Délka kabelu Preamp -> Amp

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Eddie75 23. 10. 2022 12:40

Ahoj,
vzhledem k rozložení místnosti a techniky bych potřeboval natáhnout kabely v podstatě po obvodu celé místnosti. Mezi předzesilovačem (plánuji něco levnějšího, Cambridge CP1 nebo Pro-ject Phono Box, případně Phono Box S2) a zesilovačem/receiverem mi to vychází cca na 20 metrů kabelu. Je taková vzdálenost ještě v pohodě? Je případně potřeba řešit něco extra? (typ kabelů, lepší předzesilovač atd.)
Díky moc za rady ;-)
Eddie75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 23. 10. 2022 18:40

Mna vzdy ucili, ze cim kratsi tym lepsi (neplati to vzdy) no pri kabloch zarucene. :D
Hlavne pri tych signalovych a pri gramo preamp jak by dal.
20m je podla mna overkill. Takze byt tebou prehodnotim cele rozmiestnenie zostavy.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Eddie75 23. 10. 2022 23:53

No, to kdyby slo....

Nekde jsem cetl, ze phono signal max 5-6 stop, tedy cca 2 metry, line signal az 100 stop, tedy cca 30 metru. Kabel na prasaka prostredkem mistnosti pod kobercem mi usetri tak 5 metru, vic ne.
Eddie75
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TigiGold 24. 10. 2022 09:55

Když už musíš mít tak dlouhé signálové kabely, použij raději XLR (mikrofonní) kabely, kde se jako bezpečná přípustná délka, která slyšitelně nedegraduje signál, uvádí 100 stop čili zhruba 30 metrů (některé zdroje uvádí i několik set až tisíc stop, ale to už bývá předmětem diskusí).
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eddie75 30. 11. 2022 11:24

Ahoj, můžu poprosit o radu který kabel vybrat s ohledem na tuto potřebnou nadstandardní délku? Bude stačit Klotz IY205? Nebo bude lepší varianta AC106 či AC110? Nebo něco úplně jiného?
Díky za radu, v tomto opravdu nejsem zběhlý...
Eddie75
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků