na ktorý som odkázal?
Asi sotva, pretože o streaming cez Foobar ako taký tam vôbec nešlo.
Takže nabudúce ak už sa rozhodneš dakoho postoj posudzovať tak si aspoň daj tú námahu a prečítaj si to o čo v odkaze šlo !
Mne je jedno kto čo a koľko za čo dá, nie sú to moje vynaložené prostriedky.
Foobar supluje iba možnosť využitia vlastného EQ. Ako prioritný je tu stále Tidal player priamo vo Windows.
Áno je to trosku krkolomnejšie, ale je to zadarmo a funguje to.
A mimochodom nikomu nič nevnucujem a stále si stojím za tým svojím, že je to zbytočnosť.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2022 18:57

Ok, máš pravdu, omlouvám se, nečetl. Je podobné řešení i pro Qobuz?
Můžu si třeba poskládat playlist z věcí na streamu a disku současně?
Podobná řešení, jak popisuješ jsem prováděl před léty, kdy jsem měl na PC linux a bavilo mě to. Dnes upřednostňuju řešení na klíč, už nemám na podobné experimenty chuť a hlavně čas. Ale samozřejmě nic proti, příznivce si to určitě najde a je fajn, že to sem dáváš. Pouze toto řešení bohužel nemá ten zvuk Audirvany, což může někomu vadit. Já slyším celkem velký rozdíl i v Audirvaně 3.5 a Audirvaně Studio, ve prospěch Studia, byť mám v obou případech nastavený upsampling stejně a v obou případech se využívá algoritmus SoX. Ne nadarmo je tento player tak oblíbený si myslím.
Ještě k těm nárokům na hardware. Nevím jak na Windows, ale u MacOS je součástí Audirvany tzv. systémový optimizér, kdy se dá nastavit Audirvaně absolutní priorita CPU i RAM když hraje, zablokovat detekci nových zařízení na portech, indexování souborů na disku a vše ostatní, co může negativně ovlivňovat zvuk z důvodu zátěže počítače.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hifionania 26. 6. 2022 19:49

Quobuz nemam takze sa k nemu neviem vyjadrit.
Foobar je tu iba vo funkcii monitoringu pomocou pluginu ktory sluzi na funkciu record.
Samozrejme tym padom sa daju vyuzit vsetky dostupne pluginy ktore Foobar obsahuje.
Cize upsampling, pripadne aj archivacia hudby priamo z Tidal, EQ atď.
Ale zas to chce tak trochu "hračičku" a venovat sa tomu.
Pokial Quobuz dokaze odoslat signal cez virtual audio cable (co by nemal byt problem) tak Foobar urcite nebude mat ani s nim problem.
Akekolvek dalsie funkcie ako je tvorba paylist z disku a streamingu sucastne Foobar nedokaze, nakolko tento funguje iba ako "transport" cez virtual audio cable pomocou pouziteho pluginu vo Foobar.
Oblubenost Aurdirvana nespochybnujem. Svojho casu som skusal aj plateny https://www.signalyst.com/
Urcite to bol dobry soft, ale opät dost narocny na system ako taky.
Ja sam nemam problem za tieto software zaplatit, ale vzhladom k ich vyuzitelnosti a frekvencii pocuvania hudby su to pre mna osobne vyhodene peniaze. A dalej investovat a sofistikovat zostavu sa mi nechce.
Sam sa vraciam k pevnym mediam ako CD ci MC. LP ma uz tolko nelaka, hlavne kvoli zvysenej udrzbe a cistote ktoru treba vynalozit na to aby posluchac daco z toho mal.
A navyse v com mne Foobar maximalne vyhovuje a co som u inych programov nedokazal suplovat je radenie priecinkov tak ako ich mam na disku.
Vyhovuje mi aspon pre mna jeho jednoduche a navykove ovladanie. Co samozrejme inym vyhovovat nemusi hlavne ak sa daju ine programy ovladat na dialku.
A navyse Foobar je stale dost oblubeny aj ked je na 4. "bramborovom" mieste
https://fixthephoto.com/best-hi-res-aud ... tware.html
https://www.makeuseof.com/tag/best-wind ... res-audio/
Samozrejme je to najskor virtualne a nahodne miesto no stale si drzi svoje miesto medzi hires prehravacmi.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 26. 6. 2022 19:55

Kluci psal jsem několikrát, zkuste Daphile, nic za to nedáte a budete překvapeni jak to šlape. Hlavně žádné Widle.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 26. 6. 2022 20:33

Nevie SACD ISO
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 26. 6. 2022 20:34

bessinka: Já jsem na linuxu strávil asi dvacet let (na desktopu), takže o tom systému něco málinko vím. Je to fajn, bohužel až na některý software. Na hudbu jsem používal Audacious, dobrý nastavitelný přehrávač, bohužel se tehdy nedal ovládat přímo z klávesnice (myšleno play/pauza/skákání) a designem zatvrdl někde v polovině devadesátých let. O nějakých metadatech a podobně nemohla být ani řeč, ale třeba je to dnes jinak? Hodně podobně vypadá HQPlayer od společnosti Signalist, který zmiňuje hifionania, včetně šíleně zastaralého UI. Ten má naprosto nejlepší zvuk, co jsem slyšel, neskutečná nastavení převzorkování, ale jednak je sám o sobě velice drahý a druhak jeho kouzlo je až v jeho kooperaci s Roon (jehož cena je ještě nemravnější, než u HQ), kdy je prostředí Roonu, ale přehrávací engine HQ. To je asi nejlepší řešení, co jsem viděl a slyšel. Ale ta cena... A jeho prostředí je pro mě bez Roon nepřekousnutelné a ty hlavní funkce Roon bych nedocenil.
Jen tak mimochodem HQPlayer, alespoň na Macu nezatěžoval systém skoro vůbec, až mě to u tohoto playeru fascinovalo, takže těžko říct, proč hifionania přetěžoval systém.
Dodnes mě linux běží na několika specializovaných krabičkách a mám ten systém rád, protože dělá přesně to, co mu uživatel řekně aby dělal a na daném železe to dělá rychleji a spolehlivěji, než jakýkoliv jiný systém. Ale na desktop už to pro mě dnes není a já jsem zvyklý hrát z desktopu, stoprocentně mně to vyhovuje a nechci specializovanou mašinu na hudbu (byť vím, že po stránce HW by se na tom dalo vyřádit (lienární zdroj, stínění, USB bridge atd).
Takže taky unix, ale v mém případě Mac. Ale shodnu se s tebou v tom, že žádné Widle. Obstrukce typu ASIO na hudbu jsou v dnešní době děs a tím to teprve začíná.
Daphile neznám, tehdy jsem koketoval s Audiophile linuxem (možná je Daphile nějaký fork), ale s real-time kernelem a audio serverem Jack to byl na přehrávání hudby kanon na vrabce, hodný tak nasazení někde v malém nahrávacím studiu. A rovněž se všemi ctnostmi i problémy linuxu, byť věřím, že to dnes bude jinde, svět jde v tomto systému vpřed stomílovými kroky.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 6. 2022 12:50

Pratele,

uz je to asi mimo tema tohoto vlakna a toto tema by si zrejme zaslouzilo samostatne vlakno, ale kdyz uz jste to nacali - tak posledni dobou jsem se tomuto tematu pomerne dost venoval. Vzhledem k tomu, ze akustiku, repro, zesilovace a DAC mam vyresene, venoval jsem se zdroji hudby. A byt mam celkem slusny CD/SACD player, nechtelo se mi streamingu vzdat.

Dlouhou dobu jsem byl zastancem Roonu, jakozto reseni s asi nejlepsi funkcionalitou a UI na trhu a proklamovanou bit-perfect kvalitou prenosu. No, to platilo do te doby, nez jsem zacal porovnavat vuci digi vystupu z CD playeru a zacal zkouset ruzne moznosti streamingu. Zkousel jsem opravdu vsechno mozne - Roon, Audirvanu, Daphile, HQPlayer, ale hlavne Euphony.

Abych to zkratil - nejlepsi OS je Euphony. Skoncil jsem na setupu, kdy mam 2 NUC v pasivni skrini, oboji napajene linearne. Na jednom PC bezi Euphony v rezimu Stylus, ktery ovlada druhe PC, ktere bezi na Euphony v rezimu HQPlayer. HQPlayer to pak posila na NAA endpoint (Allo Digione Signature, rovnez napajene linearne). V podstate mam takto oddeleny server, renderer (player) a endpoint, coz je i zpusob, ktery vyuzivaji ty nejlepsi streaming reseni na trhu.
Lord Of The Streams - Two Towers.jpg

Rikam tomu Pan Streameru: Dve Veze :-D :-D :-D

Po vsem tom zkouseni muzu s jistotou prohlasit, ze na Euphony nic nema a vsem to doporucuji vyzkouset. Musel jsem se i vzdat Roonu, protoze zarazeni Roonu do retezce jakymkoliv zpusobem vzdy vedlo k horsi zvukove kvalite. Nevim proc, asi nikdo nevi proc, ale je to proste tak a rozhodne nejsem sam, kdy by takovou zkusenost mel. Staci si to doma porovnat. At uz Roon bezel na jednom PC, odkud se to rovnou posilalo na RAAT endpoint, nebo i pokud Roon bezel na jednom PC, odkud kontroloval HQPlayer bezici na druhem PC, ktery to posilal na NAA endpoint. Proste vzdy kdyz v retezci byl Roon, bylo to horsi. Nejlepsi je proste Euphony. Nevim, jak to ty kluci chorvatsky delaj, ale je to tak. Opravdu doporucuji vyzkouset. 30 denni trial je zdarma, staci stahnout image, nahrat na USB flashku a z ni nabootovat. Stavajici instalace na internim disku se to nedotkne. Momentalne bezi Euphony v4 beta, ktera uz je dost vyladne a v nasledujicich dnech by to melo vyjit naplno.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 6. 2022 13:05

O Euphony jsem nikdy neslyšel, ale předpokládám další specializovaná distribuce linuxu.
Řešení celkem nelevné jak po stránce SW, tak po stránce HW.
Na kolik to bez pračky přišlo? Minimálně na 30, co?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 6. 2022 15:47

No ta moje sestava je takova maximalisticka, takze vic - odhadem tak 60-70. Ale ja si s tim hraju a zkousim, kam az se takhle muzu dostat. To ale neni vubec nutny. Na Euphony staci obyc PC, jako na cokoliv jinyho. Myslim ze to ani nema nijak zasadne omezeny HW naroky. Pokud mas DAC s dobre udelanym USB vstupem, tak HQPlayer, linearni napajeni, druhy PC, atd. to uz jsou jen veci navic. Jo, licence pak stoji 300 EUR s dani, ale dle meho to je cena zcela opodstatnena, podobne jako treba cena HQPlayeru.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 27. 6. 2022 19:18

Samozřejmě bude na Euphony stačit obyč. PC, ale zcela opodstatněná cena může být jedině s odpovídajícím zbytkem sestavy. Jinak trochu luxus.
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 27. 6. 2022 19:38

No ono tam budou hodně dělat ty serepetičky okolo, tedy lineární zdroje, stínění ve skříních, věřím, že i ten bridge s Allo DigiOne Signature udělá hodně (na ten se tak trochu chystám).
Co se týče linuxu, kouzlo bude počítám především v tom playeru, který umí spolupracovat s HQ a podobně. Vlastní linuxovou distribuci si takto upraví, či dokonce zkompiluje přímo na dané železo i člověk tímto takřka nepolíbený s pomocí návodů na netu.
Kdyby se dal koupit jen ten jejich software, zbytek by se dal udělat na koleně levou zadní zadarmo (po stránce SW).
Docela mě těší, ja se v našem oboru celkem výrazně prosazují firmičky z východního bloku - srbský Auris, rumunské Meze, polský Feliks, Custom Art, Lime Ears, bulharské Antelope, to jsou dnes všechno obrovské pojmy a patrně i chorvatský Euphony bude špička.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 27. 6. 2022 20:12

Jiste je na kazdem, jestli ta cena za Euphony je opodstatnena. I od toho tam je ten trial na 30 dni. Ale nemyslim si, ze by k tomu byla treba nejaka high-end sestava. Jasne, ze to neni pro nekoho, kdo se spokoji s Node 2, nebo tak neco. Ale zatim vsichni, se kteryma jsem se o tom bavil, potvrdili jednoznacne, ze to je zvukove to nejlepsi a ze rozhodne nejde jen o nejaky pseudopocit na urovni vymeny digitalniho kabelu. A to vcetne lidi, ktery to z obyc. NUC posilaji pres USB rovnou do DACu, bez tech serepeticek okolo. Neumim vysvetlit cim to je, jenom vim, ze Euphony vyuziva nejaky audio kernel a hodne resi casovani, ale dal do toho nevidim. Ale kdyz poustim z Euphony, zvuk je takovy relaxovany, vice polozeny do hloubky a celkove to pusobi analogoveji, ale zaroven (nebo snad diky tomu) tam i slysim vic detailu. Taky prostorovost je lepsi. Podobny pocit jsem u zadneho jineho reseni nemel a jakmile jsem to zazil, uz moc nebylo cesty zpet. Pak uz jsem se do toho snazil jen napasovat Roon kvuli UI, ale neuspesne. Resp. on i ten Roon kdyz jede z Euphony hraje lip, nez treba z ROCK, ale i tak je to s tim o kousek horsi. Ja jsem presvedceny, ze u streamingu je software stejne, mozna i vice dulezity, nez hardware. A dle mych zkusenosti je proste Euphony jednoznacne zvukove nejlepsi audio OS na trhu.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků