Linkový výstup vs. sluchátkový výstup - kde je rozdíl?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Czulibrk 25. 1. 2008 15:35

Zdravím,

zajímalo by mě, jestli je mezi linkovým a sluchátkovým výstupem i nějaký jiný rozdíl než v hlasitosti (resp. impedanci)?

Mám na mysli nějaké ořezávání kmitočtů nebo frekvenční úpravy navíc u sluchátkového výstupu na rozdíl od běžného linkového apod.

Jde mi o připojení výstupu z notebooku, který má samozřejmě pouze sluchátkový výstup do věže, která má zase pouze linkový vstup. Vím, že to bez problému funguje, jen bych rád věděl, jestli to nějak ovlivní i kvalitu (samotná kvalita zvukového výstupu NB je otázka jiná...).

Díky moc a předem :)
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 1. 2008 18:15

Linkový výstup má normou definovanou stálou úroveň signálu - maximální úroveň by měla být 1V špičkově (0,707V efektivně), citlivost LINE vstupu je nastavená podle toho. Na LINE výstupu se nemění hlasitost - je pevně nastavená, i když sluchátkový výstup stáhneš na minimum. Impeadnce jsou takové, že na LINE jde připojit jen vstup s poměrně vysokou impedancí, kolem 10kOhmů a větší, zatímco na sluchátkáči je relativně výkonový signál - zatěžovací impedance tohoto výstupu je asi 10-15Ohmů, na 32 - 200Ohmová sluchátka to bohatě stačí, na reproduktor už je to moc slabé. Jde tedy zapojit signál ze sluchátkáče do LINE vstupu - a můžeš regulací sluchátek regulovat hlasitost a další vlastnosti, zatímco sluchátka připojená na LINE výstup budou k ničemu...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron