Koupě externí zvukové karty/má pro mě smysl?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod xnovd 2. 3. 2007 03:28

Jersey II.: Odděleno z diskuze o SOUND BLASTER Surround 5.1 24-bit USB

Zdravím,
zaujala mě vaše diskuse ohledně zvukových karet. Vlastním repro Logitech Z-2300, v mém NBK je integr. zvuková karta - Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio. Uvažuji o koupi nějáké externí...zajímá mě, zda je nějaký rozdíl, pokud ji zapojím do USB nebo přes PCMCIA. Dále bych se rád zeptal, zda v mém případě má vůbec smysl do ext. zvukovky jít (nejsem žádný audiofil:). Pokud ano, lze nějákou doporučit adekvátně k mým repro? A posl.dotaz, zvukovka: Creative Labs Sound Blaster Audigy 2 ZS Notebook PCM má podporu THX, mé repro maji certifikaci THX..měl bych na to při výběru zvukovky přihlížet? Předem děkuji za cenné rady:-) Ps:Především poslouchám mp3 (v co nejlepší kvalitě), filmy divx, občas DVD.
xnovd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 2. 3. 2007 18:25

co sa tyka mna, tak rozdiel medzi integrovanou Realtek a Creative SB Surround bol pocutelny, hlavne u kvalitnejsich MP3 a Audio-Cd... ako na Creative I-Trigue 3220/menej/, tak aj na Senn PX100/viac/...

avsak Intel HD audio je kvalitnejsia ako Realtek... takze pokial nie si audiofil, tak by som externu nekupoval...

co sa tyka repro - tvoje repro maju velmi dobre spracovane basy, stredy su tiez slusne, ale nezneju az tak prirodze,ako by sa dalo zabezpecit do tej cenovej kategorie a zaostavaju vo vyskach /nemaju tweeter/

v pripade ze by si pozadoval verny zvuk, tieto repro by som predal, nasetril, kupil nejake regalovky so zosilnovacom, alebo M-Audio LX4 a v tom pripade by upgrade zvukovky mal zmysel... ale so sucasnymi repro /ktore nie su zle, ale neposkytuju verny, ale FAREBNY zvuk, co vacsine ludi znie lepsie/ by som zostal na relativne slusnej Intel HD zvukovke...

jo a THX, to je len marketing... taka M-Audio strednej triedy s M-Audio LX4 maju ovela presnejsi a vernejsi zvuk ako Creative zvukovky a Logitech repro s THX nalepkou... /a pokial sa nemylim, tak THX je nieco ako "meranie vykonu vzhladom na cenu a velkost" a kvalitu tam velmi neriesia, ale nie som si isty/
eraser_svk
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Calhoun 2. 3. 2007 18:41

Podle me se s ohledem na Tebou pouzivane reproduktory a zvukovou kartu prechod na externi zvukovku nevyplati. Nemyslim ze bude rozdil ve kvalite zvuku natolik vyrazny (presneji si myslim ze pokud nemas netopyri usi tak vubec zadny rozdil neuslysis :) ) aby se kvuli nemu vyplatila investice do zvukovky.
Calhoun
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 2. 3. 2007 18:54

Tak tak myslim taky myslim ze je to zbytecna koupe. Jinak jak uz bylo psane kdyby si vyrobci plastšitu precetli jake pozadavky ma THX tak by z kazde podotykam kazde dedby zmizlo toto oznaceni,. Napriklad THX ma v rozmezi 25(30)Hz - 20kHz toleranci +-2dB asi. no a to splnuji bedny asi cenou kol 50tis a ne sitofky plastove.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Junior

Odeslat příspěvekod xnovd 4. 3. 2007 23:53

Hm, jak to tak pročítám, tak mě trochu nalákala koupě těchto repro především díky THX. V těch výškách dávám za pravdu, jinak basy mi příjde, že se někdy prosazují až moc...např. při dialogu ve filmech, to někdy dost duní. Ve hrách je vše OK, ale na hudbu a filmy to není úplně to pravé ořechové. Předtím jsem měl Logitech X-230...zde byly mnohem slabší basy. Mimochodem, věříte těm všemožným programům, co nabízejí softwarové zlepšení zvuku? Má smysl něco podobného shánět?
To: eraser_svk: Nakolik by mě přišel asi zhruba ten upgrade, co navrhuješ?
xnovd
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 5. 3. 2007 17:36

M-Audio Revolution :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36479
okolo 2000Kc...
avsak tato karta je urcena primarne na hudbu, ma skvely zvuk, sice sa na da nej zahrat, ale na to su skor karty Creative

M-Audio LX4 je uz drahsia vec, http://www.m-audio.com/products/en_us/L ... -main.html
nieco okolo 7000-8000Kc... avsak ide o monitory, to znamena ze maju velmi presnu krivku a velmi neutralny zvuk /keby mam porovnat, ci by si THX zasluzili viac Logitech Z-2300 alebo M-Audio LX-4, jednoznacne by to boli LX-4, ktore su k THX tolerancii ktoru pisal Mike.M najblizsie /
- takze by na nich bolo spoznat nekvalitnu MP3 ovela viac, ako na Logitechoch...

Ale do tej ceny by sa dali zohnat aj nejake regalovky a zosilnovac, ale v tomto nemam velmi prehlad, ktore konkretne mozu odporucit skusenejsi :wink:

Takze by som pockal, kym sa k tomu vyjadri este niekto, kto odporuci dobry zosilnovac a regalovky...
eraser_svk
VIP uživatel