Jak vest kabely ve zdi?

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spike18 11. 3. 2008 13:18

Doufam, ze nejsem ve spatne sekci, ale myslim, ze spousta uzivatelu uz to tady resila :)
Takze, kupuju si novy monitor, mam docela maly stul a tak by mi vyhovovalo, kdybych ho mel primontovany ke zdi a nechci, aby mi sly videt kabely (2x USB, 1 HDMI a elektricky) s dirou by problem nebyl, spis by mne zajimalo, jestli nekdo nema nejaky elegantni tip jak to udelat abych kabely mohl v pripade potreby vytahnout. Premyslel jsem o nejake hadici.
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 11. 3. 2008 13:38

Te hadici se "odborne" rika husi krky :) prodavaji se v ruznych prumerech. Mel by se dat koupit v potrebach pro elektrikare ,pripadne i v Bauhasu apod... Predpokladam ze chces aby ta hadice byla zazdena, pokud to chces ,ale montovat na omitku tak se prodavaji na to listy , je jich velky vyber (tvar velikost apod...)... Hadici muzes zakoncit v "krabici" ve stene stoji par korun a vyrabeji se ne cela rada ruznych krytek.
Pokud by ta hadice byla hodne dlouha mohl by byt problem ty kabely protahnout ,pak se pouziva tzv pero...
Pokud budes met pevne pripevnen LCD na zdi nebude ti vadit ze ho nepujde polohovat nebo mas naky specialni uchyceni?

PS: pokud jsem se v terminech dopustil nepresnosti tak me opravte... Prece jen nepracuji primo v tomto oboru ...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spike18 11. 3. 2008 14:20

Zda monitor bude pote polohovatlny nevim, ale uz jsem se ptal na foru ;) Kdyby nebyl, tak ho na zed davat nebudu ;) Dira by moc dlouha nebyla cca. 0,5 m
Gigabyte M61P-S3 | AMD X2 3800+ | 2 x 1GB RAM | ATi 4850| WesternDigital 640GB WD6400AAKS | Seagate Barracuda 160GB SATA II | 80GB IDE Western Digital | DVD RW Samsung SH-S203B | Seasonic SS-500ET 500W | Samsung 223bw | XP MediaCenter SP2
spike18
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LukasX 12. 3. 2008 12:06

Ahoj,
ano resilo se to tu (konkretne ja). Tady na te adrese: http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?t=68446.

Kdyby si chtel vedet neco konkretniho, tak dej vedet. Mam ted doma natahany stovky metru husich krku vsech sirek:o)
Lukáš Budínský
LukasX
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků