Rychlost toku dat v analagové TV

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod uka 20. 2. 2007 19:56

Dá se nějak obecně říct, kolik může být objem toku dat u klasické kabelové TV (ne digitální)? Dá se to vyjádřit v kbps ?
uka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 20. 2. 2007 20:07

Velice zhruba si vem PAL rozliseni, vynasob 3x8 bit hloubkouu a 25 nebo 50 snimku zase kundu

MP
Miroslav Pragl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Virgon 20. 2. 2007 20:24

Nekomprimovany PAL vcetne zvuku si veme 270 Mb/s.
Virgon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 20. 2. 2007 20:35

Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uka 20. 2. 2007 20:35

to Virgon:
Nějak tak to možná bude, ale zdá se mi to moc! Někde jsem zaslechl, nebo četl, že HBO má tak 2-3 Mb/s (a to je nejkvalitnější přenos). Ale nevím kde a za jakých podmínek.
Asi to bude složitější téma.
uka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlasta 20. 2. 2007 20:59

uka píše:to Virgon:
Nějak tak to možná bude, ale zdá se mi to moc! Někde jsem zaslechl, nebo četl, že HBO má tak 2-3 Mb/s (a to je nejkvalitnější přenos). Ale nevím kde a za jakých podmínek.
Asi to bude složitější téma.l/quote]


Složitější to není. Pleteš jen hrušky s melounama.

U analogové TV se nemůže počítat datový tok, protože se přenáší TV signál jiným způsobem, TV směsí ke které je přifařen zvuk.

U HBO ano, tam je to ale digitální vysílání a to je zase jiný způsob než analog.


:-)
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 21. 2. 2007 06:41

lol neplet analog a digital. :) Jaky bitrate ma Cesky Rozhlas 6 na strednich vlnach? :D
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 21. 2. 2007 07:16

Jinak klasická kabelová TV je většinou jen digitál přechroustaný na analog, takže žádná sláva.
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uka 21. 2. 2007 08:43

Tomasek1234 píše:lol neplet analog a digital. :) Jaky bitrate ma Cesky Rozhlas 6 na strednich vlnach? :D

No, někde u zdroje vysílání to musí být přece měřitelný. A i kdyby to všechno muselo být analogově, tak přeci by se jednotka kbps dala zavíst jako etalon kvality i na analogu, ne ?!
uka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 21. 2. 2007 08:47

Nemuzes merit objem dat, protoze v analogu zadny data nejsou. Kbps je meritko kvality jenom neprimo. Je to meritko rychlosti prenosu dat, pricemz se jenom predopokada, ze ve vice datech je vetsi kvalita.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wojta 21. 2. 2007 13:28

Ty data v analogu jsou prakticky jako spojitá veličina (to by jich ovšem proteklo nekonečně (nespočetně) mnoho, i když podle kvantové fyziky ne), možná by se to dalo počítat v kvantech energie. :lol:
C:\>ver
MS-DOS Version 5.00
wojta
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků