Focall Chorus 836V

Sekce určená k prodeji audio/video techniky a příslušenství

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JanKotrla 14. 8. 2016 11:31

Prodam reprosoustavy Focal Chorus 836V - jako nove, zaruka do 11./2016, kupuji vyssi model, kartony k dispozici, cena 30000kc.
JanKotrla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 15. 8. 2016 11:28

Vyšší model by chtěl i lepší zesík ;). Jinak pěkné kousky.
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 16. 8. 2016 22:11

Promiň, že ti do toho vstupuju, ale řešili jsme spolu tvou sestavu v Galerii.
Chorusy si nech, prodej stávající zesilovač a za peníze na nový bedny + za prodej zesu kup lepší zesilovač. Zvukově si pomůžeš mnohem víc. Chorusy umí, když se řádně nakrmí.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 17. 8. 2016 10:33

Doporučuji půjčit pořádný zesilovač :nenapadne.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kychtax 17. 8. 2016 11:17

poslal jsem zprávu
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanKotrla 17. 8. 2016 17:43

Zdarec vsichni, receiver je v poho,naopak pri direct stereo poslechu se musim krotit,jinak stvu sousedy... Focaly vubec nezkresluji pri hlasitem poslechu,naopak se teprve zacinaji membrany pomalu pohybovat, pokukuji po Aria rade -lepe vypadaji,muzikalni zvuk,skryte magnety pro mrizky atd.
JanKotrla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 17. 8. 2016 18:08

Když jsi psal o vyšší řadě, tak jsem myslel třeba řadu Electra. Prakticky se dá říct, že Chorus 800 se postupně nahrazuje řadou Aria, tedy aspoň cenově to tak odpovídá. Když už upgrade, tak jít opravdu výš, jinak zbytečně finančně ztrácíš.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JanKotrla 18. 8. 2016 06:24

Krmelec: to já dobře vím, ale Aria v bílém klavírním lesku vypadá prostě neodolatelně :-)
To za TV jsem za 10 let utratil tolik (od plazem, CCFL LCD, celoplošné LED LCD, edge LED LCD, OLED), že bych mohl mít nyní stereo za takových 0,5 mil Kč (například Sonus Faber Olympica III + komponenty Meridian) ...
JanKotrla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 8. 2016 07:29

Arie nejsou vyšší řada. Arie nahrazujou Chorusy. Vyšší řada odpovídající době Chorusů byly Electry. Ty jsou dnes nahrazený řadou Sopra.

Výměnou Chorusu 836 V za odpovídající Arie 946 získáš jinak vypadající bednu a ztratíš velkou sumu peněz. Možná docílíš drobný změny zvuku.

Pokud bys shodnou částku věnoval nákupu lepšího zesilovače, získal bys zvukově mnohem víc. Ale to už ti nejednou řeklo víc lidí. Jsou to tvé peníze a musíš si na to přijít sám. Stěžujuš si na to, že nedomyšlenými nákupy TV jsi tratil hromadu peněz. To samý tě čeká i s bednama... Výrazně nejslabším článkem je teď tvůj AVR. Zvukový schopnosti beden jsou dáááleko za možnostma receiveru. A ty svou nespokojenost se zvukem řešíš výměnou komponentu, ve kterém není žádný problém. Komponent, ve kterém je problém, si necháš. Jaký bude podle tebe výsledek utracení mnoha desítek tisíc?

A není to o hlasitosti, proboha...
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JanKotrla 18. 8. 2016 16:14

Petulda: ja si nestezuji, pouze konstatuji, ze jsem si prosel vyvojem s vysledkem, ze OLED je nej tech u TV :-)
Planuji sirsi stolek, abych mohl mit kde dat integrac, vse je o kompromisu, porad mam kino a pokud budu mit extra zesik pro stereo, tak budu premistovat bananky.
Uvazuji o: Azur 851A, v lepsim pripade predzesilovac + vykonovy zesik Azur 851 E + Azur 851 W, stolek na zakazku v siri 1,8m a komponenty vedle sebe.
Kdo z vas ma komponenty CA Azur 751 R + 752BD? Moc ne, ze. A proc? Zvuk je neutralne famozni, sluchatkovy vystup hodi do kapsy DacMagic+ jako nic a Sennheser HD600 hrje uzasne (integrac Denonza 27000kc je kur...... prebasovan, vyzkouseno...), klidne vsichni prijdte si poslechnout :-)
Budete prekvapeni, AZUR 751R + 752BD vs. Azur 851A + 851C = remiza :-)
Neverite, tak prijdte, vseci, kdo u me byli, jaksi nechteli odejit, proc asi :-)
JanKotrla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 18. 8. 2016 18:56

Já ti to věřím, a proto říkám, že když upgrade, tak ty Electry a ne Aria. Zesilovačem si nepomůžeš tak, jako když vezmeš lepší bedny.

P.S. Při slepém poslechu bych od sebe horko těžko rozeznával zesíky od sebe, pokud se budem bavit už o rozumných strojích, kdežto bedniska člověk rozezná hned.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 18. 8. 2016 21:29

krmelec:
I v kategorii dost slusnych zesilovacu v cene kolem sta tisic jsou zvukovy rozdily slysitelny okamzite a jednoznacne. Samotnyho me to prekvapilo, kdyz jsem vybiral soucasnej zesik.
Jinak samozrejme souhlasim, ze mezi bednama jsou zvukovy rozdily vetsi nez mezi zesilovacema, o tom neni pochyb.

JanKotrla:
Mezi tvym 751R a 851A neni podle tebe rozdil a presto uvazujes o 851A? Smysl vymeny mi unika.
Jinak pokud jsi se zvukem 751R spokojenej, vykasli se na preslapovani na miste v podobe porizeni Arii a kup Electry 926, ktery jsou ted v inzerci. Rozdil Aria vs Electra je s odpovidajicim zesilovacem taktne receno zretelny. I s tvym AVR, kterej je underkill i pro Chorusy, rozdil zaznamenas bez pochyb, prestoze skutecny moznosti Electer ti zustanou s obrovskou rezervou utajeny.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod JanKotrla 20. 8. 2016 12:32

Myslim, ze si Focaly zaslouzi tandem predzesilovace a vykonoveho zesilovace, uvazuji o 851 E a 851 W, budu tak mit vystarano a v budoucnu nebudu muset resit adekvatni zesak k vyssim repro.
Petulda: set 851 E + W je dobra kombinace, nez jen integrovany zesik,ne? Co by jste jineho doporucil?
JanKotrla
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 8. 2016 08:55

Píšeš jako by platilo obecné pravidlo, že dělenec je vždy zvukově lepší než integráč. Což neplatí.

CA 851 E + W jsem neslyšel, takže nemůžu hodnotit. Obecně mi ale tradiční firemní suchozvuk moc nesedí. Co mě překvapuje, je hodně nízká hodnota tlumícího faktoru. U přístrojů podobné cenovky bývá 6x - 8x vyšší. V praxi to znamená, že problematické výhybky zesilovačem budou mávat, což se nezpochybnitelně projevuje na zvuku. Možná odtud pramení tvá nespokojenost.

Pokud máš rozpočet kolem sta tisíc, vybíral bych spíš z nižších modelů top výrobců než z nejvyššího modelu spotřebky. Poslechni si SP Audio P1 + A200, Parasound Halo Integrated, Norma Audio IPA-140, Audia Flight Two mk II apod.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Erixxon 5. 9. 2016 18:31

Su tie repro eate aktualne ?
Erixxon
Kolemjdoucí