Jak zprovoznit zvuk 5.1?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sajmon 29. 7. 2005 09:46

Ahoj, mám zvukovou kartu Creative Soundblaster Live! 5.1 Digital a reproduktory Cambridge Soundworks Desktop Theater 5.1. Propojil jsem to digitálním coaxiálem, hrajou všechny reproduktory, ale když pustím test, tak se ozve jenom "front left" a "front right" ovladače mám bohužel jenom původní, protože ty z webu creative nefungují. Zarazilo mě taky to, že když si pustím televizi na televizní kartě, která je propojená přez line-in, tak slyším zvuk jenom z levých reproduktorů. Co s tím? Pomozte prosím, nedá mi to spát.
Sajmon
Junior

Odeslat příspěvekod Sajmon 29. 7. 2005 13:06

Opravdu nikdo nevíte? Pomozte mi prosím. Připojím ještě manuály, abyste si udělali obrázek o tom, co mám a jestli to vůbec může fungovat.


Reproduktory:
http://www.cambridgesoundworks.com/pdf/ ... esktop.pdf

Zvuková karta:
http://files.europe.creative.com/manual ... 0Cesky.pdf
Sajmon
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 30. 7. 2005 09:58

Pro všechny funkce to musí být propojené digitálně i analogově a v ovládacích panelech > nastavení zvuků musíš nastavit příslušný počet repráků, ovladače doufám máš nainstalovaný Creative ...
Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 09:33, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sajmon 30. 7. 2005 20:03

Tak jsem to zkusil a zadní a center odmítají hrát. Zvuk z nich sice jde, ale ten je namixovaný v ovládacím panelu od reproduktorů, protože když spustím test, tak neslyším "rear left", "rear right" a "center". Nejlepších výsledků jsem dosáhl, když jsem zvolil v ovládacích panelech "surround sound" a propojil to jenom přez SP/DIF. To bylo téměř dobré, ale zadní reproduktory hrály současně, jakoby mono. Jsou tyto reproduktory vůbec kompatibilní s moji zvukovkou?
Sajmon
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 30. 7. 2005 21:26

Když si s tím pohraješ, tak to určitě rozchodíš, já mám Creative Sound Blaster Live! a repráky Creative DeskTop Theater 5.1 Cambridge SoundWorks Dolby Digital
Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 09:33, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sajmon 30. 7. 2005 22:06

To nechápu. Jak se ti podařilo rozchodit 5.1 zvuk na kartě, která umí jenom 4.1? Já mám totiž tady v šuplíku tu samou (CT4620), akorát ty bedničky nejsou "digital" - oprava - je tam napsaný "dolby digital". Hraje ti to opravdu 5.1? Není to náhodou jenom stereo z pěti reproduktorů?
Sajmon
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 30. 7. 2005 22:22

Ta zvukovka (mimochodem Platinum, tedy s přídavnou kartou a všemi výstupy) a repráky je 6 roků stará (+ ten panel, ale bez dálkáče, v té době nebyl), repra taky nejsou digital, ale umí v případě signálu Dolby Digital ... mají mnoho módů a samozřejmě umí i rozhodit stereo do všech beden, ale i zmiňovaný 5.1, můj nejoblíbenější mód je ale Stereo/FourPoint který zvuk rozmixuje do 4.1, je to ze zadných bedniček stejně silné jako z předných, středový sice odpadne, ale pro mě je to lepší než nějaký slabý surround zezadu ... ve hrách jsou opravdu zvuky slyšet z té strany (třeba zezadu), odkud na tebe příšery lezou :)
Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 09:34, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sajmon 30. 7. 2005 22:41

Taky u ní mám přídavnej panel, na kterým je hromada vstupů a výstupu, přičemž ani nevím, k čemu sloužej. :) Hnedka vypnu počítač a zkusím to s tou starou. Co máš nacvakaný na reproduktorech, aby ti to dělalo ten 5.1 zvuk?
Sajmon
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 31. 7. 2005 11:55

P.S.: řešeno dále po ICQ ...
Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 09:34, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sajmon 1. 11. 2005 13:33

Tak bohužel problém stále nevyřešen. V manuálu se píše, že SDIF výstup se má připojit na přídavnou kartu AC3 dekodéru a reproduktory mají detekovat AC3 signál - potom teprve to má hrát 5.1. Jak to ale zprovoznit bez toho dekodéru? Předpokládám, že se už asi nedá sehnat. Existuje nějaká softwareová emulace toho hardwareového dekodéru?
Sajmon
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 1. 11. 2005 19:25

Nech si to od někoho zapojit, kdo tomu rozumí, ušetříš fůru času, já s tím neměl sebemenší problém a už to používám 6 let ...
Naposledy upravil X__ dne 20. 5. 2007 09:35, celkově upraveno 1
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sajmon 1. 11. 2005 20:03

X píše:Nech si to od někoho zapojit, kdo tomu rozumí, ušetříš fůru času, já s tím neměl sebemenší problém a už to používám 6 let ...
Sajmon
Junior

Odeslat příspěvekod B00m 2. 11. 2005 08:26

měl jsem tuhle zvukovku a šel mi zvuk 5.1 musí se to nastavit v Eax panel control ale jestli na to nemáš ovladač
Pentium4 2.4@2.6(Freezer4),Asus 6600gt 128,512ram-Kingstone Hyper X,MSI Neo-V,HDD WD200,Dvd-rw Lg-gsa4163b,Case Middle BLACK ATRIX 9001 s 500W/P4/PFC/12cm,
B00m
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sajmon 15. 12. 2005 09:12

Tak jsem musel nedávno přeinstalovat Windows, a protože jsem zrovna neměl připojení k internetu, tak jsem použil starší kodeky a přišel jsem na zajímavou věc. Ty reproduktory mi hrajou 5.1 jenom se starším AC3 filtrem verze 0.70b. Pokud tam nainstaluju verzi 1.x.x, tak to neumí 5.1. Že by to bylo tím, že to neumím nastavit? Poraďte prosím.
Sajmon
Junior

Odeslat příspěvekod stefino 15. 12. 2005 09:52

Pravdepodobne to naozaj nevies nastavit, u mna je vsetko v poriadku.

Kedze to mas pripojene len cez digital, tak su dve moznosti:
- pozeras film, ktory ma 5.1 AC3 zvuk, tento musi byt posielany (nastavenie S/P DIF passthrough v AC3 filtry!) dalej do repro, kde je dekodovany (podla manualu to tvoje repro vedia) a hraju vsetky repro
- ak povedzme hras hry / skusas test, tak je do reprakov posielany standartny 2 kanalovy zvuk PCM z ktoreho dostanes viac kanalov (pozor! nejedna sa realne o viac repro) len za pouzitia ficur tvojich reprakov (CMSS, 4point, ..), vid. manual

Ak chces mat viac kanalovy zvuk aj pri hrach / teste musis zapojit zvukovku -> repro nasledovne: front -> line in, rear -> rear in ... Potom by mal pekne fungovat aj test :))
stefino
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků