kupit ? SOUND BLASTER Surround 5.1 24-bit USB

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jersey II. 28. 1. 2007 23:16

al.ish
:D Pěkný, abych pravdu řekl, nechal jsem se unést a ani mě nenapadlo se na to zeptat. Myslím ale, že i na malinko lepších PC repráčkách by mohl rozdíl poznat.. Také asi chce něco náhravat, takže v tom případě bych určitě externí kartu zakoupil.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod al.ish 28. 1. 2007 23:22

V tomhle bych si dovolil oponovat :wink: . Podle me, kdyz si pusti 128kbps mp3 na Geniusech za 2000Kc, tak nema sanci poznat rozdil mezi integrovanou a externi zvukovkou.
al.ish
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 28. 1. 2007 23:26

Tak to ano, s tím samozřejmě souhlasím. Pokud vezmeme v úvahu tento extrém, tak to nepozná. Já jsem (doufám, že ne naivně) předpokládal, že když plánuje koupi externí zvukovky, asi mu ta současná nedostačuje a když zmínil i nahrávání, tak mě to utvrdilo v tom, že chce víc a asi to i využije. No, ale počkejme na vyjádření tazatele.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod eraser_svk 29. 1. 2007 17:42

sorry, pastoval som jeden prispevok na viac for a na poslednu cast prispevku som zabudol /btw, ste jedine forum, kde mi odpovedali/

takze pocuvam na Creative I-trigue 3220 a Sennheiseroch PX 100...

pozadujem aspon dva vystupy a jeden vstup na mikrofon a jeden line...

pocuvam prevazne mp3, ale pod 192kbps nejdem... snazim sa zhanat nahravky v bezstratovom formate...
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod al.ish 29. 1. 2007 17:55

No, jak uz jsem psal vyse, nevim, nevim, zda za danych okolnosti ma cenu investovat do nove zvukovky, abys nebyl zklamany, ze ten rozdil nebude tak dramaticky. On tam jiste bude, ale jen velmi maly.
Spise bych danou castku investoval treba do koupe lepsich sluchatek, tam ten rozdil poznas bezpecne. :wink:
al.ish
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 29. 1. 2007 18:19

Obávám se, stejně jako al.ish, že by to v tomto případě nebyl tak markantní rozdíl, jak pravděpodobně očekáváš. Rozdíl kupředu to bude samozřjmě obrovský, ale na Tvých mašinkách nebude tak znatelný.

Nápad al.ishe, že bys měl koupit nová sluchátka se mi moc líbí, ale poud bys je koupil, pak už by to zase chtělo něco lepšího než je integrovaná zvukovka, takže je to malinko začarovaný kruh :)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod al.ish 29. 1. 2007 18:40

Jersey II. píše:Nápad al.ishe, že bys měl koupit nová sluchátka se mi moc líbí, ale poud bys je koupil, pak už by to zase chtělo něco lepšího než je integrovaná zvukovka, takže je to malinko začarovaný kruh :)e/quote]

Nemluve o tom, ze pokud by mel lepsi sluchatka a lepsi zvukovku, tak by mu pomalu zacaly vadit nekvalitne ripnute mp3 (protoze na tech novych vecech by uz ten rozdil asi byl znat), takze by si to musel ripnout znovu a kvalitneji. No a pokud by se jednalo o zalohu vetsiho poctu CD (muj pripad), tak by asi musel dokoupit novy HDD (muj pripad) :wink:
al.ish
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eraser_svk 29. 1. 2007 18:47

no oni mi tie nekvalitne MP3 vadia uz teraz :)
takze mozem radsej zobrat tu Creative ? rozdiel medzi M-audio asi pocut na mojich vystupnych zariadeniach nebudem...
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 29. 1. 2007 18:54

al.ish
:wink: Co dodat..

eraser_svk

No, já bych možná malinko koukal do budoucna a raději se mrnkul po té M-Audio Sonica Theater, když už ale nepůjde sehnat, tak ta Creative bude samozřejmě také posun směrem k lepšímu. M-Audio používá kvalitnější převodníky. Například taková M-Audio Revolution 5.1 používá ty samé převodníky jako ESI Juli@ za jednou takovou cenu (samozřejmě má navíc symetrické vstupy, atd.) To už ale odbočuji. Já se Creative bráním, pokud ale Tobě vysloveně nevadí, tak proč ne.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod eraser_svk 29. 1. 2007 19:11

ok, tak asi do nej pojdem, kedze mam obmedzeny rozpocet a velmi by sa mi hodila na jednu akciu /DJ-ing/...Prave som cital recenziu v Computeri a dost chvalili kvalitu zvuku... tak snad nesklame...

kazdopadne dam vediet, ako sa prejavil narast kvality... diky za rady vsetkym zucastnenym v diskusii !
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod eraser_svk 31. 1. 2007 17:25

tak uz ju mam doma...

co sa tyka instalacie - stretli ma nejake problemy, ale na druhy krat to uz islo...

co sa tyka zvuku -
test na Creative I-Trigue 3220 :
na mp3 s 192kbps a nizkej hlasitosti som nic nepostrehol... ale po zvyseni hlasitosti som len cumel... subwoofer, ktory vzdy pri vyssej hlasitosti rezonoval, hral uplne cisto, po hlbsom pocuvani "vysli na povrch" detaily, ktore som v songu vtedy nepocul... takisto som si vsimol detailnejsie vysky a presnejsie basy... takze v tomto smere jednoznacna spokojnost !

test na Sennheiseroch PX 100 som este neskusal, doplnim neskor...
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jersey II. 31. 1. 2007 17:39

Koupil jsi teda tu Creative?

Jsem rád, že jsi spokojen.. Pokud Ti to opravdu přineslo takovéto zlepšení, tak nelze než gratulovat a popřát příjemné poslechové chvilky..

Věřím, že na Sennheiserech PX100 bude zlepšení ještě znatelnější..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod eraser_svk 31. 1. 2007 23:44

tak som otestoval aj na sennach a tam pocut zvyraznene detaily zvuku este viac... takze jednoznacne spokojnost, este raz dik vsetkym za rady...
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jarda.P 20. 2. 2007 21:04

Jestli chcete vyzkoušet externí zvukovku, tak se dá půjčit UA-1EX na http://pronajem.svetla.org/prisl.htm Já bych při výběru volil pokud možno s ASIO drivery, na rozdíl od klasických ovladačů maj na vstupu / výstupu zpoždění jendotky ms, kdežto u klasických ovaldačů WDM je to desítky ms.
Jarda.P
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sprajt 24. 2. 2007 21:51

Je dobre ze si spokojen :) A ted uz nejspis nebudes chtit poslouchat mp3 s 128kbps(zvlast vetsinu "kvalitnich" ripu pri tohle bitrate co se na netu vyskytujou).
sprajt
Kolemjdoucí

Předchozí stránka