Kvalita optickych kabelu

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod EKKAR 27. 1. 2010 19:35

Ne, opravdu si myslím, že to bude tím zdrojem v receiveru - on má totiž taky svůj vlastní procesor právě pro to dekódování a další digitální zpracování signálu - a pokud ten nemá dostatečně kvalitní "krmení", tak se seká naprosto stejně jako ten "počítačový". Doporučuju ověřit zvlnění na tomto zdroji - pokud na to nemáš prostředky, tak navštívit servis...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kynio 8. 1. 2011 13:35

K recieveru Onkyo 508 a zvukovce Xonar DX plánuju koupi tohoto kabelu
http://www.mall.cz/elektro-opticke-kabe ... toslink-5m
to by mohlo stačit, ne? :) není to nejlevnější, ani nejdražší a jako nižší střední třída to snad poslouží..
Kynio
Junior

Odeslat příspěvekod mudr.sat 3. 3. 2011 20:47

just.little.crazy píše:Zdravím vespolek,

doufam, ze tento thread je stale zivy... poprosil bych o radu ohledně přenosu zvuku přes optiku, konkretne PC-receiver.

Problem: ve zvuku vznikaji dropouty(kratke chvilky ticha, na receiveru vypadne docasne i zpusob kodovani). Pri porizeni sestavy bylo vse OK, pak se casem zacaly dropouty objevovat pri DTS, pak take pri DD a posledni dobou dokonce i pri PCM prenosu. Zkousel jsem menit prehravac samotny, pak v prehravaci menit dekodery(vliv na dropouty to melo, ale pouze v cetnosti a v zadnem pripade nezmizely), zvazuji koupit jiny-lepsi opticky kabel. Take jsem posledne zkousel hybat kabelem a konektory na nem - bez jakehokoliv vlivu. Uprimne receno, vazne nevim cim to muze byt. Dropouty jsou vzdy kratke(max. desitky milisekund) ale velmi neprijemne. Bohuzel v okoli nemam nikoho kdo by mel podobne resene audio abych vymenou komponent dosel k tomu, ktera je ta problemova, a menit vse je dost drahy spas.

Ma sestava:
receiver:
Yamaha HTR-6130
kabel:
Bandridge TOSLINK 2 metry
Zvukovka:
Terratec Aureon 5.1 + neoficialni drivery pro pruchod ciste passthrough
Dekoder:
Directsound SPDIF
Prehravac:
KMplayer(video) a Winamp(audio)

Predem diky za rady!



No skusil bych vyměnit tu optiku.Všechny Bandridge jsem musel vyhodit.Více zde:
viewtopic.php?f=1709&t=1131408&p=8073985#p8073985
mudr.sat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom.jurny 27. 7. 2011 20:27

Zdravim, Hodlam propojit AVR a DAC+HEADPHONE AMPLIER toslink kabelem. Problem je ze bych potreboval tak 10m. Pujde to vubec ? Pripadne jakej kabel koupit ?
tom.jurny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 27. 7. 2011 20:46

10m nie je problem. Osobne odporucam toto http://www.bluejeanscable.com/store/dig ... /index.htm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Slavek69 22. 2. 2012 11:07

Stala se mi nemilá věc. Uklízečka mi vytrhla optická kabel z´PC a teď tam ten kabel nedrží. Vypadává ven. Kabel je v pořádku, takže to bude asi problém samice. Nevíte někdo co s tím? Docela to potřebuji na propojení s DACem.
Slavek69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 22. 2. 2012 11:11

Ulomený záchytný "háčky" - prostě ty západky, za který se kabel zachytává. Jedině vyměnit Tos-Link konektor na desce - a teď jde o to, jestli to je integrovaná zvukovice na mámoprkně, nebo samostatná do PCI x PCI-Ex slotu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Slavek69 22. 2. 2012 11:31

Je integrovaná na desce:-(
Slavek69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod horskyVlk 27. 9. 2012 16:41

zdravím..čo poviete na tento opto kabel?nerozumiem,prečo uvadzaju ,že vodič je medený..http://shop.solight.cz/solid/sk/index.p ... blister-1m
horskyVlk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 27. 9. 2012 17:18

Pretoze nevedia, co predavaju - podla mna tam maju popis ku koaxialnemu kablu.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Jirka L. 19. 5. 2016 20:37

4 roky toto vlákno spalo - jaká je v roce 2016 kvalita optických kabelů Toslink ?
Prodejci to moc nerozlišují, maximálně uvádějí, že ty dražší kabely mají oplet, kovové zlacené konektory, lepší stínění (?) a polymerové vlákno PMMA 1mm.
Cenové rozpětí je však od několika desetikorun do několika tisíc.
Máte někdo tip na kvalitní toslink kabel 1,5m ?
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 5. 2016 01:16

Co chtějí stínit nebo čemu chtějí zlepšovat kontakt pozlacením u optiky, to dost dobře nechápu, pokud se tam signál vede formou impulsů záření v infračervený části spektra někde v rozmezí 1040 - 1400nm vlnový dýlky. Hmota PMMA je potom prachobyčejný plexisklo neboli polymethylmethakrylát ...
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marts 20. 5. 2016 09:00

A to Toslink ani nevyužívá infra, jenom obyčejný červený paprsek 650nm.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka L. 20. 5. 2016 09:39

Rád si zaplatím za oplet i za kovové konektory, ale rád bych měl i pocit, že optické vlákno je u kabelu za 1000kč z lepšího materiálu, než u kabelu za 60kč. Zatím jsem se jen dočetl, že u drahého kabelu cca za 2000kč je konec vlákna ostřeji seříznut. Ostatní, levnější kabely tedy asi v továrně pižlají "rybičkou". Skleněné kabely jsem při průběžném hledání v našich obchodech nenašel.

Tady jsem dohledat test několika kabelů :
http://www.audiodrom.cz/recenze/kabely/234-opticke-kabely.html
Yamaha AX 1090, JBL Ti 1000, kabeláž Audioquest FLX-SLIP, Audio-Technica ATH-AD700X, , AudioGD 10.33, nap. kabel ViaBlue X25 Silver,Foobar 2000 DarkOne v4.0,MMC PopcornHour A400
Jirka L.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 20. 5. 2016 10:22

2 Jirka - odkaz na jednoho z mála testovačů a recenzentů, kterej ví o čem mluví a nebojí se říct "já jsem rozdíl nepoznal". Za mě :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků