Reasonably Priced Car ve zvuku, aneb hifi výhodně :)

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wouk 19. 2. 2007 03:46

zdravím,
tak mě napadlo, že bychom mohli popřemýšlet, které hifi věcičky nám přišly jako dobrá koupě a doporučili bychom jim věnovat pozornost. Může jít o komponenty (to mi udělá radost největší), ale klidně i mikrosystémky nebo nějaké funkční gadgety pro hifisty... prostě u čeho si řeknete, "být v situaci poptávajícícho, o tomhle bych určitě uvažoval" :o)
wouk
Junior

Odeslat příspěvekod wouk 19. 2. 2007 03:47

No a protože bych měl něčím začít, tak si dovolím jednu už postarší, ale pořád zajímavou věc.
Výrobce tomu říká krokový regulátor hlasitosti, ale je to v podstatě předzesilovač. U klasického způsobu regulace hlasitosti (potenciometry) je problém v souběhu kanálů (levá/pravá bedna), odstupu od šumu, dynamice a já nevím v čem ještě, zvlášť se tento problém projeví při tichém poslechu (v noci), kdy většina levnějších integrovaných zesilovačů hraje třeba o 30% hlasitěji v jedné bedně (obzvlášť kombinace levný zesilovač s hlasitostí na nejnižším kroku + relativně citlivé bedny či sluchátka). Regulátor, o kterém tu píšu, to vyřešil tak, že obsahuje několik daných úrovní hlasitosti, které nejsou nastaveny potenciometrem, ale řadou zapojených odporů, takže jsou parametry zkreslení vždy téměř shodné. těchto kroků je tam 33, takže rozsah zesílení je podle mě naprosto dostačující. provedení mi přijde docela kvalitní, cena lidová, výsledná kvalita překvapivě dobrá. pro mě tu jsou dvě nevýhody, první (velká) je, že tam je jen jeden vstup a jeden výstup, druhá spočívá ve vzhledu, protože tohle se ke každé sestavě zrovna hodit nemusí.
Jde o regulátor AU/RA D7A, kdysi byla cena kolem 6 000,- Kč
Obrázek

tady je civilizovanější verze, která se už dá zakomponovat do nějaké pěkné sestavičky a i počtem vstupů odpovídá normálnímu hifi stolečku. cenu jsem bohužel nenašel.
Obrázek
wouk
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 19. 2. 2007 12:05

Moc pěkné téma.. No, ten krokový regulátor vypadá zajímavě, on to ani není předzesilovač jako takový, je to pasivní součást sestavy, ale předzesilovač může celkem úspěšně nahradit.. Zajímalo by mne, do jaké míry je tento přístroj opravdu přínosem. Ta druhá verze je podle mého (možná se pletu) verze aktivní AU/RA D7Z..

Přemýšlím tak, co bych sem přidal a mně osobně se líbí jakýsi sluchátkový systém. A to sice STAX SRS-3030 Classic System II.. Je to souprava složená z elektrostatických sluchátek a příslušného zesilovače. Neměl jsem bohužel zatím možnost slyšet, doufám však, že to budu moci v budoucnu napravit.. Zajímalo by mě, jak moc je zvuk elektrostatů odlišný od dynamické konstrukce. Cena však není moc lidová, asi 50tis. Kč, kdoví, jestli odpovídá kvalitě. Design sluchátek se mi líbí velmi moc, možná bych jen uvítal, kdyby "mřížka" nebyla plastová, ale kovová.

Obrázek

Když jsme u těch sluchátkových systémů, tak nesmím opomenout ani tento..

Obrázek

Sennheiser Orpheus, elektrostatická sluchátka (malinko mi připomínají ta má :P ) s lampovým zesilovačem A Class.. Stojí asi $15,000, což z tohoto systému dělá malinko nedostupný Highend, zvuk však je nepochybně exceletní..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře