VGA na mobilním zařízení

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod chameleon-cz 17. 8. 2022 09:38

Ahoj,
mám zařízení které má pouze VGA výstup. Do zařízení se však připojuji v "terénu" a mimo dosah 230V. Použití klasického monitoru je tedy značně nepraktické až nemožné. Existuje nějaké mobilní zařízení velikosti tabletu, které pracuje na akumulátor a je možné do něj připojit VGA? Případně tablet s nějakým převodníkem?
Děkuji za rady.
chameleon-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 17. 8. 2022 10:17

Co to je za mašinku? Můžeš použít nějaký přenosný displej s redukcí VGA - HDMI - https://vga-dvi-hdmi.heureka.cz/gembird ... /#prehled/, záleží, jak chceš velký obraz. Kdyby Ti stačil menší, tak LCD displeje pro RPI stojí relativně prd, ale zase vyžadují napájení přes USB (to bys mohl vyřešit powerbankou).
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chameleon-cz 17. 8. 2022 11:19

Jedná se zařízení ve kterém je průmyslový PC. Stará se o odesílání/ příjem dat mezi pohybujícím se vozidlem a stacionární částí.
Na displeji má být vidět pouze několik řádek konzole v linuxu. Myslím, že 7 - 10" by mělo být plně dostačující.
Ten displej k RPI je celkem fajn nápad. Teď ještě narazit na nějaký za slušnou cenu.
chameleon-cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 17. 8. 2022 11:22

Existují USB převodníky pro zachytávání videa z VGA. Takový pak můžete připojit k tabletu, podporujícímu USB vstup. Ovšem je to drahé a nepraktické řešení.
Další možností je USB monitor. Také není levný, ale je možné jej provozovat přímo jen přes jeden kabel. Funguje jako externí grafická karta = ne zrovna vysoká odezva a primárně jen pro 2D.

-- 17. 8. 2022 12:25 --

Pokud by stačil RPi, pak https://rpishop.cz/lcd-oled-displeje/51 ... lejem.html
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 17. 8. 2022 11:27

Koukni třeba na rpishop.cz, tam mají na výběr dost a posílají to hodně rychle :) Nebo jestli nepotřebuješ nový, mně se tu jeden nevyužitý válí. Mám k němu i stojánek a dva zadní kryty - resp. dva náhradní, bílý na něm je a mám dva šedé.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků