Akustické frekvenční pásmo

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Trifidek 22. 7. 2022 13:12

zkoušel jsem mezi kamarády (věk 30 až 70let) zvukový generátor který jsem si stáhl na GP:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luxdelux.frequencygenerator a docela mě překvapilo jak rozdílně slyšíme :shock: je to docela zábava, samozřejmě že nejlépe slyšel ten nejmladší a to něco málo přes 16kHz někdo končil na 10kHz já jsem končil na 13,5kHz ale co mě dostalo když jsem tam nastavil 18kHz a kluk u vedlejšího stolu (cca.12 let) 4m od nás povídá mami co to tady píská... :D
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirkash 22. 7. 2022 20:54

Dobrý, polovička 13.5kHz a já končil na 12.5kHz
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 23. 7. 2022 07:38

ked uz, tak ku kazdej frekvencii dajte vek
ja 16.3(31r),+-4roky dozadu 16.7
inak ale vyssie frekvencie v hudbe stale citite ako tlak, skuste si ich s eq zvyraznit a potom orezat
samozrejme zalezi co pustite, napr ostrejsiu akusticku gitaru
pomaha v lokalizacii nastrojov, ale moze aj hudbu poriadne zneprijemnit ak je prestrelene
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 23. 7. 2022 11:14

Som v šoku, ale končím až pri 13kHz (49r) a to už 3 roky kvôli sluchu chodím na ušné.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hustakF 23. 7. 2022 12:50

Podle aplikace a přes mizerný mikrofon v telefonu slyším do cca 16 kHz.

Podle tohoto druhého testu slyším lehce nad 15 kHz:
https://webshare.cz/#/file/QoWxsD3Ku0/test-sluchu-mp4

Ročník 1990.
Ubuntu Linux + Signalyst HQPlayer 4.22 Desktop
Network Acoustics ENO USB Cable III
AudioQuest ThunderBird XLR
CFA3
Forza AudioWorks Noir HPC Mk2
ABYSS AB-1266 Phi TC / HiFiMAN Susvara
hustakF
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod Michalpankrac 23. 7. 2022 16:01

Tento jsem si test dělal také už dřív a při rychlém testu z telefonu jsem slyšel kolem 13k ale pak jsem si na tom dal záležet,zkusil to přes Lepší sluchátka a dac /solaris a Dragonfle cobalt a v klidu jsem slyšel až 15k jsem rocník 64
Meze Empyrean,Campfire Audio Solaris SE,IFI zen streamer,Audio-gd R27,
AK SR-25
Michalpankrac
Junior

Odeslat příspěvekod Jirkash 23. 7. 2022 18:15

hustakF píše:Podle aplikace a přes mizerný mikrofon v telefonu


Pres mizerne repro jsi chtel napsat..

Michalpankrac


Jasne, pres sluchatka ta hodnota bude jina, okoli ale pres sluchatka neni, takze je pro mě vice vypovidajici test mimo sluchatka.
Je toho hodně. Linn Nexus, Monitor Audio, Yamaha, Sony, Onkyo, Teac, Dual, JVC, Akai. Od vintage až po současnost.
Jirkash
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 23. 7. 2022 21:33

I při audio vyšetření ti to pouští přes sluchátka.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andy Kraus 23. 7. 2022 21:43

ak majú tie slúchadlá zvýraznené výšky môžu fungovať ako načúvací strojček -:), nemyslím tým tie u ušného,tie sú certifikované
počujem 14k na VE Supernova (apk)
Andy Kraus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 24. 7. 2022 09:36

_daRK píše:Som v šoku, ale končím až pri 13kHz (49r) a to už 3 roky kvôli sluchu chodím na ušné.


jsem starší (o dost) a slyším 13,5kHz, ovšem přes sluchátka. Z mobilu jen něco málo přes 10kHz
ještě vyzkouším bedny, co to udělá...
ty rozdíly jsou hodně velké, docela by mě zajímalo, jak se to má správně poslouchat - zařízení, hlasitost atd.
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod introvert 24. 7. 2022 10:20

Takže si to shrňme - pokud není jednotná metodika, kterou by každý mohl snadno použít, je tento průzkum k ničemu ..
Naposledy upravil introvert dne 24. 7. 2022 11:13, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 24. 7. 2022 10:44

Z mobilu to nemá význam, samozrejme treba cez sluchátka, aj na ušnom to počúvam cez sluchátka. Čo sa týka hlasitosti - človek nemá frekvencie urezané naraz, ale postupne. Ja mám napríklad malý pokles už od nejakých 4khz, na normálnej hlasitosti 13kHz nepočujem, ale ak pridám hlasitosť, počujem to zreteľne, ale napr. takých 14+ kHz už nedávam ani na maxime (preto som nútený používať EQ). Podľa lekára je môj stav úplne primeraný veku, čaká to každého, je to len otázka času, je to však samozrejme individuálne. Strata sluchu sa nedá vrátiť, ale dá sa výrazne spomaliť. Ja som napr. popri práci prešiel plne na repro. Sluchátka sú pre mňa skôr pár krát do týždňa ako taký malý sviatok :-) A to som ešte nespomenul osobitnú kategóriu tinnitus, ktorý však postihuje bohužiaľ aj mladšie ročníky.
Chcem tým povedať, že táto aplikácia má je len akýsi indikatívny význam, na seriózne meranie treba jednotnú metodiku (u lekára), ako spomína introvert.
Naposledy upravil _daRK dne 24. 7. 2022 10:52, celkově upraveno 1
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Trifidek 24. 7. 2022 10:51

leroj píše:ty rozdíly jsou hodně velké, docela by mě zajímalo, jak se to má správně poslouchat - zařízení, hlasitost atd.

mobil(tablet)--kabel--sluchátka... já to slyším úplně stejně jak z repro tak ze sluchátek, kamarád má mobil který nad 10kHz už nejde, ...ale on se s ním chodí občas koupat :D
❚❚►⏹ Astell&Kern A&ultima SP3000 ♫ Campfire Solaris Mercury ❚❚►⏹
Trifidek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 24. 7. 2022 11:27

měl jsem mobil - BT - sluchátka, kabel ještě vyzkouším, třeba se mi tím sluch ještě zlepší :)

tak proběhl test přes stereo zes a repro a skončil jsem na 12kHz, no ale musel jsem to lehce zesílit
leroj
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků