Rozdiel medzi USB

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jozotom 7. 12. 2007 13:08

Aky je rozdiel medzi USB 2.0 a USB 1.1 napriklad v DVD prehravači ?Dakujem.
jozotom
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 7. 12. 2007 13:17

Kuba4
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jozotom 7. 12. 2007 13:30

Tak že lepšie je s USB 2.0.
jozotom
Junior

Odeslat příspěvekod Jersey II. 7. 12. 2007 13:38

No vzhledem k větší přenosové rychlosti už tomu tak asi bude. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře

Odeslat příspěvekod jozotom 7. 12. 2007 13:48

USB 1.1 ma max 12Mb/s to je 1.5 MB/s. Tak približne 750MB za 8.3 minuty . Počital som to spravne?
jozotom
Junior

Odeslat příspěvekod jozotom 7. 12. 2007 13:50

A aky DVD prehravač ma USB 2.0 ?. Poradte. Dakujem.
jozotom
Junior

Odeslat příspěvekod UniFly 7. 12. 2007 21:45

k čemu na DVDčku USBčko?

myslel jsem, že DVD přehrávač má pracovat s diskama, ne?
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jozotom 8. 12. 2007 18:54

Ale ked tam je USB tak to je len plus
jozotom
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 12. 2007 21:25

Jetli myslis pro sitove prehravani, tak se do da resit i jinak. Zalezi jak hodlas USB pouzivat.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Grado GH4
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jozotom 10. 12. 2007 10:27

USB chcem použivať na sťahovanie MP3 a divix filmov .Viem že optika dlho nevidrži podla toho ako sa často použiva.DVD chcem ako nahradu do veže pre manželku , miesto nefunkčneho CD prehravača.Radšej by som bral DVD s USB 2.0 ale s takym som sa nestretol ,hľadam ale bez vysledku.Ked nenajdem tak pouvažujem medz iDK JVC TH-3 a Panasonicom SC-PT 150 ony maju USB 2.0.
jozotom
Junior

Odeslat příspěvekod mama1 16. 1. 2008 11:15

Přehrávač bez USB bych si dneska už nekoupil. Přes USB už se pouští všechno, DVD mechaniky a media se svou otřesnou kvalitou (stále klesající) vydrží jen pár měsíců funkční. A když už ne DVD přehrávač s USB tak zesilovač s USB nebo něco jiného s USB.
mama1
Junior

Odeslat příspěvekod Carabei 16. 1. 2008 13:34

wtf? znamej ma DVD asi 4 roky mozna i dele a stale funguje, no a media, pokud je davas do obalu a nenechavas lezet na stole tak vydrzi taky dlouho. a kvalita DVD se mi nezda tak spatna, je pravda ze BD a HDDVD jsou na tom s kvalitou lip, ale za jakou cenu.

edit: jinak jsem zkusil se podivat na alzu a treba SONY RDR-HXD970 ma DVD HDD a USB, samozrejme daji se sehnat i levnejsi vetsinou od cca 6k
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2

Odeslat příspěvekod mama1 16. 1. 2008 15:33

No jestli je ten přehrávač starší než 4 roky tak bude hrát ještě dlouho, tenkrát se ještě dělaly kvalitní mechaniky (mám CD přehr. Technics přes 10 let a přehraje i značně poškozené CD), dnes v honbě za co nejnižšší cenou kvalita mechanik značně poklesla. Bohužel nekvalitní mechaniky jsou jak ve "značkových" tak i v nejlevnějších šuntech (všechno dělá stejnej číňan).
Nevím co u tebe znamená že DVD vydrží dlouho: 3-5 let? S delší výdrží nemáme podle odborníků počítat (i když stát se může :wink: ).
U DVD jsem neměl na mysli kvalitu obrazu (ve srovnání s BD), myslel jsem na kvalitu materiálu (taky kvůli ceně hodně poklesla).
mama1
Junior