Srovnávací recenze HDMI kabelů

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marts 26. 12. 2008 17:21

player píše:2)To je presne ten priklad s tim zebrikem:)


ano, ale chybí mu tam ta situace kdy je signál na hraně, čili chvíli jede chvíli ne.
Pravda je že autora to až tak moc nezajímá protože primárně rozbíjí mýty o tom že "s lepším HDMI kabelem bude obraz lepší", což se mu celkem trefně podařilo.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thePrayer 16. 2. 2010 21:15

Kupoval jsem pro svou potřebu nedávno hdmi za 200 (1.5metru) a srovnával s pujčeným kabelem (cena 1.500 profigold), naprosto stejnej obraz - zvuk jsem netestoval ten vedu jinou cestou. Čili drahej HDMI je na prd - připlácí se asi jen za placebo.
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 8. 3. 2010 15:19

Taky bych teď potřeboval koupit dlouhý HDMI kabel. Konkrétně 10m na propojení notebooku s TV tak, aby kabel mohl jít hezky kolem zdi, a člověk mohl z pohovky z notebooku pouštět filmy :-) Ovšem televize je "jen" 720p (resp. 1366*768). Myslíte, že tento kabel bude stačit?
http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=987 Je to PremiumCord, levnější verze toho, který kupoval player. Udávané parametry vypadají slušně:
- Konektory: HDMI typ A (19pinů) male <=> HDMI typ A (19pinů) male
- Délka kabelu: 10 m
- Rozlišení: Až 1920 x 1080 bodů (standard HDTV 1080p), nebo nižší podporované formáty 1080i/720p/720i
- max.datový přenos: 10,2 Gb/s; 340MHz
- Barevná hloubka: 24-bit (16.7 million barev).
- 19-wire cable, double shielded, AWG28
- kabel: UL20276
- HDMI 1.3
- barva černá

Jen se bojím, že to nebude tak růžové, jak už tady player nastínil. Na druhou stranu, mám to zatím jen na 720p, v případě koupě nové TV bych kdyžtak koupil i nový kabel...
http://www.krup.cz/?strid=54&fulltext=10m&cls=spresenttrees&submit=Hledat
Tady jsou různé kabely, které v tom obchodě mají. Navíc jsou i v Brně, takže bych si tam pro to mohl rovnou zajet...

Btw. je toto ten profi vítěz testu? Nejlevnější není, ale zas když funguje...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 8. 3. 2010 21:47

Na 720p by to mohl byt temer snad libovolny, tam by problem byt nemel.Zase ale s ohledem do budoucna bych preci jen poresil rovnou uz alespon ten, co prenese minimalne 1080p/60Hz.
A ano, toto je tkzv. vitez testu pro 1080p/60Hz signal na 10m, alespon co se meho zapojeni(ps3 + projektor) tyce:
http://satelity.nej-ceny.cz/197460/kabel-hdmi-hdmi-v-1-3-19pin-10m-profi.html
Mam jeste jeden, uplne ten samy v delce 1,5m mezi ps3 a receiverem a rovnez zadny problem.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 8. 3. 2010 22:10

Ten "profi" je zrovna nedostupný, takže mi asi nezbude nic jiného, než šáhnout po jiném. Dle specifikace by měl 1080p přenést i ten Premiumcord, i když ve Tvém případě se to nepotvrdilo. Opravdu nechápu, jak můžou na ten kabel napsat, že 1080p přenese, když realita je úplně jiná...
Zkusím to ještě znova změřit, možná by stačilo jen 7,5m, ale to už by asi bylo hodně na hraně. Zase bych tím třeba získal vyšší pravděpodobnost, že tím kabelem 1080p někdy protlačím :-) Každopádně díky za odpověď :-)
Zkoušel někdo ještě nějaké jiné dlouhé HDMI kabely v rozumné cenové relaci, které vám fungovaly s 1080p?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 8. 3. 2010 22:27

Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 9. 3. 2010 21:55

Vypadá to, že je stejný jako tenhle:
http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=3420, pro který si můžu zajít u nás v Brně ;-) Dokonce vypadá i jako ten Tvůj. Jen píšou, že je balený v blistru, zatímco Ty jsi ho měl v krabičce se super popiskama :-D
Nebo se Ti podle obrázku stejné nezdají?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 9. 3. 2010 22:00

Haha přesně od týhle značky, především s úplně stejným vzhledem jsem měl USB kabel. Provedení fyzicky opravdu na jedničku. Konektory poctivý kovový. Jenom nechápu moc význam feritových filtrů na kabelu pro digitální přenos.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 9. 3. 2010 22:36

Nolwendil: jasne, to bude klidne ten samej, bude to kus kabelu, co si kazdy prodava pod svoji "znackou".Nebal bych se ho.

Kocmeister: uprimne receno, tez jsem jaksi nechapal, nac ferity na digi kabelu.Muze to byt pouze nahoda, ale me jako jediny s temihle ferity prenesl 1080p na 10m a ted jsem linej listovat historii, ale tusim, ze tu psal jeste nekdo ohledne kladne zkusenosti s hdmi s ferity.Jak jsem psal drive, ani Atlona(bez feritu:)) za silenou castku nefungovala, byt to ma "deklarovane" vyrobcem.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 10. 3. 2010 08:13

Známý pracuje jako konstruktér v průmyslové výrobě, a ferity používají i na vnitřní spoje při propojování procesoru s jinými částmi stroje. Zkusím se ho víc poptat, ale asi to význam má. Mluvil hlavně o odstranění rušení vysokými frekvencemi...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 10. 3. 2010 10:39

ty ferity tam nejsou ani tak pro ochranu informací jdoucích po tom kabelu jako k tomu aby se nevyzařovalo rušení z připojených zařízení přes ten kabel do prostoru (a následně aby to nerušilo třeba radiopřijímač)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 10. 3. 2010 12:50

Jo, přesně tohle říkal. Můžou ty ferity pozitivně ovlivnit pravděpodobnost, jestli kabel 1080p zvládne? Nebo to byla jen náhoda, že se vítězem testu stal relativně levný kabel, který měl jako jediný ferity?
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 12. 3. 2010 08:40

Tak jsem koupil tento 10m HDMI kabel, a krásně funguje. Zkoušel jsem ho i na 1080p. Televize je sice jen 720p (1360*768), ale na výstupu notebooku jsem nastavil 1920*1080@60Hz, a ta televize si to zase odpovídajícím způsobem přizpůsobila svému rozlišení. Myslím, že za 260kč dobrý :-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thePrayer 6. 4. 2010 19:48

Jo, tos koupil dobře, zbytečný kupovat za 1000korun..tenhle ti poslouží krásně. Možná jsi mohl koupit http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=3631 s ohledem na budoucnost, stojí jen o 50 víc.
thePrayer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nolwendil 6. 4. 2010 20:39

Chtěl jsem, ale tehdy ho vůbec neměli, ani teď ho nemají. Ale pravdou je, že na dostupnost, nebo prostě za jak dlouho by to byli schopni objednat, jsem se nezeptal... Každopádně tehdy myslím neměli ani ty nejkratší, byla to novinka. Teď mají alespoň ty do 3m, takže by třeba už mohli objednat i ty delší...
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků